Coestig maakt flitstelevisie' vanaf de iPad OM in beroep tegen vrijspraak ambtenaar qp. qc "5 J DJ Wildstylez - Niels Geusebrö^R 66 Het stoort me dat er jongeren zonder diploma thuiszitten zziHBjir' /V rSfcLr-» E BEVELANDEN en THOLEN 35 Vrienden van Zeeland live! - Big Band 'Swinging Affair' en vele anderen,. Oprichter is Wiert Omta uit Oud-Sabbinge. Hij kent het klap pen van de zweep, want hij is al een paar decennia betrokken bij allerlei - regionale en lokale - tv-stationnetjes. Goestig is wat hem betreft de ultieme vorm. „Te levisie is aan het veranderen door de techniek, het is een uitdaging om daar mee aan de slag te gaan. Ik haal inspiratie uit de mogelijk heden en onmogelijkheden, je ziet nu al verschil tussen het eer ste en het laatste filmpje." Omta, tevens fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, vindt dat de stad een lokaal tv-sta- tion verdient. Bijna alle gemeen ten van de omvang van Goes heb ben dat, weet hij. „En je kunt dus met een apparaat van 400 euro ge woon live televisieuitzendingen maken, dat is toch te gek?" Goestig is zowel een journalistie ke als een maatschappelijke orga nisatie. De redactie telt momen teel drie leden, naast Omta zijn dat Goesenaar Danny Nije en Damjan Stojanoski, een vluchte ling uit Macedonië die nu een jaar in het azc in Goes woont. Omta: „De opzet is om te werken met mensen die nog nooit tv hebben gemaakt, bijvoorbeeld als een vorm van dagbesteding. Ik stoor me eraan dat er ook in Goes tien tallen jongeren zonder opleiding thuis zitten. Die kunnen wij iets bieden." Nije was al wel actief met zijn eigen lokale internetra diostation Omroep Simpel. „Dat was voor mij makkelijker, maar te levisie vind ik leuker", zegt hij. Omroep Simpel blijft hij er overi gens naast doen. De taakverdeling is nu nog vooral praktisch, omdat alleen Omta over een iPad beschikt. Hij filmt dus alles. „Als ik hem laat vallen, hoef ik alleen boos op mezelf te zijn", lacht hij. Kijkcijfers - Goestig publiceert de twee a drie minuten durende filmpjes op Facebook, You tube en de video-pagina van Zeelandnet - laten zien dat elk item gemiddeld zo'n duizend mensen bereikt. „Als dat de basis is zit er muziek in, want we hebben nog weinig aan promotie gedaan", zegt Omta. De items zijn vaak laagdrempelig: de opening van een winkel, marktkooplui die de storm trotse ren, meeuwenoverlast in Goes-oost. „Het hoeft niet altijd een scoop (primeur, red.) te zijn", zegt Omta. „Alles is nieuws, als het in kleur is en beweegt, leent het zich al snel voor een filmpje." Omta is zich bewust van het span ningsveld tussen zijn raadswerk en Goestig. „Ik zal dus geen scherp politiek interview houden met een collega-raadslid. Ik onder ken het en daarmee is het geen probleem meer. Ik doe dit al mijn hele leven, als ondernemer had ik ook een kroeg of kledingwinkel kunnen beginnen." Het ideaalbeeld is een team van tien tot vijftien man met ieder een eigen iPad. Die zullen moe ten worden aangeschaft, maar Omta ziet verdienmodellen. „We gaan bedrijfsfilmpjes en commer cials maken en ik wil daarnaast met onderwijsinstellingen pra ten: hoe kunnen we helpen bij uit- valpreventie." Schuurverkoop ten bate van de kerk In een schuur aan de Oude- dijk 3 in Kortgene wordt van daag een schuurverkoop ge houden. Er zijn zeer diverse goederen te koop. Van ser viesgoed, boeken en elektro nica tot compostbakken die voor vijf euro van de hand gaan. De opbrengt gaat naar de Ni- colaaskerk in Kortgene. De verkoop is van 9.00 tot 16.00 uur. Wedstrijden voor brandweerploegen Twintig brandweerploegen gaan vandaag met elkaar de strijd aan in Kruiningen. Vanaf 8.00 uur tot 16.30 uur moeten de verschillende ploegen opdrachten, zoals een hulpverleningsactie, uit voeren. Ze krijgen daar tel kens een half uur de tijd voor. De oefeningen worden gehouden bij de brandweer kazerne aan de Blauwhoefse- weg 6 in Kruiningen. Jaarconcert Euterpe in de Haestinge Muziekvereniging Euterpe geeft vanavond haar jaarcon cert in de Haestinge in Sint-Maartensdijk. Zowel de drumband, fanfare als de samenspelgroep tre den op. Deze groep van be ginnende muzikanten spe len herkenbare nummers. Het jaarconcert begint om 19.30 uur, de zaal is om 19.00 uur open. Halve finale schooldammen In het dorpshuis in 's-Gra- venpolder wordt vandaag de halve finale schooldammen gehouden. De vijf Zeeuwse deelnemers zijn: De Kohn- stammschool (Goes), J.W. van den Doelschool (Zierik- zee), Samuelschool (Kerk- werve), De Theo Thijssen- school (Vlissingen) en de Kon. Julianaschool ('s Gra venpolder). De top drie gaat naar de landelijke finale. Het OM meent dat de man in 2006 als ambtenaar van de ge meente Goes enkele officiële do cumenten valselijk zou hebben ondertekend waardoor een monu mentenstichting aanspraak kon maken op twee gemeentegaran ties van samen 8,1 miljoen euro. De man was bestuurslid bij die stichtingen en had een hoge posi tie bij de afdeling financiën. Tij dens de rechtszaak zei hij dat al les correct was verlopen. Wel bracht hij naar voren dat er grote haast geboden was omdat zijn toenmalige chef de bewuste docu menten niet had afgehandeld en dat de vervaldatum nadere. Daar door moest tijdens een pauze van de vergadering van het college van burgemeester en wethouders de bewuste documenten worden ondertekend. Die documenten zijn echter niet teruggevonden in het archief van de gemeente. Dat houdt volgens de rechtbank niet in dat ze niet bestaan. Zaterdag 18 april - Het Arsenaal Vlissingt Koop nu de laatste tickets op www.lionslentefeest.nl of haal tickets bij Primera Vlissingen/Dauwendaele of Restaurant Solskin (boulevard Vlissingen) ZATERDAG 11 APRIL 2015 De huidige redactie van Goestig: Danny Nije, Wiert Omta en Damjan Stojanoski (vlnr). foto Johan van der Heijden door Luc Oggel GOES - Video gefilmd, gemonteerd en uitgezonden vanaf een iPad. Dat is het concept van Goestig, het lo kale 'flitstelevisiestation' dat sinds enkele weken actief is in Goes. Wiert Omta KORTGENE KRUININGEN SINT-MAARTENSDIJK 'S-GRAVENPOLDER MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie gaat in hoger beroep tegen de vrijspraak van de 62-jarige ex-ambtenaar van de gemeente Goes. De Middelburgse rechtbank vond enkele weken geleden dat de ze man zich niet schuldig had ge maakt aan fraude. 1 i iptlj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 124