Zweterig of zweverig? Man met geweld uit rechtbank verwijderd Woningprijzen dalen Overvaller van drie jonge vissertjes in Zeeuws-Vlaanderen moet van officier werkstraf krijgen 26 ZEELAND ROKJESDAG Weg met de panty's! Vandaag is het rokjesdag. De temperatuur stijgt naar 20 graden en dus kunnen de blote benen weer. vrijdag Ik vind het lastig om zweverige schrijvers se rieus te nemen. Auteurs die van het schrijven een mystiek proces maken, die het hebben over muzen en inspira tie, die net doen alsof het ge schrevene hen van bovenaf wordt ingefluisterd: ik kan moeilijk naar hen luisteren zonder met mijn ogen te rollen. Ik geloof namelijk meer in transpiratie dan in inspiratie. Niet van boven of van buiten moet het komen, maar van bin nen, vanuit je poriën: zweet dat wordt getranssubstantieerd in inkt. Zwoegen achter je toetsen bord, daar krijg je pas overrom pelende boeken en gedichten van. Schrappen en herschrijven zal je, om beter te worden dan je was. Al zolang ik me kan her inneren, en zeker sinds ik zelf romans schrijf en getrouwd ben met een schrijver, heb ik op grond van dit criterium schrijvers omarmd of verket terd. Maar nu ik aan mijn derde roman begonnen ben, moet ik toegeven dat ik herhaalde lijk door goddelijke inblazin gen of duivelse influisterin gen word geteisterd. Dan moet ik alles waar ik mee bezig was neergooien om subiet een bril jante alinea neer te pennen. Dit zorgt voor behoorlijk gênante situaties; waarschijnlijk den ken mijn familie en collega's dat ik een ernstig darmpro bleem heb als ik weer eens naar de wc ren om daar in ge lukzalige stilte mijn laatste in gevingen aan het papier toe te vertrouwen. Ook mijn slaaprit- me lijdt er onder: soms schrik ik 's nachts wakker en kan ik pas weer inslapen nadat ik aller lei gedachteflarden genoteerd heb. Anderzijds word ik bij wijlen ook verlaten door mijn muzen. Waar ik vroeger achter mijn computer kon gaan zitten en er op kon vertrouwen dat er wel iets zinnigs uit mijn vingers zou vloeien, ben ik nu soms da gen achtereen gespeend van scheppingsdrift. Hoeveel ik dan ook produceer aan transpiratie, de inspiratie blijft hopeloos ach ter. Met lichte verbazing en groot afgrijzen moet ik dus conclude ren: ook ik ben een zweverige schrijver geworden! MIDDELBURG - Een inwoner van Kapelle is gistermiddag door de parketpolitie onder dwang afge voerd uit de Middelburgse recht bank. De man stond terecht om dat hij vorig jaar juni op de A58 een ongeluk veroorzaakte en ver volgens doorreed. De man (61) heeft volgens zijn ad vocaat een ernstige vorm van de mentie en hoort niet thuis in een gevangenis. Hij vroeg de recht bank om hem op te laten nemen in een psychiatrisch ziekenhuis. Tijdens een schorsing van de zit- ting van de rechtbank ging de Ka- pellenaar te keer tegen leden van de parketpolitie. Ondanks herhaal delijke waarschuwingen bleef de man doorgaan met schelden waar na hij door drie leden van die par ketpolitie onder dwang werd afge voerd. De rechtbank gaf vervolgens de of ficier van justitie de opdracht om ervoor te zorgen dat de man zo snel als mogelijk opgenomen kan worden in een psychiatrisch zie kenhuis of een andere instelling waar hij zorg kan krijgen. VLISSINGEN - De zomerse outfits kunnen vandaag uit de kast. Vol gens de voorspellingen wordt het in Zeeland zonnig weer en bijna twintig graden. En dus krijgt 10 april dit jaar het stempel 'rokjes dag': de dag waarop vrouwelijk Nederland voor het eerst haar blo te benen laat zien. Als de temperatuur in De Bilt van daag minstens tot 20 graden stijgt, dan is het ook de eerste offi ciële warme dag van het jaar. Vol gens de voorspellingen schiet de temperatuur in het zuidoosten van het land zelfs naar maximaal 22 graden. Vorig jaar viel de eerste officiële warme dag erg vroeg: op 20 maart. De term 'rokjesdag' bestaat al heel lang, maar werd vooral be kend door Martin Bril. In zijn co