PSV is ook plaaggeest PEC Zwolle de baas Crisis bij Itaente leidt tot drastische sanering 66 Voor deze club en het legioen is het mooi dat een speler als Dirk Kuijt terugkeert 48 SPORT FEYENOORD Trainer Fred Rutten probeert de focus bij Feyenoord weer naar duel met Willem II te verleggen. PSV speelt na de 3-1-zege volgen de week een kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen of pakt van daag al de titel als Ajax verliest bij Heracles Almelo. Joshua Brenet vervangt sinds fe bruari Santiago Arias bij PSV. De afgelopen twee jaar was het in de beginfase een paar keer stuivertje wisselen tussen de twee, maar verloor Brenet de slag met de Co lombiaan. Defensief moet er nog enorm veel aan het product uit ei gen stal gesleuteld worden, bleek ook gisteravond weer. Aanvallend heeft de jongeling best iets in zijn mars. Onder meer in de uitwed strijd tegen Go Ahead Eagles wist hij eerder dit seizoen knap een goal te forceren, gisteren was zijn treffer van grote schoonheid. Bre net nam een afvallende bal vanaf een meter of dertig uit de lucht op de pantoffel. De rechtsback die op zijn vijftien de nog bij de amateurs van Zee- burgia speelde, heeft daarmee ook een bescheiden aandeel in het kampioenschap van PSV ge kregen. De laatste weken vindt Brenet de weg naar enige stabili teit omdat hij meerdere duels ach ter elkaar heeft gespeeld. Met een goal uit een halve kans Door de strafpunten tuimelt FC Twente naar de elfde plaats op de ranglijst. Het puntentotaal is 34. Zonder de sancties zouden dat er veertig zijn geweest. Mocht FC Twente zich via het Fair Play-klassement alsnog plaat sen voor Europees voetbal, is het denkbaar dat de club hiervoor be dankt. Volgens voorzitter Aldo van der Laan zou het een finan cieel te grote belasting kunnen worden voor de organisatie. FC Twente heeft deze week acht tien medewerkers in de organisa tie ontslag aangezegd. Vooral FC Twente TV en het scoutingappa- raat worden zwaar getroffen. De ontslaggolf is de basis van een to tale bezuiniging van acht miljoen euro binnen de club. FC Twente stopt met de afdeling profscouting. Dat betekent dat was de net 21-jarige verdediger gis teravond een stuk doeltreffender dan zijn ploeggenoten. De PSV' ers verprutsten de ene na de ande re kans, de ene nog mooier dan de andere. Memphis Depay, Lucia no Narsingh en ook Luuk de Jong hadden al eerder op het scorebord moeten staan, maar alleen Georgi- nio Wijnaldum en Brenet wisten uitblinker Warner Hahn voor de slotfase te verschalken. Vlak voor tijd sloeg ook De Jong alsnog toe. Vanaf de zijkanten was Jetro Willems bij PSV weer een van de aanjagers. De links back heeft de bal al maanden als een magneet aan de voet en weet keer op keer te verrassen. PSV pro beert hem over te halen om nog een jaar in Eindhoven te blijven en heeft hem een vorstelijk con tract tot midden 2019 aangebo den. Het plan is vergelijkbaar met het traject dat vorig jaar is uitge stippeld voor Depay en Wijnal dum. De laatste twee sterkhouders ver trekken deze zomer normaal ge sproken bij PSV. Voor Willems is een transfer naar een internationa le topclub vrijwel zeker als hij zich nog één jaar in Eindhoven op dezelfde manier laat zien. Dat soort bespiegelingen ver dwijnt de komende dagen nog even naar de achtergrond omdat heel PSV kampioenskoorts heeft. Voor het eerst sinds 2008 kan de titel vandaag of volgende week za terdag een feit zijn. ook de scouts Evert Bleuming en Jan van Staa ontslag krijgen. In de nieuwe organisatie wordt de scou ting ondergebracht bij de nieuw te benoemen technisch directeur en de technische staf. De voor komende maandag ge plande jubileumreceptie ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de club gaat niet door. FC Twente vindt het ongepast om in deze periode een feestje te hou den. Mogelijk wordt in een later stadium nog stilgestaan bij het ju bileum. Ook de kosten van de randvoor waarden worden teruggebracht. Op het gebied van huisvesting en medische begeleiding wordt gesa neerd. Die laatste post wordt ge halveerd. In een eerder stadium werd al be sloten de tak Vrouwenvoetbal af te stoten en Jong FC Twente terug te halen uit de Jupiler League. Ook werd een drastische sanering van het spelersbudget en dus ver koop van een aantal bepalende spelers aangekondigd. Aflopende contracten worden niet verlengd. Gisteren werd nog eens onder streept dat deze zomer tenminste twee dure spelers worden ver kocht. Daarbij gaat het om Andreas Bjelland en Luc Cas- taignos. ROTTERDAM - De medewerkster van de fanshop trekt haar geteken de wenkbrauwen op en geeft dan snel antwoord. „Nee, we hebben vandaag nog geen shirts met de naam van Kuijt er achterop ver kocht. Dat had ik eerlijk