Hoek kijkt uit naar duel met koploper Kozakken Boys Kloetinge heeft zijn wonden gelikt Vlissingen wacht een cruciale en zware week 50 SPORT MARATHON ROTTERDAM Veel Zeeuwen in Rotterdam Biljarttoernooi krijgt tekening Nageeye aast in Rotterdam op Nederlandse titel, OS-limiet én een tijd onder de 2.10. De formatie uit Werkendam heeft vier wedstrijden voor het einde een voorsprong van zes pun ten op achtervolger Spakenburg. Kozakken Boys is echter niet meer de ongenaakbare formatie van voor de winterstop. Zo af en toe zit er wat zand in de machine. „Ze willen zo snel mogelijk de ti tel pakken", weet Verhoene. „Dat kan voor ons een nadeel zijn, maar ook een voordeel. Zoiets brengt toch druk mee." „Ik heb met de spelers gesproken en de spelers hebben met elkaar gesproken", zegt trainer Diederik Hiensch. „Dat was verhelderend. Vraag was hoe we de slechte resul taten ombuigen en op welke pun ten we ons nog kunnen verbete ren. Het is in elk geval belangrijk „Er kan in zeven dagen tijd veel duidelijk worden", meent trainer Ruud Pennings. Vlissingen is in de race voor twee hoofdprijzen. Een halvefinaleplaats in het beker toernooi levert plaatsing voor de landelijke beker op, terwijl in de competitie de titel lonkt. Morgen kan Vlissingen een verdere stap op weg naar het kampioenschap in de hoofdklasse A van het zon- Bij Hoek is het vertrouwen na de overtuigende overwinning van vo rige week op FC Lisse verder toe genomen. „We vinden het leuk dat de koploper op bezoek komt natuurlijk, maar het maakt op dit moment niet uit tegen wie we spelen." Hoek zette vorige week een be langrijke stap naar lijfsbehoud. De ploeg kwam na de zege op Lis- se op 31 punten en denkt nog één winstpartij nodig te hebben om definitief in veilige haven te zijn. „Vorige week hebben we twee stappen vooruit gezet", stelt Ver hoene. „Als we zaterdag zouden winnen, zouden dat drie stappen vooruit zijn. Maar dan nog weet je het niet helemaal zeker. De ploegen onderin ontlopen elkaar niet veel." De thuisclub kan op volle oorlogssterkte aantreden en de verwachting is dat Verhoene voor dezelfde elf als vorige week zal kiezen. dat iedereen het uiterste van zich zelf vraagt, in de wedstrijden maar ook op de training. Verder zullen we een eenheid moeten zijn. We zullen er als een hechte groep moeten staan." Kloetinge staat op de twaalfde plaats. Een plek die aan het eind van het seizoen nacompetitie be tekent. Het gat met de veilige tien de plaats is nog wel overbrugbaar. De achterstand op SHO is slechts drie punten. Hiensch: „De situa tie is dus niet hopeloos. We heb ben er nog vijf wedstrijden voor. Destijds was de wedstrijd tegen Quick Boys de ommekeer (Kloe tinge won uit met 1-0), laat dat nu maar weer het geval zijn." Kloetinge mist de geschorste Jason Tjien Fooh. dagvoetbal doen. Bij winst op Quick wordt het verschil met con current De Dijk - die ploeg komt dit weekeinde niet in actie - vijf punten. „Het zou wel fijn zijn als we wat extra speling hebben", stelt Pennings. „Daarom is de uit wedstrijd tegen Quick zo cru ciaal." De tegenstander van morgen heeft al een periodetitel op zak en richt zich op de nacompetitie. Bo vendien mist de ploeg drie sterk- houders. „Maar het blijft een goe de tegenstander", waakt Pennings voor al te veel optimisme. Bij Vlissingen ontbreek Ferry Al- fons. Hij komt dit seizoen waar schijnlijk helemaal niet meer in actie wegens een hardnekkige achillespeesblessure. Salim Ben Sellam is een twijfelgeval. Hij suk kelt nog altijd met een hamstring blessure. ROTTERDAM - Maak niet de fout te denken dat Abdi Nageeye, omdat hij in Afrika geboren