Koninklijke Auris Groep I dermaTeam yl m v www.svrz.nl 0900 - 78 79 777 zorgt in zeeland speciaal voor gehoor, spraak en taal Poliklinieken dermatologie Huid- en Laserkliniek www.Iermateam.nl Meer informatie vindt u op www.auris.nl Auris is professioneel partner voor mensen die ondersteuning nodig hebben bij horen, spreken of taal. Auris is: Speciaal onderwijs Auris De Kring Voortgezet speciaal onderwijs Auris College Goes Auris Dienstverlening Ambulante begeleiding cursuscentrum Auris Zorg Ambulante behandeling en Behandelgroepen Auris Audiologisch Centrum voor gehoor, spraak en taal Auris Aanmeldpunt speciaal onderwijs en zorg U vindt ons in Goes: Tiendendreef 5 4461 DS Goes T (0113) 213 407 Bergweg 6 4461 NB Goes T (0113) 217 148 Nassaulaan 8 4461 SX Goes T (0113) 323 264 poliklinieken voor dermatologie Algemene dermatologie Huidkankercentrum Eczeemcentrum Spatadercentrum Behandelingen worden door alle verzekeraars vergoed. Voor botox-, rimpel- en laserbehandelingen Kristel Cillisse, Specialist Ouderengeneeskunde bij SVRZ ppf' A v "V Voor al uw zorgvragen (lokaal tarief) Bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 -17.00 uur Auris De Kring Auris College Goes Auris Dienstverlening, Auris Zorg, Auris Audiologisch Centrum Auris Aanmeldpunt speciaal onderwijs en zorg Contact T 0118 - 673 050 F 0118 - 673 060 info@dermateam.nl Locatie Middelburg Park Veldzigt 4336 DX Middelburg T 0118 - 673 050 Locatie Goes Beatrixlaan 4461 PN Goes Kwaliteit van leven behouden Vanuit 44 locaties verspreid over Zeeland biedt de Stichting Voor Regionale Zorgverlening SVRZ zorg aan voornamelijk ouderen met dementie of lichame lijke beperkingen en geriatrische revalidatie. Kristel Gillisse is als Specialist Ouderengeneeskunde verbonden aan SVRZ. Haar werkzaamheden spelen zich steeds vaker af buiten de muren van het verpleeghuis: bij de cliënten thuis. Dat vergt nauw overleg met huisartsen. De toenemende vergrijzing brengt een stij gende vraag naar specialisten ouderenge neeskunde met zich mee. Dat Nederland daarvoor speciaal opgeleide artsen heeft, is uniek in de wereld. Kristel Gillisse: "Als Specialist Oude rengeneeskunde ben je gespeciali seerd in aandoeningen van met name 80-plussers. Zij hebben vaak diverse gezondheidsproblemen, waarvoor zij verschillende soorten medicijnen tegelijk gebruiken of cognitieve problemen, zoals dementie. Je werkt als generalist, maar wel met specifieke kennis in de ouderengenees kunde. n Vroeger heette deze functie Verpleeghuis arts. Een verpleeghuis was toen immers het eindstation voor met name veel oude ren. Maar deze groep mensen kun je veel meer bieden dan alleen een verblijf binnen de verpleeghuismuren. De zorg is er tegen woordig op gericht dat iedereen zo lang mogelijk en gezond in zijn eigen leefomge ving kan blijven wonen. Voor cliënten in verpleeghuizen vervullen wij dezelfde rol als de huisarts voor thuis wonenden. Huisartsen verwijzen thuiswo nende ouderen steeds vaker naar ons door, maar ouderen kunnen ook rechtstreeks con tact met ons opnemen. De huisarts moet wel altijd op de hoogte worden gesteld. Wij onderscheiden ons van huisartsen doordat wij specialistische zorg kunnen inzetten voor de oudere thuis. Daarvoor brengen wij een huisbezoek waarin wij uitgebreid de di ent en de leefomgeving van de cliënt bekij ken. Iets, waarvoor wij ruim de tijd nemen. Onze bevindingen en advies over specifieke vragen koppelen wij altijd terug naar de huisarts, ook als cliënten rechtstreeks met ons contact hebben opgenomen. Aan onze inzet zijn voor de cliënten en huisartsen geen kosten verbonden, doordat die onder de Wet Langdurige Zorg valt. Ons werk is zeer veelzijdig en omvat naast zorg voor ouderen met dementie en licha melijke ziektes bijvoorbeeld palliatieve zorg en de behandeling van geriatrische revalidatie. Medicijngebruik houden wij ook goed in de gaten. Met onze vaste apothe ker nemen wij dit twee keer per jaar door en passen het eventueel aan. Wij zijn altijd oproepbaar voor spoedgevallen. Om optimale zorg te kunnen verlenen en om crises te voorkomen, overleggen wij vaak met andere zorgketen aanbieders over de beste oplossing voor onze cliënten. Over elke cliënt wordt een aantal keren per jaar een multidisciplinair overleg (MDO) gehou den. Hierin staat de kwaliteit van het leven van de cliënt centraal. Met andere woorden: SVRZ zorgt goed in Zeeland, samen met an deren!" svrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93