Sjaak Rijke: bevrijding hectisch en angstig Zon, zee strand 66 De prijzen zijn in Nederland, op het Verenigd Koninkrijk na, de laagste van Europa IN HET NIEUWS 3 299 749 „Zij meten thuis bij de klant aan. Dat is lastig als het verkeer onder tussen voorbij raast, of de klok van de buren slaat. Tonen doet niet de beste metingen. Wij hebben daar speciale cabines voor", zegt Valk. Inmiddels roert ook de stichting Be houd Kwaliteit Hoorzorg zich. Deze club vindt dat zorgverzekeraars al leen op de centen en niet op de kwaliteit van de hoorzorg letten. CZ, Menzis en Zilveren Kruis wil len niet meewerken aan een onder zoek van de stichting naar het kwa liteitsbeleid. Ondertussen schiet stichtingdirecteur Hein Greven met scherp op Hans Anders en Specsa- vers 'die weinig aandacht aan hun klanten besteden en die 'quick and dirty een hoortoestel aanmeten'. Wat Hans Anders verontwaardigd afwijst. „Wij doen alle klanten, ook de moeilijke", zegt de woordvoer ster. De slechthorenden, verenigd in de NWS, hebben op hun beurt, niets op met de stichting, die wordt beschouwd als een lobbyclub van de ketens Beter Horen en Schoonen- berg. Rijke is maandag bevrijd door Franse commando's. De hoop op een goede afloop nam bij hem al een tijd af. „Ik weet niet hoeveel langer ik het nog had volgehou den." Rijke zegt dat hij bijna altijd goed is verzorgd. „Het leven in de woes tijn is zwaar, voedsel is vaak schaars en eenzijdig. Ik kan geen pasta meer zien. Ik heb zoveel mo gelijk geprobeerd mijn lichamelij ke conditie op peil te houden door met geïmproviseerde attribu ten te fitnessen en te sporten. De omstandigheden, waaronder de extreme hitte, lieten dat niet al tijd toe. Ik ben redelijk fit uit de strijd gekomen." Minister Bert Koenders (Buiten landse Zaken, PvdA) heeft giste ren gebeld met Rijke en diens vrouw, die samen op een gehei me locatie tot rust komen. Rijke wil zijn normale leven in Nederland weer oppakken. „De gedachten aan de hereniging met familie, vrienden en collega's heb ben mij mentaal op de been ge houden. Ik zie in de vele televisie fragmenten dat er thuis enorm is meegeleefd en dat ook daar grote behoefte is om mij te zien. De tijd in gevangenschap en deze laatste dagen in vrijheid eisen hun tol. Ik hoop dat iedereen de rust nog even kan bewaren en dat we een groots weerzien op een later mo ment wellicht kunnen organise ren, zodat ik er zelf ook van kan genieten." Rijke roept alle media op hem, zijn vrouw, familie en vrienden met rust te laten. Hel leven was zwaar, het voedsel eenzijdig. Ik kan geen pasta meer zien VRIJDAG 10 APRIL 2015 Paul Valk, voorzitter Nederlandse Vereniging van Audicien Bedrijven DEN HAAG - Sjaak Rijke, die ruim drie jaar in Mali door terroristen werd vastgehouden, noemt zijn be vrijding een zeer hectisch en ang stig moment. „Maar ik leef en ben vrij", zegt hij in een verklaring die gisteren op zijn verzoek via het mi nisterie van Buitenlandse Zaken is verspreid. Sjaak Rijke foto Bernd Weissbrod/dpa 8 dagen v.a. 8 dagen 9 dagen v.a. 8 dagen Turkije - Ephesus Princess***** Zeer populair ultra all inclusive familiehotel Celegen tegen een helling aan het strand Met vele faciliteiten en nieuwe kamers Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/72796 Griekenland - Katalagari Suites**** Complex op Kreta in een rustige en groene omgeving met uitzicht over de Peza Vallei Gratis wifi, een zwembad en een restaurant Inclusief huurauto Zie: Kras.nl/31811 Curasao - Papagayo Hotel**** Nieuw en modern Adults only hotel Direct aan de Jan Thiel Baai Gratis toegang tot Papagayo Beach Club Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/2581S Kaapverdië - Iberostar Boa Vista***** Luxe All Inclusive hotel direct aan het strand van Areja de Chaves 3 zwembaden, fitnessruimte en 2 restaurants Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/31931

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3