Run scoort records deelnemers en opbrengst Potloodventer actief bij school in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Bibliotheek geeft workshop 'ontdek de iPad' Wandeltochten door natuur in grensgebied Uitbaatster van Bar Snugly overleden In haar woonplaats Terneu- zen is dinsdag Franky Wil- lems plotseling overleden. Willems stopte van 1970 tot 2001 met haar man Abdon ziel en zaligheid in hun Bar Snugly in de Walstraat in Terneuzen, waar menig Ter- neuzenaar zijn eerste avond jes stappen beleefde. Franky Willems werd 69 jaar. AARDENBURG Cantates van Bach in Sint Baafs Acht zangers - twee sopra nen, twee alten, twee teno ren en twee bassen - breng en morgen in de Sint Baafs in Aardenburg drie cantates van Bach. De groep staat on der leiding van Peter Van Heyghen. Aanvang is om 16 uur. Toegang kost 20 euro, jongeren tot en met 18 jaar mogen gratis naar binnen. Scheldezonen houdt schieting Schutterssociëteit De Schel dezonen uit Ossenisse houdt morgen, zondag een schieting op de liggende wip. De locatie van de schie ting is het verenigingsge bouw Hof ter Nesse aan de Kipstraat in Ossenisse. De eerste bogen worden zon dagmiddag gespannen vanaf half drie. Piano en hobo in Porgy en Bess Secretaris Erik van den Heuvel van de Stichting Roparun Zeeuws- Vlaanderen is dik tevreden over het verloop en de opbrengst van de Mini-Roparun. Een record aan tal deelnemers (520) en een op brengst die, mede daardoor, meer dan het dubbele is van de twee vo rige edities. Het sponsorgeld gaat naar de landelijke Stichting Ro parun. De gift wordt vergezeld van een aanbeveling voor Stich ting Mascura. Die stichting ver vult wensen van mensen met een levensbedreigende ziekte. „Als wij Mascura voordragen, weten we dat een flnk deel van het door ons ingezamelde geld daar terecht komt", verzekert Van den Heuvel. Hij en zijn mede-organisatoren zijn vrijdagavond dolgelukkig met een perfect verlopen editie van de Mini-Roparun. Op wat schaafwonden en verstuikte en kels na ging er niets mis. Het weer zat mee, de lopers hadden lol en daardoor begeleiders en ver keersregelaars ook. De organisatie had het dan ook perfect voor elkaar. Foutjes wer den tevoren al voorkomen. Zo controleerde Kees Brakman voor het startsein op zijn motor nog even of de route goed te volgen was. „Het meeste was in orde; een paar wegwijzers erbij of even de goede kant opzetten en de route was voor iedereen duidelijk." Dankzij de inzet van zo'n 250 be geleiders en nog zo'n vijftig ver keersregelaars en andere helpers verliep de run op rolletjes. Secrea- tris Van den Heuvel weet dan nu ook al zeker dat er volgend jaar weer een Mini-Roparun is. TERNEUZEN - De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt dins dag in de vestiging in Terneuzen een workshop 'ontdek de iPad'. Die is bedoeld voor mensen die nog niet zoveel weten over de iPad, maar er wel graag mee aan de slag willen. De workshop begint om 9.30 uur en duurt tot 12.00 uur. Meedoen kost 17,50 euro; leden van de bibli otheek betalen 15 euro. Deelne mers moeten hun eigen, opgela den iPad meenemen. Aanmelden kan via www.biblio- theekzeeuwsvlaanderen.nl en aan de balie van de bibliotheek. Bij de politie zijn meerdere mel dingen binnengekomen. De man is in elk geval woensdag rond 8.40 uur gezien op het fietspad langs de Guido Gezellestraat. Het gaat om een man van 35 tot 40 jaar, van ongeveer 1.90 meter lang, met een normaal postuur. Hij droeg woensdag een blauwe broek, een zwarte jas met gouden knopen en een zwarte zonnebril met grote glazen. Dezelfde persoon is donderdag rond 9.30 uur waarschijnlijk op nieuw gesignaleerd, toen aan de Wagnerhof. Wie meer weet, wordt gevraagd naar de politie te bellen: 0900-8844, of anoniem via 0800-7000. Het bestuur van het nabijgelegen Zeldenrust-Steelantcollege heeft leerlingen en hun ouders inmid dels gewaarschuwd voor de man. De leerlingen krijgen het advies niet in hun eentje vanuit en naar school te fietsen. STEKENE - Wandelclub De Smok kelaars uit het Vlaamse Stekene houdt donderdag de Linietoch- ten, door het grensgebied van Ne derland en België. Deelnemers kunnen kiezen uit 6, 12 en 20 kilometer. De route gaat door het Stropersbos en daarna richting en - de langste afstanden - ook door het waterwingebied bij Sint Jansteen. Lopers van de langste afstand gaan terug via na tuurgebied Groene Putten. Vertrekken kan tussen 9 en 15 uur vanaf basisschool De 3 Beuken aan de Pastoor van Lierdestraat. Meelopen kost 1,50 euro, kinde ren betalen 50 cent. Daniel van der Hoeven en Eline Sluiman zorgen mor gen voor een klassieke zon dagmiddag in Porgy en Bess. Op piano en hobo laten de twee muzikanten werken horen van Beethoven, Dorati en Ter Veldhuis. Aan vang is 15.00 uur en kaarten zijn te bestellen via de web site www.porgyenbess.nl. Mastertitel oud leerling Zeldenrust Lieke Dekker, een oud-leer linge van het Zelden rust-Steelantcollege in Ter neuzen, heeft haar masterti tel behaald aan de Universi teit van Utrecht. Lieke is af gestudeerd als Researchmas- ter Neuroscience Cogni tion. Ze had het profiel we tenschapscommunicatie en -educatie gekozen. Blazers en singers van Dow treden op Het Dow Blazers Ensemble luidt morgen het voorjaar in met een concert. In het ont moetingscentrum van Dow bij Vliegende Vaart in Ter neuzen klinkt vanaf 14.30 uur muziek. Het harmo nieorkest telt 45 leden uit heel Zeeland. The Dow Sin gers treden op als gastkoor. Toegang is gratis. ZATERDAG 11 APRIL 2015 goed doel is leuk TERNEUZEN OSSENISSE TERNEUZEN De deelnemers aan de Mini-Roparun volgen een prachtig parkoers door de West-Zeeuws-Vlaamse polders, foto's Peter Nicolai OOSTBURG - De teller stond gistera vond halfzeven op ruim 16.000 eu ro. „Maar we hebben de opbreng sten van vier of vijf scholen nog niet binnen. Dus het bedrag stijgt zeker nog." door Martijn de Koning TERNEUZEN - De politie is in Terneu zen op zoek naar een potloodven ter. De man heeft afgelopen week zijn geslachtsdeel laten zien aan voorbijgangers in de Guido Gezel- lestraat en waarschijnlijk ook aan het Wagnerhof. TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 132