'Je moet wel weten wat je plat moet leggen' 'Reformatorische woongroep is prima' kors Koi hop Jaar BEVELANDEN en THOLEN 33 Potloodventer actief bij school in Terneuzen „Dat je goed weet welk graan je plat moet leggen en welk graan moet blijven staan", luidde een van de antwoorden. Remko Delf- gaauw knikte tevreden. Hij weet in feite alles van graancirkels en volgens hem is dat inderdaad een essentieel onderdeel. De drie ini tiatiefnemers gaven een presenta tie aan de teamleiders en namen vervolgens met de docenten het draaiboek door. Aan het echte veldwerk gaat een gedegen voorbereiding vooraf. „Op 26 juni krijgen jullie van ons te horen welk stukje van het graanveld je met je team moet doen en hoe je daar kunt komen. Een van jullie taken is dus ervoor te zorgen dat je teamgenoten op de goede plek komen", hield Delf- gaauw de groep voor. De teamlei ders kregen ook te horen dat van af het grasveld bij de boerderij van de familie Van Langeraad een route via de sproeisporen van de tractor gevolgd moet worden. Om de 25 meter staan bordjes met nummers erop. Op 3 juli krijgen de scholieren de plankjes voor het plat leggen van het graan uitge reikt en wordt er op het school plein geoefend. „Wat voor soort kleren kunnen we op de dag zelf het beste aandoen?", wilde een de leerlingen weten. „Jullie krijgen allemaal een T-shirt met eenzelf de beeldmerk en met de namen van de sponsors achterop. En het beste is een soepel zittende lange broek, want blote benen in een graanveld voelt niet prettig." De mannen vertelden verder over de foto- en filmopnamen die met drones en een helikopter gemaakt zullen worden. En mocht het slecht weer zijn op 9 juli, dan wordt alles verschoven naar maan dag 13 juli. Burgemeester en wethouders zeg gen belang te hechten aan zorg verlening die past bij de leefwe reld van de inwoners. Ze bena drukken dat slechts een beperkt deel van het verpleeghuis straks een reformatorisch karakter krijgt. Er zou in het geheel geen sprake zijn van verdringing van mensen met een andere levens overtuiging. Het college neemt nadrukkelijk af stand van de term 'refo-kalifaat', die Marien Weststrate (LR) ge bruikte om zijn ongenoegen over het voornemen van Ter Weel dui delijk te maken. „Deze term is ons inziens volledig misplaatst", aldus B en W. Ze benadrukken dat Ter Weel zijn eigen afwegingen maakt. Ambtenaren hebben weliswaar meegedacht, maar de zorggroep nam uiteindelijk het besluit. TERNEUZEN - De politie is in Ter- neuzen op zoek naar een potlood- venter. De man heeft afgelopen week zijn geslachtsdeel laten zien aan voorbijgangers in de Guido Gezellestraat en waarschijnlijk ook aan het Wagnerhof. De man is in elk geval woensdag rond 8.40 uur gezien op het fietspad langs de Guido Gezellestraat. Het gaat om een man van 35 tot 40 jaar en ongeveer 1.90 meter lang. Dezelfde man is donderdag rond 9.30 uur waarschijnlijk opnieuw gesignaleerd, toen aan de Wagner hof. Het Zeldenrust- Steelantcolle- ge heeft leerlingen en ouders ge waarschuwd voor de man. Bootcamp voor senioren Meer bewegen voor Oude ren houdt op 22 april vanaf 9.00 uur een Bootcamp voor senioren aan de zeedijk in Kruiningen. Er is een par cours met bankjes, palen en touwen uitgezet, speciaal af gestemd op senioren. Boot camp is fitness in de buiten lucht. Opgeven: opgeven: vzosgym@zeelandnet.nl. Contactmiddag stomapatiënten De Nederlandse stomavere niging houdt vandaag een thema- en informatiemid dag over stoma's in dorps huis De Vroone in Kapelle. Arts Tanis van het ADRZ zal spreken over ziektebeelden. Daarnaast is ruimte voor voorlichting en het uitwisse len van ervaringen. Aanvang 13.00 uur. Popkoor geeft lenteconcert Popkoor Eigenwijs geeft van avond een lenteconcert in de Maartenskerk in Baar land. Het Terneuzense koor telt 40 leden en wordt bege leid door een eigen band. Het koor zingt meerstem mig en heeft zowel klassie kers als recente popsongs op het repertoire. Het concert begint om 20.00 uur, toegang acht euro. Jaaruitvoering Harmonie E.M.M. Koninklijke Harmonie E.M.M. geeft vanavond een concert in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Zowel de harmonie, de slag werkgroep als de blokfluit- groep treden op. Ook de band Civilin verleent mede werking aan deze avond. Het jaarconcert begint om 19.30 uur. De toegang is gra tis. Voorjaarsmarkt Leger des Heils Het Leger des Heils houdt vandaag een voorjaarsmarkt bij het dienstencentrum in Sint-Maartensdijk. Er is een boekenmarkt, brocante, kle ding en ook de Wereldwin kel is present. Voor kinde ren worden diverse activitei ten georganiseerd en ook volwassenen kunnen diver se workshops volgen. De markt is van 10 tot 16 uur. water4,. specialist Waterontharders [.floorskoishop.nl ZATERDAG 11 APRIL 2015 blijvende herinnering door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Hebben jullie een idee wat het inhoudt om teamleider te zijn?", vroeg René Bosman gister middag aan de twintig leerlingen bij obs Binnen de Veste die ieder een groepje gaan aansturen tijdens het maakproces van de graancirkel op donderdag 9 juli. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Er is niets mis met voornemen van zorggroep Ter Weel om in het verpleeghuis in Krabbendijke een woongroep voor dementerenden op te zetten die speciaal bestemd is voor mensen van reformatorische huize. Dat ant woordt het college op vragen van Leefbaar Reimerswaal (LR). KRUININGEN KAPELLE BAARLAND KRUININGEN SINT-MAARTENSDIJK René Bosman, Ron van Jeveren en Remko Delfgaauw geven uitleg aan de teamleiders bij Binnen de Veste, foto Dirk-Jan Gjeltema iawten www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 122