is, net zo hard kan lopen als al die toppers uit dat continent. „Ik mag dan het zelfde kleurtje hebben als die Ke- nianen en Ethiopiërs, eigenlijk lijk ik veel meer op Michel Butter. Ik ben zoals alle andere Nederlan ders opgegroeid op zeeniveau." Nageeye werd niet geboren in Iten of Eldoret, het Keniaanse loopwalhalla. Noch in de Ethiopi sche Rift-vallei. Schaar hem zon dag dan ook niet bij de kandida ten voor de eindzege in de Mara thon van Rotterdam. Een tijd van rond 2.05, zoals de favorieten Ja mes Kwambai, Feyisa Lilesa, Ber nard Koech en Jonathan Maiyo voor ogen hebben, daar mag hij niet aan denken. Nu niet, nooit niet. „Het is geen realistisch doek- Maar beste Nederlander, en dus Nederlands kampioen, dat moet Abdi Nageeye toch wel kunnen worden. Want Nederlander, dat is hij wel. Op zijn zevende van So malië naar Nederland gekomen, ontdekte Nageeye hier pas hoe hard hij eigenlijk liep. Op gym- VLISSINGEN - Tientallen Zeeuwen staan morgen aan de start van de Marathon van Rotterdam. In de maandageditie publiceert deze krant alle uitslagen van de deelnemers uit onze provincie. Wilt u met uw naam en netto eindtijd in de krant, stuur dan een e-mail naar sport@pzc.nl met naam, woonplaats en eindtijd. COLIJNSPLAAT - Na twee ronden en een herkansing komt er teke ning in de strijd in het achttiende Gust Boonen driebandentoernooi. Titelverdediger en plaatselijk favo riet Steve Lembrechts en tweevou dig oud-winnaar Rob van Linden vlogen uit het toernooi. Ook Piet Koek ging er verrassend uit, net als Erik Niewenhuyse. Wel handhaaf den zich Frans Cobben uit Goes, winnaar in 2013, Albert Menheere uit Middelburg en de verrassingen Johan Geldof uit Wissenkerke en Adri Verwest uit Zierikzee. pies raffelde hij in Oldebroek als tiener zijn eerste vijf kilometer af in 17.35, inmiddels ligt zijn per soonlijk record op die afstand nog vier minuten sneller. Nog altijd echter is het gissen naar wat hij daadwerkelijk op de langste af stand kan. Zijn marathondebuut vorig jaar, 2.11,33 in Enschede, doet evenwel veel moois vermoe den. Dat Rotterdam zijn tweede mara thon wordt, is een voordeel. „Ik weet wat me straks na 35 kilome ter te wachten staat. Ik heb me daar in de trainingen enorm op gefocust, heb juist tegen het ein de alles extra goed proberen te doen. Zodat ik zondag door de pijn heen kan." Aan de andere kant, het is ook een valkuil. „In Enschede liep ik toch onbevan gen, dat ben ik nu kwijt." In Rotterdam - met een live-uit zending op tv, een topveld met Kenianen en Ethiopiërs en liefst 40.000 deelnemers - sta je boven dien toch net even iets meer in de schijnwerpers. Nageeye beseft dat. Nu loopt hij stiekem ook nog eens een beetje tegen 'de tijd'. De 26-jarige lichtgewicht - 54 kilo bij 1.65 meter - zet erop in om in Rot terdam de snelste Nederlander ooit te worden. Hij kent zijn klassieken. „Ik houd van de geschiedenis. Heb veel waardering voor atleten als Jos Hermens, Marti ten Kate en Ge rard Nijboer. Zij liepen vroeger heel veel kilometers, hadden er vaak ook nog een baan naast." 2.10,04, ook dat is een klassieker. Het is een tijd uit lang vervlogen jaren. In 1989 gelopen door Marti ten Kate in Rotterdam. Sindsdien beet menigeen zich stuk op de beste tijd voor een Nederlander. „Ik hoop onder de 2.10 te komen", heet het nu bescheiden. Speciaal daarvoor reisde Nageeye af naar Ethiopië, waar hij onder meer in het gezelschap van zijn goede vriend Mo Farah trainde. In Rotterdam heeft Nageeye trou wens nog een tweede, feitelijk zelfs belangrijker doel. Immers, de olympische limiet is juist vast gesteld: 2.11. „Dat kan eigenlijk