PvdA zoekt scherper profiel en maakt ruzie Zelf bepalen hoeveel je per maand wilt uitgeven 'mooipraten' kost ons kiezers hollands nieuwe. BINNENLAND 9 PvdA'ers klagen Huawei Ascend P7 Eerst ging ABN Amro over de knie bij minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem, nu torpe deert vicepremier Lodewijk As- scher (Sociale Zaken) luidruchtig het in zijn ogen 'schandalige' be leid van ING om flexwerkers mas saal op straat te knikkeren. Partij leider Diederik Samsom haalt uit naar zorgverzekeraars die zich schuldig maken aan 'beheers- zucht' en controledrift, waardoor wijkverplegers niet aan hun werk toekomen. Een 'fundamentele be dreiging' voor de zorghervormin- gen van het kabinet, foetert Samsom in NRC Handelsblad. Hij wil dat zijn eigen staatssecretaris Martin van Rijn (Zorg) de verze keraars tot de orde roept. Van een geregisseerd offensief te gen 'Het Kwaad' zal geen sprake zijn, maar ruziemaken met de gro te instellingen kan de sociaal democraten wel helpen de achter ban tevreden te stellen. Morgen moet de partijtop zich verdedigen op een ledenraad in Nieuwegein. Daar wordt de verkiezingsneder- Ruziemaken met de grote instellingen kan PvdA helpen de achterban tevreden te stellen laag van vorige maand besproken. De spierballentaal van de PvdA- prominenten is riskant. Dijssel bloem moest al toegeven dat hij rond de salarisverhoging van de ABN-top niet foutloos gehandeld heeft, gisteren kreeg Asscher het ook flink te verduren na zijn be schuldiging van ING. Critici we zen erop dat hij de architect is van de rammelende Wet Werk en Zekerheid, die het dumpen van flexibel personeel juist in de hand zou werken. In een reactie bestreed ING perso neel op straat te zetten om de nieuwe ontslagregels te omzeilen. De bank had eerder al aangekon digd 2800 werknemers te moeten ontslaan omdat mensen veel va ker digitaal bankzaken doen. Gis teren kwamen Asscher en de ING- top bijeen voor spoedoverleg. De Tweede Kamer debatteert snel over de kwestie. Samsom kreeg ook meteen de wind van voren na zijn uithaal. Oppositiepartijen verweten hem zelf verantwoordelijk te zijn voor de bureaucratische rompslomp in de zorg. Ook de verzekeraars kaat sten de bal terug: wij voeren slechts het kabinetsbeleid uit. Als dat niet bevalt, moet de PvdA daar zelf maar iets aan doen. Alle bewijsdrang bij de PvdA kan de kiezer vooralsnog niet verlei den. De peilingen laten nog steeds niet de zo gewenste stijgen de lijn zien. Dat ligt anders voor coalitiepartner WD; de polls zijn een stuk vriendelijker voor de li beralen. Dat weerhoudt fractielei der Halbe Zijlstra er niet van om stevig op de WD-trom te slaan. Hij zoekt het verder van huis en ontvouwde vergezichten over de asielkwestie, dictators en de atoomdeal met Iran. Aan zelfreflectie geen ge brek bij de PvdA. Het aantal discussiestukken en interne evaluaties is haast ongeëvenaard. Nu ligt er weer een ma nifest waarin leden op roepen tot een scherp ere linkse koers. Saillant: onder het stuk staan de namen van Tweede Ka merleden Mei Li Vos en Lutz Jacobi. De opstel lers menen dat de PvdA te veel meewerkt aan rechtse politiek. „Het mooipraten en ontken nen van problemen drukt zwaar op onze par tij." Diederik Samsom zal morgen op een leden raad in Nieuwegein rea geren en daarbij onge twijfeld het interne de bat prijzen. Zoals voorzit ter Hans Spekman eer der zei: discussie is de 'zuurstof van een partij'. Maar van een overdosis zuurstof ga je hyperven tileren. Samsom kan on mogelijk blij zijn met het feit dat de namen van fractieleden onder het stuk staan. De PvdA- leider kampt vaker met muiterij. Al vier Kamer leden vertrokken. Als Ja cobi en Vos hun protest vertalen in een tegen stem, heeft de coalitie van 76 zetels een pro bleem. Zo'n vaart zal het niet lopen, sust Vos. „Het is een inhoudelijke aansporing. Die kan ik prima verenigen met het Kamerwerk." 