Maan Fietsbordjes geven Lucht niet beter na Finn de Mol wil windrichting aan sluiting Thermphos graag op televisie 16 SPECTRUM Gisteren hoorde ik een opname van een concert van de band Creedence Clearwa ter Revival en ze brachten hun bekende werk: Proud Mary; I put a spell on you; het oude Midnight Special, maar ook Bad Moon Rising waarbij de zanger zijn stem laat horen als een echte onheilsprofeet. Hij zingt over allerlei ellende die ons gaat overkomen. Dat ziet hij aan de opkomende maan: overstromingen, noodweer, bliksems, puinhopen en ver woesting, en hij zingt over een verschrikkelijke woede, oog om oog en dat je je spullen in orde moet hebben, dat je 's avonds niet meer op straat moet gaan en dat je moet voor bereid moet zijn op de dood die spoedig komt. Binnenkort worden in Neder land weer volop Bevrijdings feesten gevierd. Niet dat er erg veel reden is tot dansen en vro lijkheid, want we zijn voorlo pig nog niet bevrijd van ter reur en oorlog, krankzinnige wreedheden, angst en onder drukking. Miljoenen mensen zijn op de vlucht en er zijn re denen te over om bezorgd te zijn. Maar ik neem aan dat de feesten en festivals toch ge woon door zullen gaan en er zal ook wel weer veel popmu ziek klinken. Misschien moe ten sommige popartiesten maar het onheilspellende Bad Moon van ]o Fogerty zingen: I see a bad moon rising, I see trouble on the way. 29% 71% Met de ingebruikname van het ver nieuwde fietsknooppuntensysteem FIKS Zeeland, heeft Zeeland er 230 kilo meter bewegwijzerde fietspaden bij. Maar unieker is dat er borden op de rou tes zijn, die aangeven waar je in de wind kunt fietsen of voor een meer be schutte route kunt kiezen. Dat blijkt uit de windvanen die op de borden staan. Deze 'in de wind en uit de wind' fietspaden zijn uniek in Ne derland, gaf VVV-directeur Patrick Po- lie begin deze week aan. Die fietspaden liggen vooral langs de Westerschelde en de Oosterschelde. Sjaak Rijke bevrijd in Mali De Nederlandse toerist Sjaak Rijke is bevrijd in Mali. Commando's van het Franse leger hebben de ontvoerde machinist van de NS gered uit handen van terroristen. Twee terro risten werden daarbij gedood, twee anderen gevangen genomen. Rijke werd sinds 2011 vastgehouden. De sluiting van fosforfabriek Therm phos heeft geen invloed op de concen tratie fijn stof in de lucht rond Nieuw- dorp. Volgens Gedeputeerde Staten is die hoeveelheid al vijf jaar onveran derd, ook na het stilleggen van de fos- forovens. Het college zoekt die verklaring in het buitenland. Het grootste gedeelte van het voor de gezondheid schadelijke fijn stof dat in Nederland neerslaat, komt van over de grens. De provincie heeft overlegd met de dorpsraad van Nieuw- dorp over het voornemen te stoppen met de meetactiviteiten. De tienjarige Finn de Mol uit Kapelle wil dolgraag presentator worden. Hij is één van de tien finalisten in de presen tatiewedstrijd voor het Jeugdjournaal. Finn maakt kans om op zaterdag 2 mei samen met presentator Robbie Kamme- ijer het NOS Jeugdjournaal te presente ren. De leerling van basisschool De Mool- hoek stuurde net als bijna zevenhon derd andere kinderen een filmpje naar het Jeugdjournaal. Maandag hoorde hij dat hij één van de tien finalisten is. „Dat vind ik natuurlijk heel gaaf. Ik sprong echt een gat in de lucht." Seniorenflat kan brandveiliger Alternatief voor duur medicijn Ruim de helft van het aantal doden dat dit jaar bij een brand is gevallen, bestaat uit ouderen. „Dat is veel meer dan in voorgaan de jaren", zegt René Hagen, lector brandpre ventie aan de Brandweeracademie. Hij pleit voor het afstemmen van brandveiligheids voorschriften op het type bewoners. Nederlandse wetenschappers werken samen met zorgverzekeraars CZ en Zilveren Kruis aan alternatieven voor dure geneesmiddelen bij zeldzame ziekten. Zo is professor Huub Schellekens erin geslaagd een medicijn te ontwikkelen voor de erfelijke ziekte van Pompe, die spierweefsel ernstig aantast. VIDEO VAN DE WEEK Dode man gevonden in Middelburg zie www.pzc.nl/video UW MENING 683 reacties Ik ben blij dat ik op eerste paasdag ook kan shoppen EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75