Gratis Auris-maëazine Van nul tot ta SAVE THE CHILDREN ZOEKT VRIJWILLIGERS! Aurisl Het voelde als een warm bad, iedereen is ontzettend vriendelijk" Ter Weel Zorggroep Ter Weel houdt u fit! www.terweel.nl Stuur een mailtje aan info@auris,nl met je naam en adresgegevens. Zet in het mailtje dat je 'Van nul tot taal' wilt ontvangen. Kijk voor meer informatie op www.auris.nl Seniorenfitness Bent u 65 jaar of ouder en vindt u gezond en actief blijven belangrijk? Kom dan naar de seniorenfitness en sport onder begeleiding in de modern uitgeruste fitnessruimten van Zorggroep Ter Weel! Fit met Diabetes Ben u diabeet, behoort u tot de risicogroep of heeft u overgewicht en vindt u het moeilijk om de stap te zetten meer te gaan bewegen? Dan is Fit met Diabetes van Zorggroep Ter Weel iets Meer informatie Neem contact op met de afdeling Fysiotherapie via telefoonnummer 0113 - 65 4-3 06 of fitness@terweel.nl Goes - Hansweert - Kruiningen - Krabbendijke - Rilland - Yerseke Koninklijke Atiris Groep Save the Children redt kinderlevens, vecht voor hun rechten en helpt kinderen groeien. Wil jij jouw kennis, ervaring of talent ter beschikking stellen en zo een bijdrage leveren aan Save the Children? Je kunt dit doen door evenementen en activiteiten te organiseren, gastlessen te geven op scholen of mee te helpen tijdens campagnes van Save the Children. Meld je vandaag nog aan. Ga naar: www.savethechildren.nl/vrijwilligers Save the Children Gerty Weü stapte begin maart bij het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) binnen. Na een chemokuur en operatie was het nu tijd voor het laatste onderdeel van haar behandeling: bestraling. Patiënten uit Zeeland, West-Brabant en de Zuid- Hollandse eilanden kunnen bij het ZRTI in Vlissingen of in Roosendaal terecht voor bestraling van allerlei soorten kanker, Via de chirurg in het ziekenhuis werd Gerty doorverwezen naar dokter Griep, radiotherapeut- oncoloog bij het ZRTI. "Een heel empathische man" vertelt Gerty. "Ik heb het er we! eens met mijn man over, volgens mij worden alle medewerkers hier uitgezocht op hun inlevingsvermogen. Dat voelt heel goed". De vele patiënten die het ZRTI reeds bezocht hebben, delen deze ervaring met Gerty. Zo ontving het ZRTI een 9,5 in een onafhankelijk landelijk onderzoek naar patiëntervaringen. Een goede informatievoorziening is daarbij ook van groot belang. Locatie Vlissinoen Gerty licht toe: "thuis kon ik mij voorbereiden door het informatieboekje te lezen en de Informatfe- DVD samen met mijn man en dochter te bekijken. Dat was heel begrijpelijk. Na het consult bij de radiotherapeut-oncoloog werd een CT-scan gemaakt, op basis waarvan het bestrallngsplan opgesteld kon worden". Patiënten krijgen voorafgaand aan de start van de behandeling tevens een vooriichtingsgesprek met een van de laboranten. "Al met al vond Ik de informatie heel duidelijk" benadrukt Gerty. "Het gaf mij een gerust gevoel. Het is wel een raar gezicht dat je allemaal lijnen op je tichaam hebt staan, daar moet je even aan wennen. Verder vond ik het eigenlijk plezierig. Ik heb geen enkele keer hoeven wachten bijvoorbeeld. Nog nooit ben ik met tegenzin naar het ZRTI gegaan", Met stift, of soms een tatoeage puntje worden coördinatiepunten op het lichaam aangebracht, zodat steeds het goede gebied bestraald wordt. De straling zelf is niet zichtbaar en voel je niet. "Van de behandeling zelf merk je niets. Wel ben ik inmiddels wat meer vermoeid" vult Gerty aan. Het ZRTI biedt radiotherapie dichtbij de patiënt, Mensen krijgen tussen de één en vijfendertig behandelingen waarvoor ze vaak vijf dagen per week naar het ZRTI moeten reizen. "Voor ons is het een uurtje rijden naar vlissingen" aldus Gerty. "Dat is goed te doen, Maar toch waren wij heel blij met de midweek in het hotel in Koudekerke. Dat is zo'n leuke geste van het ZRTI!", Met dit zogeheten zorgarrangement biedt het ZRTI patiënten een midweek aan in een hotel of appartement dichtbij de locatie Vlissingen. Op de vraag wat zij aan nieuwe patiënten mee wil geven, antwoordt Gerty: "Ga er rustig heen. Iedereen werkt voor jou, om het voor jou zo goed mogelijk te doen. Probeer positief te zijn. Ook heb ik zelf ervaren hoeveel warmte en toenadering je van je omgeving krijgt als je open bent en erover praat." Het ZRTI in het kort: - een zelfstandig instituut - 82 medewerkers in dienst - bijna 1300 behandelingen en meer dan 1350 patiënten per jaar - locatie Vlissingen sinds 1981, locatie Roosendaal sinds 2014 Hoogwaardige zorg dichtbij, met aandacht voor de mens. Voor moor informatie: www.zrti.nl Gerty Weil: "mijn dochter hebben we verteld dat we hopen dat mijn borst weer beter is als de blaadjes aan de domen Aromen. En ik maak het waar, ik maak het gewoon waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 105