lumns in de Volkskrant kwam de term regelmatig voor. Inmiddels is rokjesdag zo ingeburgerd dat het woord zelfs is opgenomen in de Van Dale. Regisseur Johan Nijenhuis, be kend van de films Costa!, Volle Maan en Toscaanse Bruiloft gaat zelfs een film maken met de titel rokjesdag. De romantische kome die speelt zich af in Amsterdam. De opnames beginnen op de eer ste mooie lentedag: waarschijnlijk vandaag dus. De panty's moeten na vandaag trouwens weer snel uit de kast, want dit weekend komt het kwik waarschijnlijk niet hoger dan een graad of veertien. Het gaat dan ook harder waaien. In het staartje van 2014 liep het aantal woningverkopen op, met name doordat familie en vrien den tot een ton belastingvrij aan kopers konden schenken. In Mid den- en Noord-Zeeland werden toen 375 woningen verkocht, te gen 308 in het eerste kwartaal van 2015,18 meer dan begin 2014. In Zeeuws-Vlaanderen wisselden eind 2014 131 woningen van eige naar. In het eerste kwartaal 2015 waren dat er 108. Drie minder dan een jaar geleden in dezelfde periode. Ook de gemiddelde ver koopprijs (168.000 euro in de eer ste drie maanden van 2015) daal de bezuiden de Westerschelde. In Midden- en Noord-Zeeland blij ven de woningprijzen stijgen, 3,8 procent ten opzichte van eind 2014. In die regio staat een huis ge middeld 145 dagen te koop. In Zeeuws-Vlaanderen is dat 193 da gen. Hij doelde op de beroving van drie jonge jongens op 19 april 2013 in de buurt van Graauw. De drie, destijds 14 en 15 jaar, waren aan het vissen, toen twee jongeman nen op hun fietsen passeerden. Die twee stapten af, trokken een mes, spoten met deodorant in het gezicht van een van de drie, en gingen er vandoor met hun gsm's en het beetje geld dat het trio op zak had. Yannic B. (21) uit de gemeente Hulst bekende gisteren tegenover de rechtbank dat hij een van de twee daders was. De andere da der, ook uit Hulst afkomstig, moest ook voorkomen. Maar om dat hij destijds minderjarig was, gebeurde dat achter gesloten deu ren voor de kinderrechter. De offi cier zat enigszins in zijn maag met deze zaak, zo bekende hij. Want de verdachte was destijds, na het nodige speurwerk, wel op gepakt maar mocht diezelfde dag weer naar huis. „Terwijl het toch om een ernstige zaak gaat, het gaat om een straatroof waarbij ge dreigd is en geweld gebruikt." Maar omdat de zaak al twee jaar oud is en de verdachte geestelijke problemen heeft, vond hij dat hij niet een onvoorwaardelijke cel straf kon eisen. Wel een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelij ke celstraf van vier maanden. De verdachte had geen advocaat inge huurd. Hij erkende dat hij het mis drijf had gepleegd en dat hij ook gedreigd had met het mes. Vol gens de rechtbank blijkt uit een verklaring van de moeder dat de verdachte zich makkelijk laat beïn vloeden. Uitspraak 23 april. Maan Leo Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Leuk! Op straat Bekijk ook de video op www.pzc.nl door Frank Balkenende MIDDELBURG - De woningmarkt in Zeeland blijft kwakkelen. Met na me Zeeuws-Vlaanderen zakt iets weg: de verkoopprijzen en het aan tal verkochte woningen daalden in het eerste kwartaal van 2015. Dat blijkt uit cijfers van makelaarsvere niging NVM. door Emile Calon MIDDELBURG - Dit is een misdrijf dat in de top staat van wat het Openbaar Ministerie probeert te bestrijden, zo zei gisteren officier van justitie Gunnar van der Hofste de. Naam: Sandra de Dreu (16) uit Goes Klaar voor de lente? Ik denk het wel. Ik heb zin in lekker weer. Dan hoefje niet zo veel kle ren aan. Wat heb je aan? Dit jurkje heb ik van mijn zus gekregen. De blouse komt van The Sting. Ik kan er lekker in bewegen. Ik draag eigen lijk altijd blauw en zwart. Ook in de zomer. Hoeveel rokjes heb je? Acht of negen ofzo. Hoe zie je rokjesdag? Ik had er nog nooit van gehoord, maar het klinkt wel grappig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26