Religies in dialoog over respect voor verschillen Henk Marijs pimpt zijn viskraam in Vlissingen DJ Wildstylez - Niels Geusebrö^K Marktdag jong ondernemen WALCHEREN 35 Vrienden van Zeeland live! - Big Band 'Swinging Affair' en vele anderen,. STUDENTEN PRESENTEREN PRODUCTEN De dialogen zijn op maandag 13, dinsdag 14 en woensdag 15 april, telkens van 19.00 tot 22.00 uur. Maandag is dat in de kerk van de Doopsgezinde Gemeente in de Lange Noordstraat, dinsdag in de Academie voor Kwaliteit van Be staan in Park Toorenvliedt, woens dag in de synagoge in de Heren straat. Per avond staat één dialoogtafel klaar, waaraan acht mensen kun nen plaatsnemen. Maar als zich meer mensen aanmelden, wordt een extra tafel neergezet, met een extra gespreksleider, zegt Marco Paauwe van Middelburg in Dia loog. Elke avond zijn in ieder ge val mensen aanwezig namens de vier grote 'stromingen': het chris tendom, het jodendom, de islam en het humanisme. De dialoogestafette sluit aan op het evenement Onderhuids, over racisme en vooroordelen, dat don derdagavond plaatsvond. Middel burg is de eerste gemeente in Ne derland die zich verbonden heeft aan de landelijke campagne On derhuids. De gemeente heeft dat volgens wethouder Saskia Szarafïnski ge daan, vanwege de al bestaande verbondenheid met mensenrech ten. Niet alleen worden hier eens in de twee jaar de Four Freedoms Awards uitgereikt, Middelburg is sinds vorig jaar ook een shelter ci ty, en biedt onderdak aan iemand die in zijn of haar land de men senrechten verdedigt. Dit jaar is dat Hena Gul uit Pakistan. Zij blijft nog tot juni. De kraam krijgt een nieuwe bak oven, nieuwe wielen, een nieuwe afzuigkap ('met allemaal van die filters') en nieuwe lampen, vertelt de wereldberoemde visboer in on vervalst Erremuus dialect. „En een nieuwe wasbak, omdat ik niet meer buiten mag afwassen vanwe ge het milieu enzo." Aan de kraam wordt de komende twee weken hard gewerkt, aldus Marijs. „Met een beetje geluk is het vlak voor Koningsdag klaar. En als we pech hebben, vlak erna. Ik merk dat we nu al worden ge mist: iedereen vraagt waar ik ben gebleven. Of de gemeente me niet heeft weggedaan." Dat is geenszins het geval, zegt Marijs geruststellend. „Integen deel. Dat stenen kotje zit er finan cieel niet meer in, maar verder krijg ik alle medewerking. Ze zeg gen: we gaan er samen iets moois van maken. Ik moet alleen wel al les zelf betalen, maar dat geeft niet. Ze maken wel een plateautje voor me, zodat ik de wagen niet meer hoef op te blokken." it mag J"e niet missen! Koop nu de laatste tickets op www.lionslentefeest.nl of haal tickets bij Primera Vlissingen/Dauwendaele of Restaurant Solskin (boulevard Vlissingen) ZATERDAG 11 APRIL 2015 MIDDELBURG - HZ-studenten Dion Sinack (19, links) uit Hoofdplaat en Vera Willeboordse (19) uit Zoutelande verkochten gisteren de BeHanger (een hou der voor de mobiele telefoon) tijdens de Marktdag Jong Ondernemen in Mid delburg. Op de Markt brachten 48 studentenbedrijven hun producten aan de man. foto Izaak Verkeste door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelburg in Dia loog houdt komende week drie avonden waarop mensen met el kaar in gesprek kunnen gaan over respect. De vier grote religieuze stromingen praten dan met elkaar over wat de ander drijft, onder de titel 'Vier de verschillen'. Wie mee wil praten, kan zich aanmelden. Aanmelden voor de dialoogestafette kan via www.middelburgindialoog.nl. gaat weer open De groeve voor het nieuwe hoofdriool ligt wel vier meter diep. foto Lex de Meester Ria en Sjors de Koning: „Fietsers en brommers zouden hier moeten afstappen, maar niemand die het doet. Er zijn er hier al zoveel geval len. We zijn benieuwd hoe de krui sing straks werkt. Vroeger kwam het verkeer van alle kanten, dat was voor schoolkinderen goed uit kijken. Dat zal straks beter gaan." Maria Rivas: „Ik woon hier aan de overkant in de wijk. Als ik zie hoe smal ze de weg hier gemaakt heb ben, ben ik bezorgd; is dat niet ge vaarlijk? En ik denk dat hier straks te hard gereden wordt. Het wordt wel mooi, denk ik. Ik zal blij zijn als ik weer gewoon kan overste ken met mijn boodschappenkar." Yasmine Rifai: „Ik werk als sta giaire bij de Zoute Viever. Ik kom hier langs met mijn scooter, of als ik met bewoners wandel. Voor mij valt de overlast wel mee. Maar naar de sportvelden is het nu net zo'n rechte weg als thuis aan de Zeewijksingel. Daar wordt echt ge racet; dat zal ook hier gebeuren." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Vermist in Vlissingen: Henk Marijs. Maar de visboer komt terug op het De Ruyterplein, met een gepimpte kraam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35