i CA Sluise raad kritisch over huizen Nieuwvliet Veel inzenders slaaphuisjes 66 Ik heb al wat jonge meiden gesproken die enthousiast waren over bloemschikken ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Slechtvalken in watertoren Axel weer succesvol DE NIEUWE TOYOTA RAV4 lak, dat is een nagellak met gel er in, waardoor het niet afbrokkelt", legt Ina uit. „Ik ben nagelstyliste aan huis, het is de eerste keer dat ik op een Ladies Night ben. Ik vind het erg leuk om te laten zien wat ik doe", zegt ze stralend. Al gauw buigt ze zich weer over de handen van een bezoekster en gaat vakkundig met een vijl aan de slag. De aanwezige dames weten haast niet waar ze eerst moeten kijken. Yolanda de Theije van Secondlife uit Kuitaart vertelt over haar mag neetsieraden die een helende wer king zouden hebben terwijl Anne- lies van Damme uit Kloosterzan- de laat zien hoe leuk bloemschik ken kan zijn. „Het heeft geen flit send imago, terwijl het voor jon geren ook leuk is om creatief be zig te zijn. Ik heb vanavond al wat Veertien partijen hebben zich bij de gemeente Sluis gemeld voor het neerzetten en exploi teren van 'slaaphuisjes' op het West-Zeeuws-Vlaamse strand. Dat zegt wethouder Peter Ploe- gaert. Een commissie gaat vol gende maand de ingediende ontwerpen beoordelen. In de gemeente Sluis staan nu, sinds twee jaar, alleen slaap huisjes op het strand bij Groe- de. Dat was bij wijze van proef. Omdat die goed beviel, heeft de gemeente nog twee gebie den aangewezen. Het gaat om relatief rustige stukken strand, ten oosten van Cadzand-Bad en ten oosten van Nieuw- vliet-Bad. De uitverkorenen kunnen daar in 2016 van start gaan. jonge meiden gesproken, die er en thousiast over waren", vertelt ze. Er wordt door de dertig aanwezi gen nieuwsgierig en afwachtend gekeken naar een massagestoel die midden in de kroeg staat. Wie wil, kan zich door Vera Heuts van Massagesalon Otium uit Sas van Gent laten masseren en kneden. Vera doet dit ook op bedrijven om werknemers een opkikker te geven. Wie door haar onder han den wordt genomen, vervolgt zijn weg daarna met aangenaam tinte lende ledematen. Frank de Kort slaat alles glimla chend gade vanachter de bar. In de wijde omtrek van De Klaroen zijn er vanavond verder geen man nen te bespeuren, op één uitzon dering na: aan de bar zit een ver dwaald manspersoon een biertje te nuttigen. „Ik moest mee van mijn vriendin", verklaart hij zijn aanwezigheid. Mantelzorgdiner in Hotel van Leuven Hulst voor Elkaar houdt don derdag om 17.30 uur een man telzorgdiner in Hotel van Leu ven in Kloosterzande. Kosten: 17,50 exclusief consumpties. Op geven kan nog tot 13 april via jdevree@hulstvoorelkaar.nl of 0114-684712. Als vervoer een probleem is of als degene waar de mantelzorger voor zorgt niet alleen kan blijven, wordt er naar een oplossing gezocht. Vijfde rommelmarkt in de Roerstraat In de Roerstraat in Terneuzen wordt vandaag een rommel markt gehouden. De markt be gint om 9.00 uur en loopt rond 13.00 uur op zijn eind. Het gaat om de vijfde editie van de markt in de Roerstraat. Er kan ook een kijkje genomen worden bij werkleerbedrijf't Trefpunt, waar koffie en thee verkrijgbaar is. Contactmiddag ouders overleden kinderen De afdeling Zeeland van de Ver eniging Ouders van een Overle den Kind (VOOK) houdt van daag een contactmiddag. De bij eenkomst wordt vindt plaats in het Zeldenrust-Steelantcolle- ge in Terneuzen, vanaf 13.30 uur. Meer informatie is te krij gen via telefoonnummer 06-33657395 of de website www.vook.nl. Toegang is gratis. Avondvierdaagse door bos en polder De eerste avondwandelvier daagse van het seizoen wordt van maandag 13 tot en met don derdag 16 april in Clinge gehou den. De dorpsraad