I 'Je moet wel weten wat je plat moet leggen' FNV praat mee over hulp huishouding WALCHEREN 33 'Niets mis met refo-woongroep in Krabbendijke' Renaultdealer opent vestiging in Goes Grote controle door politie en belasting De politie heeft gisteren in samenwerking met de Belas tingdienst een grote ver keerscontrole gehouden bij het Baskensburgplein. Er werd ruim 3800 euro aan openstaande boetes geïnd. Fietstocht over Walcherse wegen De jaarlijkse Endura Classic fietstocht over 35,60,80 en 110 kilometer wordt morgen gehouden. De start is bij voetbalvereniging MZVC in Middelburg vanaf 9.00 uur. De inschrijving voor de 110 km sluit om 10.30 uur, de overige afstanden een half uur later. Deelname aan de toertocht is vijf euro, inclu sief versnapering. „Dat je goed weet welk graan je plat moet leggen en welk graan moet blijven staan", luidde een van de antwoorden. Remko Delf- De vakbond zei donderdagavond tijdens de raadsvergadering nog steeds geen officiële reactie te heb ben ontvangen op het in februari ingediende bezwaarschrift tegen tegen de stopzetting van de huis houdelijke hulp aan zorgbehoe- venden. „Eerst werd onze brief af gedaan als ludieke actie", zei Dia na Slotboom namens de FNV, „vervolgens kregen we allemaal te- gaauw knikte tevreden. Hij weet in feite alles van graancirkels en volgens hem is dat inderdaad een essentieel onderdeel. De drie ini tiatiefnemers gaven een presenta tie aan de teamleiders en namen vervolgens met de docenten het draaiboek door. Aan het echte veldwerk gaat een gedegen voorbereiding vooraf. „Op 26 juni krijgen jullie van ons te horen welk stukje van het graanveld je met je team moet doen en hoe je daar kunt komen. Een van jullie taken is dus ervoor lefonische vragen en herhaaldelij ke verzoeken om bevestiging en als klap op de vuurpijl vroeg de gemeente Vlissingen ons om de statuten van de FNV." Intussen zitten honderden Vlis- singers ('ouderen en gehandicap ten die zich niet zo gemakkelijk la ten horen') zonder hulp, besloot Slotboom. „Hoe staat het met de keukentafelgesprekken? Wordt de afschaffing van de huishoudelijke hulp al teruggedraaid?" Wethouder Vader nodigde de FNV, die op de publieke tribune door veel aanhang werd gesteund, uit voor een gesprek. „Dat kan ver helderend zijn." te zorgen dat je teamgenoten op de goede plek komen", hield Delf gaauw de groep voor. De teamlei ders kregen ook te horen dat van af het grasveld bij de boerderij van de familie Van Langeraad een route via de sproeisporen van de tractor gevolgd moet worden. Om de 25 meter staan bordjes met nummers erop. Op 3 juli krijgen de scholieren de plankjes voor het plat leggen van het graan uitge reikt en wordt er op het school plein geoefend. „Wat voor soort kleren kunnen we op de dag zelf KRABBENDIJKE - Er is niets mis met het voornemen van zorg groep Ter Weel om in het ver pleeghuis in Krabbendijke een woongroep voor dementerenden op te zetten die speciaal bestemd is voor mensen van reformatori sche huize. Dat antwoordt het col lege op vragen van Leefbaar Rei- merswaal (LR). B en W zeggen be lang te hechten aan zorgverlening die past bij de leefwereld van de inwoners. Het college neemt na drukkelijk afstand van de term 're- fo-kalifaat', die Marien Weststrate (LR) gebruikte. „Deze term is ons inziens volledig misplaatst", al dus B en W. het beste aandoen?", wilde een de leerlingen weten. „Jullie krijgen allemaal een T-shirt met eenzelf de beeldmerk en met de namen van de sponsors achterop. En het beste is een soepel zittende lange broek, want blote benen in een graanveld voelt niet prettig." De mannen vertelden verder over de foto- en filmopnamen die met drones en een helikopter gemaakt zullen worden. En mocht het slecht weer zijn op 9 juli, dan wordt alles verschoven naar maan dag 13 juli. watert.. Ë&JPI t specialist BBI Waterontharders GOES - Auto Kievit in Zierikzee opent een vestiging in Goes. Het bedrijf wil deze zomer haar in trek nemen in het voormalige pand van de failliete Ford-Dealer Auto Adria aan de Anthony Fok kerstraat. Daarmee kunnen voor malig klanten van de failliete Au to Centrum Groep, de Renault dealer met vestigingen in Goes en Vlissingen in Goes terecht. Jaap Kievit: „Hoe we Zeeland verder in vullen kan ik nog niet aangeven, maar vooral voor onderhoud is het te ver om vanuit Walcheren naar Goes te moeten komen", im pliceert hij een mogelijke vesti ging in dat deel van Zeeland. Villa Valentijn Middelburg ZATERDAG 11 APRIL 2015 blijvende herinnering 1 René Bosman, Ron van Jeveren en Remko Delfgaauw geven uitleg aan de teamleiders bij Binnen de Veste, foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN MIDDELBURG door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Hebben jullie een idee wat het inhoudt om teamleider te zijn?", vroeg René Bosman gister middag aan de twintig leerlingen bij obs Binnen de Veste die ieder een groepje gaan aansturen tijdens het maakproces van de graancirkel op donderdag 9 juli. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Zorgwethouder Al- bert Vader heeft de FNV uitgeno digd voor een gesprek over huis houdelijke hulp in Vlissingen. www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260 kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33