OPEN GOLF daH Stunten met schuim 66 De kinderen zullen zich herinneren dat zij met elkaar onderdeel waren van iets groots 32 BEVELANDEN en THOLEN RECORDPOGING Doel van het creëren van een grote graancirkel begin juli bij Zierikzee is het vestigen van een wereldrecord. Vlissings CDA bezorgd over HZ Van de Vreede wint oefenwedstrijd Werkzaamheden begraafplaats duren langer G^LF COESE LYCEUM VLISSINGEN - Onderwijswethou der Dick Verboom is niet bezorgd over de plannen van Hogeschool Zeeland om uit te breiden naar Goes en Middelburg. De Vlissing- se CDA-fractie is dat wel. Die uitte haar zorgen tijdens de raadsvergadering. Maar de wet houder liet zich er niet door van de wijs brengen. „De HZ is geen Vlissingse instelling, maar een voor heel Zeeland. U moet dan denken aan het stadsgewest, aan samenwerking met University College Roosevelt." Verboom herinnerde het CDA er aan dat de onderwijsinstelling in vesteringen doet in Vlissingen. ZIERIKZEE - Drie enthousiaste va ders - Remko Delfgaauw, René Bosman en Ron van Jeveren - te kenen voor het initiatief op don derdag 9 juli door 250 leerlingen van obs Binnen de Veste in Zierik zee een graancirkel van 200 x 200 meter te laten maken. Zij hopen op een geweldige manifestatie die een blijvende herinnering zal ach terlaten. Een blik op het ontwerp en op de afmetingen roept echter wel di rect vragen op. Dit is toch dezelf de graancirkel als die Delfgaauw in augustus 2009 maakte in de Wilhelminapolder en gold als de grootste ter wereld? „Ja, dat klopt, die was 25 hectare, maar in dit ge val wordt de graancirkel door kin deren gemaakt. Dat is een essen tieel verschil en daarmee gaan we dus toch voor de vestiging van een record", verklaart Delfgaauw. „Het is allemaal begonnen met de vraag: 'Wat herinner jij je nou ei genlijk nog van je lagere school tijd?' Toen moest ik lang naden ken en kwam eigenlijk tot niks. Dat moet anders: ik wil dat mijn zoon Sjoerd een blijvende herin nering houdt aan die basisschool periode", vertelt Ron van Jeveren. Hij kreeg die vraag gesteld door René Bosman, een andere vader wiens zoon Luuk ook in groep 8 van Binnen de Veste zit. „Als vaders wilden wij iets bijzon ders bedenken, niet alleen voor onze eigen kinderen, maar voor al le leerlingen van Binnen de Veste. Een evenement dat binding geeft aan iedereen die bij de school be trokken is", licht Van Jeveren toe. Binnen de Veste is een Dalton- school. Sinds november 2oro wordt hier onder de naam 'Vitru- vio' ook passend onderwijs gege ven aan drie kleinschalige groe pen hoogbegaafde leerlingen. „Die moeten niet als aparte groe pering worden beschouwd. Het gaat om één school en dat willen wij met het collectieve maakpro- ces benadrukken." Van Jevelen en Bosman vonden in Delfgaauw een derde enthou siaste vader. Hij is ervaringsdes kundige op het gebied van verras sende graancirkels. Volgens hem komt een graancirkel gemaakt door kinderen tot nu toe niet voor in het Guinness book of Re cords. Van Jeveren laat weten dat van het maakproces een film wordt gemaakt die als 'viral' de wereld in zal gaan. Het gaat om een zogeheten 'time lapse' vanaf grote hoogte. Daarbij wordt om de halve minuut een foto ge maakt. Als alle foto's achter elkaar worden vertoond, ontstaat het beeld van een graancirkel die ver sneld tot stand komt. De firma Mol in Zierikzee stelt een hoog werker beschikbaar voor het ma ken van de foto's. Het gaat de drie mannen overi gens vooral om de collectieve sa menwerking. „Over twintig jaar kijken de kinderen hier nog op te rug en zullen ze zich herinneren dat zij samen onderdeel waren van iets groots. Het Jeugdjournaal heeft ook laten weten verslag te zullen doen", aldus Van Jeveren. De graancirkel wordt gemaakt op een perceel grond van Peter-Jan en Annet van Langeraad tussen de parallelweg van de N59 en de Bettewaardsedijk bij Zierikzee. Het plat leggen van de graanhal men wordt gedaan door leerlin gen uit de groepen 5 tot en met 8. Zij gaan verdeeld in twintig teams aan de slag om collectief hun aandeel te leveren aan het gi gantische patroon. De uitvoering staat gepland op donderdag 9 juli. De volgende dag krijgt de graan cirkel een groot, rood kloppend hart. Dat gebeurt met behulp van kartonnen borden, een zogeheten live-pixel-animatie. Bij dit onder deel zijn alle 250 leerlingen van obs Binnen de Veste betrokken. Ravelijn 16 Oost-Souburg makelaar m lus GOES - Vakkanjer Patrick van de Vreede heeft een oefenwedstrijd Wordskills 2015 gewonnen. Tij dens de Wordskills wordt gestre den om de wereldtitel in vakken als robotica, lassen, CNC-frezen en elektrotechniek. Bij de ju nior-vakkanjers wonnen leerlin gen van het Calvijncollege (vmbo in Krabbendijke) met een festival- bike (eerste prijs) en een mobiele veldkeuken (tweede prijs). SINT-ANNALAND - Het herbegraven van 375 graven op de begraaf plaats van Sint-Annaland duurt twee tot drie weken langer dan aanvankelijk was gepland. Dat laat de gemeente Tholen weten. Dat betekent dat begraafplaats tot eind april niet toegankelijk is op doordeweekse dagen van 7.30 tot 18.00 uur. Op de begraafplaats worden de stoffelijke resten uit 375 graven uit de periode 1973-2002 herbegraven in een ver- zamelgraf. De nabestaanden heb ben afstand gedaan van hun rech ten. Op het verzamelgraf komt een gedenkteken met de namen van de betreffende personen. www.goesegolf.nl Kom op zaterdag 18 april gratis kennismaken met de golfsport en De Goese Golfschool. ledereen van 8-80 jaar is van harte welkom tussen 12.00 tot 17.00 uur om kennis te maken met golf op De Goese Golf. Gratis golfclinic in groepjes van 12.30-14.00 of 14.00-15.30 of 15.30-17.00 uur Zelf diverse golfactiviteiten uitproberen Onder begeleiding golfen op de 9 holes Par-3 baan Na 16.00 uur afslaan van het dakterras Om teleurstellingen te voorkomen, verzoeken wij u vooraf in te schrijven. Dit kan telefonisch 0113 - 229 557 of via onze website www.goesegolf.nl Graancirkel als GOES - Eindexamenleerlingen van het Goese Lyceum maakten van hun eind examenstunt een soort brandweeroefening. Het brandalarm werd in werking gesteld waarna met een gehuurd apparaat het plein voor de ingang in het schuim werd gezet. foto Johan van der Heijden door Ali Pankow Ron van Jeveren Artist's impression van de graancirkel in de vorm van een vlinder met in het midden een rood kloppend hart. foto Bever Innovations 10 JAAR In rustige "Koopmansvoetpadwijk M2makelaars.nl Gelijkvloerse woning Ruime garage en berging Riante werkkamer Woonprogr. beneden Grote, zonnige tuin Instapklaar Tuingerichte serre Gedeeltelijke vloerverw. Vraagprijs 299.000,- k.k. De Goese Golf Krukweg 31 4465 BH Goes 0113 - 229 557

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 121