tekent voor de organisatie. Wandelaars gaan vanaf gemeenschapscen trum Malpertuus om 18.30 uur van start voor een trip van 5 en 10 kilometer. De trajecten zijn uitgezet in de polder- en bosrijke omgeving. Organist Herman van Vliet in Grote Kerk Organist Herman van Vliet geeft vanavond een concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Van Vliet zit al meer dan vijftig jaar in het vak en heeft een voorliefde voor het romanti sche orgelrepertoire. Het con cert begint om 19.30 uur. Vol wassenen betalen 8 euro en tree, kinderen tot veertien jaar bezoeken het concert gratis. Muzikale tijdreis Harmonie Biervliet Koninklijke Muziekvereniging Harmonie Biervliet neemt luis teraars vandaag mee op een reis door de tijd. De harmonie speelt in de PKN Kerk in Bier vliet nummers van de jaren twintig tot nu. Jeugdorkest De Muziekfabriek en drumband Willem Beukelszoon laten ook van zich horen. Aanvang is 19.30 uur en entree is gratis. AXEL - Het slechtvalkenpaar Alex en Alexia dat al zes jaar nestelt in een nestkast aan de watertoren in Axel, heeft weer zijn best gedaan. Het eerste jong van het paar is in de nacht van donderdag op vrij dag uit het ei gekropen, meldt de Stichting Natuurkanaal. Al voor het zesde achtereenvol gende jaar zijn Alex en Alexia te gast in Axel. Hun verrichtingen zijn dankzij Stichting Natuurka naal op de internet te volgen, www.natuurkanaal.nl. Ook de ge boorte van de eersteling van dit jaar was daarop te volgen. Nog drie eieren liggen in de nestkast. Vorig jaar had Stichting Natuurka naal in Nederland de primeur met het eerste uitgekomen slecht- valkenei. Dat is nu niet gelukt. Een paar dat in Amsterdam met een camera wordt gevolgd, was Alex en Alexia net voor. BIJ ONS IN DE SHOWROOM 33.415,- Ioday 35.440,- Toyota CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Tel. 0115-617751 B en W willen bouwbedrijf Buize via een bestemmingsplan toe stemming geven voor uitgifte van tien kavels aan de Cadzandseweg. Daarop zou Buize vervolgens, in opdracht van de kopers, huizen bouwen. Omwonenden zijn het oneens met de bouw, lieten ze de ze week weten tijdens een com missievergadering van de Sluise gemeenteraad. Ze hebben prakti sche bezwaren, maar vragen zich ook af of er wel vraag is naar tien nieuwe woningen in Nieuwvliet. Meerdere raadsleden haakten daarop in en vroegen zich af of er 'niet wordt gebouwd voor leeg stand'. PvdA'er Robert Evers ging het verst. Hij wees erop dat Sluis enorm terughoudend is met het toestaan van nieuwe huizen. „En dan gaan we uitgerekend in een klein dorp als Nieuwvliet wél bou wen. Onbegrijpelijk!" Wethouder Peter Ploegaert wees erop dat de plannen al lang op de 'gemeentelijke woningbouwplan- ningslijst' staan, en dat ook daar om geen andere huizen gesloopt hoeven te worden voordat er ge bouwd wordt. Evers begreep het niet. „Dit gaat in tegen alle logica. Dat die lijst bestaat, wil toch niet zeggen dat we lijnrecht tegen ons eigen beleid in hoeven gaan?" De gemeenteraad neemt op 23 april een besluit over het plan. ZATERDAG 11 APRIL 2015 OOSTBURG Nathalie van Oriflame Cosmetics demonstreert op het gezicht van Marie ke hoe de SkinPro werkt, foto Peter Nicolai Annelies van Damme KLOOSTERZANDE TERNEUZEN TERNEUZEN CLINGE TERNEUZEN BIERVLIET Benzine 4Wheeldrive Diesel 2Wheeldrive 7 Tomorrow Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl door Martijn de Koning NIEUWVLIET - De bouw van tien wo ningen aan de Cadzandseweg in Nieuwvliet is nog geen uitgemaak te zaak. Veel raadsleden vinden het vreemd dat uitgerekend in een klein dorp wél gebouwd mag wor den. De Sluise raad besluit eind de ze maand over het plan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 134