MarkPincus @-> Pierre van Hooijdonk Winston Churchill VERDIEPING 15 Zynga, april 2015 NAC Breda, 2005 Downing Street 10,1951 Mark Pincus is naast Dirk Kuijt het beste en meest re cente voorbeeld van het terugroepen van een oude super held. Al gebeurt dat in dit geval vooral uit totale paniek. De naam Mark Pin cus zal de meeste Nederlanders niets zeggen. De naam van zijn bedrijf, Zynga, ook niet. De producten wel. Zynga ontwikkelt spelletjes voor op Facebook en andere sociale media. Voor al van die verslaven de voor in het open baar vervoer: Farm- ville, Words with Friends. Pincus richtte het bedrijf in 2007 op, werd in 2009 tot 'ceo van het jaar'uitge roepen in Amerika. Hij vertrok in 2013. En toen ging het mis. Twee maanden geleden moest het bedrijf bekend ma ken dat het in 2014, onder de nieuwe baas, een verlies zou lijden van bo ven de 200 miljoen dollar. Tijd dus om de magie van de oude baas terug te halen. Zynga maak te eerder deze week bekend dat Pincus terugkeert. Hij wordt niet pas in de zomer met een heli kopter op het veld gezet (zoals Kuijt bij Feyenoord), maar begint direct. Pincus doet dat voorlopig voor een symbolisch jaarsala ris van 1 dol- lar. Voetballer Pierre van Hooijdonk werd bij NAC Bre da een clubicoon met de bijnaam 'Pi-Air'. De fans hielden van hem. Tien jaar na zijn vertrek kwam de verloren zoon in 2005 terug in Bre da. Als internatio naal gelouterde spits, onder zijn goede vriend Ton Lokhoff als trainer. De verwachtingen waren hoog, maar door tegenvallende resultaten moest Lokhoff al snel weg. De nieuwe trainer zet Pi-Air op de bank. Zes maanden na zijn rentree zei hij: „Ik wil geen pinchhitter zijn." Daar vond hij zichzelf nog te goed voor. Van Hooijdonk ver trok naar Feye noord. Ook daar was hij een terugke rende held. Want het waren de goals van Van Hooijdonk die Feyenoord in 2002 de Uefa Cup hadden bezorgd. Maar ook die ren tree mislukte. Feye noord werd zeven de. De carrière van Van Hooijdonk ein digde in een decep tie. Sportmarketeer Van Oosterhout: „De grootste val kuil bij zo'n ren tree is het verwach tingspatroon. Een club moet dat goed managen. Zeker in een voetbalstadion als De Kuip. Als Dirk Kuijt daar straks op de Open Dag tijdens zijn presentatie uit een helikopter stapt, gaat de hoop skyhigh in Rotter dam." Winston Churchill was de legendari sche leider van Groot-Brittannië in de Tweede We reldoorlog. Een toonbeeld van on verzettelijkheid. „We zullen ons ei land verdedigen, wat het ook zal kos ten. We zullen vechten op de stranden, we zul len vechten in de velden en op de straten, we zullen vechten op de heu vels. We zullen ons nooit overgeven." Hij zei precies wat de Britten wilden horen in oorlogs tijd. Maar daarna niet meer. Bij de eerste de beste verkiezin gen na de oorlog werden Churchill en zijn partij weg gestemd. Weg met de herinneringen aan de oorlog. Toch haalde het volk hem terug. In 2951 won de Con servatieve Partij de verkiezingen en werd Churchill weer premier. Maar het zou in vredes tijd nooit meer zo worden als het in de oorlog was. De man van staal leek niet meer de juiste leider op de juiste plek. Hij was inmid dels 77 jaar. Na twee jaar in zijn ter mijn als premier werd hij getroffen door een beroerte en kampte hij met verlammingen aan de linkerkant van zijn lichaam. In 1955 legde hij zijn werk neer van wege zijn gezond heid. Hij overleed tien jaar later en kreeg een staatsbe grafenis. ZATERDAG 11 APRIL 2015 Terugkeer van een held Pagina 48 en 49: Dirk Kuijt terug bij Feyenoord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15