08:08 -p>- 02:08 <3. Combineer je Sim Only met de: per maand Beste lied komt van Acda en De Munnik Acda en De Munnik hebben volgens de luisteraars van 3FM het beste Nederlandse liedje ooit gemaakt. Met Het regent zonnestralen is het duo gisteren winnaar geworden van De Gou den Klomp. Vandaag zendt 3FM de lijst uit. Daarin staan niet alleen Nederlandstalige nummers. Artiesten van eigen bodem die in het Engels zin gen, komen ook in de lijst voor. In de top-5 staan verder War van Kensington, In your Arms van Chef Special, Krezip met I Would Stay en Home van Dotan. Verdachte is broer van slachtoffer Een van de twee verdachten die is aangehouden na de ge welddadige dood van een 28-ja- rige man, vrijdag in Breda, is de broer van het slachtoffer. Hij wordt verdacht van poging tot moord, maar niet de moord op zijn broer, aldus de politie gisteren. De 28-jarige Breda- naar overleed nadat hij bij een winkelcentrum was neerge schoten. De andere verdachte (35 jaar) wordt beschuldigd van moord en bezit van muni tie. Dotan populairst bij 3FM Awards Dotan heeft bij de uitreiking van de 3FM Awards gistera vond de prijs voor beste zanger en single gekregen. Chef Spe cial bleek de meest geliefde band en Kensington ging er vandoor met de prijs voor bes te artiest 'rock' en beste album (Rivals). Typhoon won in de ca tegorie 'hiphop' en Racoon ze gevierde in de categorie 'pop'. Jett Rebel was de winnaar in de categorie 'live acf en Ilse De- Lange mag de onderscheiding voor beste zangeres in de prij- zenkast zetten. 'Mishandelde agente wil schadevergoeding' De agente die vorige maand door jeugdspelers van Ajax zou zijn mishandeld, vraagt schade vergoeding. Dat liet haar advo catenkantoor uit Assen giste ren weten. De agente in burger werd in Amsterdam mishan deld. De gevraagde compensa tie staat los van de strafrechte lijke consequenties, zegt het ad vocatenkantoor. Een speler is gedagvaard. Twee andere voet ballers zijn volgens het Open baar Ministerie geen verdach ten meer. hollandsnieuwe.nl/pzc VRIJDAG 10 APRIL 2015 door Sandra Donker en Niels Klaassen DEN HAAG - De PvdA schiet met scherp op banken, zorgverzeke raars en indirect zelfs op de eigen staatssecretaris. De geplaagde so ciaaldemocraten grijpen na drie ver kiezingsnederlagen op rij alle kan sen aan om meer kleur op de wan gen te krijgen. Bij hollandsnieuwe krijg je de Huawei Ascend P7 al voor €8,- per maand. Combineer hem met één van onze voordelige Sim Only abonnementen waarmee je kan internetten, bellen en sms'en. Ook al vanaf €8,- per maand! Of je nu meer wilt internetten dan bellen en sms'en, of andersom, beslis je helemaal zelf. En als je een keer voor het einde van de maand je tegoed opmaakt, bepaal jij of je wil opwaarderen. Zo weet je altijd precies wat je betaalt én dat je waar voor je geld krijgt. HILVERSUM BREDA UTRECHT ASSEN Bestel snel op: Diederik Samsom. foto Martijn Beekman/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9