gezegd wel verwacht." In de winkel naast de Kuip weten ze wel dat ze er verstandig aan doen om een voor raadje aan te leggen met de vijf letters. Want nu eindelijk offici eel bekend is gemaakt dat de aan valler terugkeert naar Feyenoord lijkt het weer tijd voor ouderwet se gekte. Overal waar je rond het stadion even meeluistert met een gesprek hoor je de naam van Kuijt vallen. Goed, hij is als hij deze zomer het veld opstapt bijna 35, maar de 104-voudig international komt niet naar Feyenoord om rustig af te bouwen. Kuijt wil zoals altijd een voortrekker zijn, een speler die het publiek opzweept en me despelers vol energie enthou siasmeert en meetrekt. Zijn eerste jaren in Rotterdam-Zuid, tussen 2003 en 2006, staan op zijn palma res vermeld als de periode waarin hij geen enkele prijs won met een club. Daar moet komend seizoen verandering in komen bij Feye noord. „Iedereen is blij met zijn komst", weet linksback Miquel Nelom. „Dirk heeft in de top gespeeld en is voor Feyenoord een toegevoeg de waarde. Hij zit altijd vol passie, vol strijd en is een speler met veel kwaliteit. Een voorbeeld, waar an dere spelers zich aan op kunnen trekken." Veel van die voorbeel den heeft Feyenoord dit seizoen niet gehad op het veld. Routiniers als Joris Mathijsen en Khalid Bou- lahrouz zaten vooral op de bank, waardoor veel op de schouders van Karim El Ahmadi en de pas 23-jarige Jordy Clasie terecht kwam. Zij zagen dat veel vooral jonge spelers het al lastig genoeg hadden met zichzelf. Kuijt heeft al gezegd middenvel der Clasie te gaan bellen om te proberen hem nog een seizoen bij Feyenoord te houden. Met wel licht John Guidetti en nog mini maal één ervaren speler erbij zou de club volgend seizoen dan ein delijk weer eens een serieuze titel kandidaat kunnen zijn. Als huur ling Warner Hahn terugkeert van PEC Zwolle heeft Kenneth Ver meer een serieuze concurrent voor de plek onder de lat. In de de fensie kan Feyenoord, ook door het vertrek van Mathijsen en Bou- lahrouz, nog wel wat ervaring ge- bruiken. Het middenveld is goed bezet, al blijft een betere nummer tien wel een punt van aandacht. Wat vooral omhoog moet is de productiviteit. De overwinning bij AZ (1-4) verraste afgelopen weekend vriend en vijand, want zulke uitschieters zijn zeldzaam bij dit Feyenoord. Het is veelzeg gend dat het niet veel meer tegen- goals heeft dan aanstaand kam pioen PSV, maar dat Feyenoord wel bijna dertig goals minder maakte. Het is het verschil tussen serieus meedoen om de titel, of genoegen moeten nemen met een bijrol. Het veiligstellen van de derde plek staat morgen op be zoek bij Willem II ook weer cen traal. Fred Rutten wil dat ieder een zich daar op focust, waar dat gisteren nog moeilijk bleek door de aangekondigde terugkeer van Kuijt. De komst van Kuijt kan volgens de vertrekkend trainer ook een posi tief effect hebben op de huidige ploeg. „Het kan anderen weer mo tiveren. Jongens die zoiets hebben van: hé, ik ben er ook nog." Rutten doelde op onder andere Colin Ka- zim-Richards, zonder diens naam uit te spreken. Feyenoord kan de Turkse spits transfervrij overne men van Bursaspor maar het is de vraag wat er met hem gaat gebeu ren nu de terugkeer van Kuijt defi nitiefis. Technisch directeur Mar tin van Geel, die Jan Wouters als ervaren assistent aan Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gas tel wil koppelen, heeft in ieder ge val goede kaarten in handen. Na de zege in Alkmaar is het ver trouwen groot. Rutten: „We wil len zo hoog mogelijk eindigen. Voor deze club en het legioen is het mooi dat een speler als Kuijt terugkeert. Maar wij moeten ons nu met andere zaken bezighou den." In de Kuip praat iedereen over Kuijt door Rik Elfrink EINDHOVEN - De plaaggeest van PSV leek gisteren weer toe te slaan. Het team van Phillip Cocu heeft het niet op ontmoetingen met PEC Zwolle. Een team dat on danks 120 minuten bekervoetbal op dinsdagavond genoeg uithou dingsvermogen had om het PSV enorm lastig te maken. Joshua Bre- net zorgde met een wonderbaarlij ke uithaal voor de weg naar drie punten. ENSCHEDE - De licentiecommissie van de KNVB heeft FC Twente voor de tweede keer dit seizoen een straf van drie punten in mindering opgelegd. Er is niet voldaan aan de normstelling in het plan van aan pak. Er ligt inmiddels een nieuw plan van aanpak in Zeist. De clublei ding gaat er vanuit dat dit wel wordt geaccepteerd en dat FC Twente een nieuwe start kan ma ken. PSV werd zeven jaar ge leden voor het laatst kampioen. Na de winst op PEC is een nieuwe ti tel nabij. door Barry van der Hooft Fred Rutten Ajax-trainer Frank de Boer: „Het belangrijkste elftal is het eerste elftal." foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47