niet misgaan", zegt Nageeye. Om te verduidelij ken: „Als ik slim loop is die tijd gewoon te halen. Ik vind dat NOCNSF en de KNAU een wijs besluit hebben genomen om deze tijd te kiezen. Voor Londen was de limiet te strak, dan loop je als atleet het risico je kapot te lo pen." Ik heb veel waardering voor Jos Hermens, Marti ten Kate en Gerard Nijboer Afrikaan der Lage Landen door Jan Dagevos HOEK - Het is een wens die eigen lijk ai het gehele voetbalseizoen leeft bij Hoek. De Zeeuws-Vlaamse club zou in de topklasse graag ook eens naam willen maken met een overwinning op een absolute top per. Vandaag krijgt de equipe van trainer Kenny Verhoene daarvoor de kans. Koploper Kozakken Boys komt op bezoek. door Jan Dagevos KLOETINCE - Kloetinge kreeg in de strijd om lijfsbehoud twee weken geleden een flinke tik te verwer ken. De Bevelandse hoofdklasser verloor van nummer laatst FC 's-Cravenzande (4-1). Inmiddels zijn de wonden gelikt en kijkt Kloe tinge weer vooruit, naar Quick Boys, de tegenstander van vandaag op het Wesselopark. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Drie wedstrijden in ze ven dagen tijd. VC Vlissingen wacht (in)spannende tijden. Mor gen gaat de Walcherse hoofdklas ser op bezoek bij Quick, dinsdag volgt een uitwedstrijd bij Halsteren in de kwartfinale van het beker toernooi en volgende week zondag staat de topper tegen De Dijk op het menu. door Edward Swier Abdi Nageeye tijdens de Halve Ma rathon van Egmond. foto ANP UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden, tweede divisie. Pearle Opticiens - De Distel Biljarts 3 2-6: Pascal Claus - Michael Zwakenberg 40-22, 35; Yves Welvaert - Wim Pelders 22-40, 36; Eddie van Goethem - Peter van Nassau 27-35, 38; Ro bin Claerhoudt - René Kuijstermans 21-35, 48. Vierde divisie. Jacobs Mannenmode 2 - Hoog/Laag Keukens 2-6: Marco kooiman - Jo hn Havermans 17-30, 48; Gilles Sturm - Jaap hoekman 9-25, 37; Giel Menheere - Ben Hop- penbrouwersd 25-17, 51; Ron Verbeek - Van Aalst 14-20, 63. BV Sprundel 4 - Jacobs Mannenmode 3 4-4: Helmut Sulsters-Ron Verburg 30-22, 48; Kees Westgeest-Wil lie Verbeek 19-25, 51; John de Zwart-Piet Bom 25-22, 56; Anton Boeren-Frits van der Vliet 14-20, 68. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi, tweede ronde. Tom Verburg - Frans Cobben 0-2; Willem Hage - Gilles Schaalje 2-0; Johan Geldof - Erik Niewenhuyse 2-1; Adri Verwest - Piet Koek 2-1; Gilles Geelhoed - Sjaak de Rijcke 1 -2; Wim Sandee - Gerrit van Garsel 2-0. Abdi Nageeye Pool. Regionale eerste klasse. Cue's PerfAc- tion - Heat 1-5: 8-ball. Mark Schelling - Kwok Sung 3-7; Jasper Vantricht - Lokting Choi 2-6; 9-ball. Atong Wu - Bobby Boleyn 3-7; Johan van Oorschot - Lesley Weeterings 7-3; 10-ball. Johan van oorschot - Bobby Boleyn 1-6; straight. Atong Wu - Lesley Weeterings 37-75. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Grand Prix U-2S: 1. Cathrine Dufour, Attenrupgaars Casside (Den.) 71,240%; 2. Jorinde Verwimp, Tiamo (Bel.) 69,845%; 3. Jill Huybrechts, Zamacho (Ned.j 69,845%; 4. Dinja van Liere, Hexagons Rouman- da (Ned.) 68,488%; Team test Young Riders: 1. Dana van Lierop, Equerstricons Walkeure (Ned.) 73,816%; 2. Bianca Nowag, Fair Play RB (Ger.) 72,544%; 3. Claire-Louise Averkom, Con- dio (Ger.) 71,360%; 4. Jeanine Nekeman, Vlingh(Ned.) 70,965%; 5. Denise Nekeman, Boston STH (Ned.) 70,965%. Intermediate I: 1Jeroen de Vroe, Aaron (Bel.) 74,816%; 2. Ka thleen Keller, (Ger.) 72,684%; 3. Patrick van der Meer, President's Chagall (Ned.) 71,789%; 4. Stephanie de Frel, Winston (Ned.) 70,263%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 114