'Je moet ook niet alles willen weten' Waarschuwing Techniek moet oplossing bieden voor bei-wachttijden bij huisarts ZEELAND 31 commentaar Paskal in theater OM in hoger beroep tegen vrijspraak 'Meye' Zaterdag 13 juni 2015 DELTA RIDE FORTHE ROSES CADZAND - Nee, het raadslidmaat schap is hem zeker niet tegenge vallen. „Het is ontzettend leuk werk", zegt Wim Huigh uit Cad- zand, die D66 vertegenwoordigt in de gemeenteraad van Sluis. Waar hij zich wel aan stoort is de 'kneuterigheid'. „Er is een gebrek aan visie op hoe we de gemeente over pakweg vijftien jaar zien. Er wordt vooral gereageerd op de waan van de dag." Het raadswerk vergt veel, zeker voor een eenmansfractie als D66, zegt Huigh. „Er komt een hoop op je af, dus je moet selecteren wat je belangrijk vindt. Je moet Het onderzoek van de Consumen tenbond waarin voor de zoveelste keer gesteld wordt dat de telefoni sche bereikbaarheid van huisart sen te wensen over laat, is hem in het verkeerde keelgat geschoten: „Het was netjes geweest om ook te noteren hoezeer de huisartsen zich inspannen om daar iets aan te doen." niet alles willen weten, want dan ga je echt kopje onder. En je moet het allemaal ook niet al te serieus nemen." Voor de vergoeding die raadsle den ontvangen, hoef je het in elk geval niet te doen, aldus Huigh. „Mijn kinderen werken in de ho reca. Die verdienen per uur meer. Maar dat is geen probleem. Dat weet je als raadslid van tevoren." Zijn opvattingen komen in grote lijnen overeen met veel andere raadsleden die deelnamen aan de enquête. Een bloemlezing uit hun reacties: Bij zijn huisartsenpraktijk wordt nauwkeurig bijgehouden hoelang mensen moeten wachten. „Afgelo pen week stond de helft van de bellers gemiddeld 5 minuten in de wacht. Het maximum lag bij ruim twaalf minuten. Kun je dat voorkomen? In elk geval niet als je maar één assistente hebt. Ga maar na: de norm voor een goede triage, beoordeling van de medi sche situatie dus, is 2 a 3 minuten. Onze praktijk heeft zo'n 2700 mensen en die bepalen zelf of ze bellen of niet, dus hoe druk het is aan de telefoon." Huisartsen zijn zich zeer bewust van het probleem. „Een oplossing „Dingen gaan minder snel dan je zou willen." „Ik vind het raadswerk een per soonlijke verrijking om te doen." „Veel mensen in de raad zijn voor ingenomen. Bovendien willen sommi gen vooral hun eigen visie doordruk ken." „De coalitiepartijen sluiten de gele deren. Als oppositie sta je in wezen voortdurend buitenspel." „Raadsleden worden overstelpt met papierwerk." „Er is veel haantjesgedrag." „Vergaderen duurt vaak veel te lang." „Wat me is tegengevallen is de fee- zou zijn dat je meer assistentes hebt, maar dat kost geld en dat hebben huisartsen niet; dat zou de zorgverzekeraar moeten finan cieren." Technische oplossingen liggen eerder voor de hand. Van Schaik verwacht veel van apps als MijnDokter en Moetiknaardedok- ter. „De praktijk van de toekomst, en voor een deel werken wij al zo, is dat er meerdere kanalen zijn. Je moet de dokter kunnen bellen, maar ook mailen, een foto kun nen sturen, of een video, en via een app goede informatie kunnen krijgen. Zo voorkom je dat men sen moeten bellen." sluiteloosheid van de raad, het einde loos vergaderen over details in plaats van de hoofdlijnen." „Persoonlijke verhoudingen spelen een te belangrijke rol. Dit gaat ten koste van de inhoud." „Het raadswerk is enorm leuk!" „Het neemt meer tijd in beslag dan verwacht." „Het collegebeleid is moeilijk te veranderen." „Er is gebrek aan goed inhoudelijk debat tijdens raadsvergaderingen." „Veel tijd gaat verloren aan bijza ken." „Leuk, uitdagend en bovenal leer zaam om te doen." VLISSINGEN - BL0F-zanger Paskal Jakobsen gaat voorjaar 2016 het theater in. Hij zingt nummers van ondermeer Thé Lau en Ram ses Shaffy. Het is de eerste keer dat Jakobsen solo gaat. De nieuwe Zeeuwse gemeenteraadsle den verdienen een pluim. Zij steken be hoorlijk veel tijd in de politiek. Dat levert relatief weinig in vloed op. Toch zijn ze over het algemeen redelijk enthousiast. Uit onderzoek van deze krant blijkt, dat de nieuwkomers de sfeer in de raden als construc tief ervaren. Maar ook, dat zij de besluitvorming behoorlijk stroperig vinden. Het is moei lijk om iets gedaan te krijgen. Zeker als je bij een oppositie partij hoort. Wie wel eens een gemeente raad heeft bijgewoond, zal niet opkijken van deze kanttekenin gen. Sommige raden ademen nu eenmaal een zekere kneute righeid. Het is echter wel zaak deze kritiek zeer serieus te ne men. Want de tientallen nieu we raadsleden zijn de toe komst van de lokale politiek. Hun enthousiasme verdient een volwassen politiek plat form. Dus zonder vooringeno menheid, zonder haantjesge drag, zonder besluiteloosheid. MIDDELBURG - Het Openbaar Mi nisterie gaat in hoger beroep te gen de vrijspraak van Neeltje G. (37, Sint Philipsland) en Govert de G. (23, Heiningen). De beide mannen werden twee weken gele den door de Middelburgse recht bank vrijgesproken. Er is volgens de rechters te weinig overtuigend bewijs dat ze betrok ken waren bij de gewelddadige dood van Henry Meye, de foto graaf uit Sint Maartensdijk die in de nacht van 7 op 8 juni 2011 in zijn woning aan de Keethil met een pistoolschot om het leven werd gebracht. Vorige maand eiste de officier van justitie tegen beide mannen elk tien jaar cel wegens doodslag. De G. zou zijn ex-vriendin hebben verteld dat de mannen de foto graaf hebben omgebracht. De twee mannen ontkennen op de plaats delict aanwezig te zijn ge weest. De rechtbank stelde vast dat geen enkel forensisch spoor het recht streeks bewijs heeft opgeleverd voor de aanwezigheid van de man nen in de woning. Ga samen de strijd aan tegen kanker! deltaridefortheroses.nl ZATERDAG 11 APRIL 2015 door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Binnen twee minuten de huisarts aan de lijn krijgen is een mooi streven, maar in de prak tijk onhaalbaar. Dat stelt de Vlis- singse huisarts Hilderik van Schaik. RIDÉÉ ROSES Wat vergt de meeste tijd? Werkt u nog naast uw raadslidmaatschap? Fulltime Parttime Geen betaald werk Vergaderen Stukken lezen Publieke activiteiten Combinatie van activiteiten Heeft u uw werk aangepast aan het raadslidmaatschap? Heeft u als raadslid duidelijk invloed op de besluitvorming? Ja (leden collegepartijen) I Nee (leden collegepartijen) Ja (leden oppositiepartijen) Nee (leden oppositiepartijen) Heeft u als raadslid duidelijk invloed op de besluitvorming?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31