'Je moet wel weten wat je plat moet leggen' Gemeente verhoogt huur woningen SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Westkapelle vraagt verbod vakantiehuizen „Dat je goed weet welk graan je plat moet leggen en welk graan moet blijven staan", luidde een van de antwoorden. Remko Delf- gaauw knikte tevreden. Hij weet in feite alles van graancirkels en volgens hem is dat inderdaad een essentieel onderdeel. De drie ini tiatiefnemers gaven een presenta tie aan de teamleiders en namen vervolgens met de docenten het draaiboek door. Aan het echte veldwerk gaat een gedegen voorbereiding vooraf. „Op 26 juni krijgen jullie van ons te horen welk stukje van het graanveld je met je team moet doen en hoe je daar kunt komen. Een van jullie taken is dus ervoor te zorgen dat je teamgenoten op de goede plek komen", hield Delf- gaauw de groep voor. De teamlei ders kregen ook te horen dat van af het grasveld bij de boerderij van de familie Van Langeraad een route via de sproeisporen van de tractor gevolgd moet worden. Om de 25 meter staan bordjes met nummers erop. Op 3 juli krijgen de scholieren de plankjes voor het plat leggen van het graan uitge reikt en wordt er op het school plein geoefend. „Wat voor soort kleren kunnen we op de dag zelf het beste aandoen?", wilde een de leerlingen weten. „Jullie krijgen allemaal een T-shirt met eenzelf de beeldmerk en met de namen van de sponsors achterop. En het beste is een soepel zittende lange broek, want blote benen in een graanveld voelt niet prettig." De mannen vertelden verder over de foto- en filmopnamen die met drones en een helikopter gemaakt zullen worden. En mocht het slecht weer zijn op 9 juli, dan wordt alles verschoven naar maan dag 13 juli. Net als bij de woningbouwcorpo raties is ook bij de gemeente de huurverhoging afhankelijk van het inkomen. Huurders die niet meer dan 34.299 euro verdienen krijgen maximaal 2,5 procent huurverhoging. Huurders met een inkomen tot 43.786 gaan maxi maal 3 procent meer betalen en tenslotte mag van huurders die 43.786 en meer verdienen een huurverhoging van maximaal 5 procent worden gevraagd. Als gevolg hiervan wordt de huur van Noordhavenpoort 2 in Zierik- zee, de voormalige dienstwoning van de burgemeester, met 5 pro cent verhoogd. Dat geldt ook voor de Regenboog straat 15, een voormalige dienst woning naast de brandweerkazer ne in Zierikzee. De huurverhoging van het huis aan de Kerkstraat 5 in Burgh blijft beperkt tot 2,5 procent. Dan is de gemeente nog eigenaar van een langgerekt monumenten- pand dat zich uitstrekt van de Meelstraat 1 (Evangelische Boek winkel tot aan de Poststraat 4 (loodgieter Everaarts). Van dit ge bouw is op 1 januari de huur al verhoogd met 2834 euro. Daarom hebben B en W besloten af te zien van een verdere verhoging in juli. De huurverhogingen leveren de gemeente dit jaar 985,20 euro op. Vorig jaar, bij het opstellen van de begroting 2015, is al rekening ge houden met een gemiddelde huurstijging van 4,5 procent. Een wijziging van de begroting is dus niet nodig. B en W hebben de huurverhoging op 18 maart vastge steld. De huurders zijn per briefin ken nis gesteld. WESTKAPELLE - De kom van West kapelle dreigt te verloederen door dat steeds meer woningen in ge bruik komen als vakantiehuis. Die noodkreet slaakt de dorps raad van Westkapelle in een brief aan de Veerse gemeenteraad. Ruim twee jaar geleden schafte de gemeente voor de Markt en de Zuidstraat het verbod af. In dit vrij kleine gebied zijn, aldus de dorpsraad, sindsdien drie wonin gen verkocht en die zijn nu in ge bruik als recreatiewoning. On langs wisselde een vierde woning van eigenaar. De dorpsraad vraagt om herinvoering van het tweede woningen-verbod. Contactmiddag stomapatiënten De Nederlandse stomavere niging houdt vandaag een thema- en informatiemid dag over stoma's in dorps huis De Vroone in Kapelle. Arts Tanis van het ADRZ zal spreken over ziektebeelden. Daarnaast is ruimte voor voorlichting en het uitwisse len van ervaringen. Aanvang 13.00 uur. Voorjaarsexcursie Krekengebied De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland houdt morgen een excursie in het Krekengebied in Ouwerkerk voor leden en niet-leden. Het vertrek is om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het Strandje Ouwerkerk. Winddichte kleding, wan delschoenen en een verrekij ker worden aanbevolen. Halve finale schooldammen In het dorpshuis in 's-Gra- venpolder wordt vandaag de halve finale schooldammen gehouden. De vijf Zeeuwse deelnemers zijn: de Kohn- stammschool (Goes), J.W. van den Doelschool (Zierikzee), Samuelschool (Kerkwerve), de Theo Thijs- senschool (Vlissingen) en de Koningin Julianaschool ('s-Gravenpolder). Dierenvriendjespad in Boswachterij Voor kinderen tot en met twaalf jaar houdt Staatsbos beheer morgen de excursie Dierenvriendjespad. Tijdens de excursie krijgen de kinde ren allerlei opdrachtjes. Het vertrek is om 13.30 uur vanaf de excursieschuur in de bos wachterij Westerschouwen. Ouders kunnen desgewenst meelopen. Stevige kleding wordt wel aangeraden. Sir praat over verkeersveiligheid De dorpsraad van Sirjans- land houdt maandagavond een openbare vergadering in het Verenigingsgebouw in Sirjansland. Op de agenda staan onder meer de thema's suggesties voor leefbaarheid en ver keersveiligheid. De vergadering van de dorpsraad begint om 20.00 uur. water4,. specialist Waterontharders ZATERDAG 11 APRIL 2015 blijvende herinnering door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Hebben jullie een idee wat het inhoudt om teamleider te zijn?", vroeg René Bosman gister middag aan de twintig leerlingen bij obs Binnen de Veste die ieder een groepje gaan aansturen tijdens het maakproces van de graancirkel op donderdag 9 juli. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland bezit nog vijf wonin gen en verhoogt daarvan per 1 juli de huur. De huurverhogingen leve ren de gemeente Schou- wen-Duiveland dit jaar 985,20 euro op KAPELLE OUWERKERK 'S-GRAVENPOLDER BURGH-HAAMSTEDE SIRJANSLAND René Bosman, Ron van Jeveren en Remko Delfgaauw geven uitleg aan de teamleiders bij Binnen de Veste, foto Dirk-Jan Gjeltema lAMtórt www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 109