Bomenkap luidt voorzichtig attractie rijker aan|eg onderhoudspark in Lachen, gieren, brullen om Bonje na het bal siuis staat bouw jubilerende KBO Axel slaat al jaren £®nt investeert in Nieuwvliet toe de Vl6Ug6lS Uit naar alle Axelaars bodemsanering 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Robert Plant grote afsluiter Lokerse Feesten 66 Definitief besluit aanleg Maintenance Valuepark moet dit jaar vallen Meer dan 500 deelnemers aan Mini-Roparun van tien huizen a 1 2,5 miljoen in ANTWERPEN - De Antwerpse Zoo heeft er een nieuwe publiektrek- ker bij. Vanuit de zusterdieren- tuin Planckendael zijn twee koala's overgebracht. De twee buideldieren bewezen daar al een goed kweekkoppeltje te zijn. Hun jong Oobi Ooobi, ge boren in 2014, blijft in Plancken dael. In hun nieuwe verblijf in de Zoo is ruimte voor een nieuwe ba by. De Antwerpse dierentuin doet mee aan een internationaal kweekprogramma voor koala's. In Europa zijn de dieren slechts in tien dierentuinen te bewonderen. In delen van hun natuurlijke leef gebied Australië is de koala een bedreigde diersoort. Er leven naar schatting nog zo'n tachtigdui zend koala's in de vrije natuur. De koala's wonen in de Zoo in een monumentaal gebouw uit 1898. De bomenkap is alvast uitgevoerd met het oog op het broedseizoen, laat projectleider Rob Rutjens van het Maintenance Valuepark weten. De ontsluitingsweg voor het park moet daar komen, in aan sluiting op de rotonde aan de oost kant van de Westerscheldetunnel- weg. Mocht de financier-ontwik kelaar - waarvan Rutjens de naam nog niet wil noemen - 'toehap pen', dan staat in elk geval tot 15 juli niets meer de aanleg van het terrein in de weg. Rutjens, die officieel in dienst is bij Dow, waagt zich nog niet aan een voorspelling over de kans van slagen. Hij verwacht binnen drie a vier weken meer duidelijkheid. Onderhoudsbedrijven die voor vestiging op het Maintenance Va luepark in aanmerking, moeten dan nog definitief 'ja' zeggen. Dow wil de werkplekken van on derhoudsbedrijven op het eigen terrein vrijmaken. Rutjens reali seert zich dat verhuizing naar het Maintenance Valuepark een zwa re beslissing is. „Bouwkosten zijn deze tijd relatief laag", noemt hij als voordeel. De kans is groot dat ook het BPSC - het servicecentrum van Dow voor Europa, het Midden-Oosten en Afrika - naar het park verhuist, aldus Rutjens. Het BPSC, dat eind 2009 in Terneuzen is gevestigd en waar momenteel zo'n vijfhon derd mensen werken, is nu ver spreid gehuisvest. LOKEREN (B) - De organisatie van de Lokerse Feesten heeft gisteren opnieuw een grote naam aan het toch al indrukwekkende affiche toegevoegd. Oud-frontman van Led Zeppelin Robert Plant zal met zijn Sensational Space Shif ters op zondag 9 augustus het fes tival in de Lokerse binnenstad af sluiten. Ook Arsenal, een van de publiekstrekkers van Vestrock, zal die dag optreden. Dan staan ook Songhoy Blues en Stephen 'Rag- ga' Marley (de zoon van) op het podium. Verder maakte de organi satie de komst van popster Mika bekend. Hij staat op vrijdag 31 juli op de Lokerse Feesten. Op 6 au gustus is het de beurt aan de Bel gische festivalsensatie Oscar and the Wolf. Ook dj Raving George is voor die dag aangekondigd. De Lokerse Feesten zijn van 31 juli tot en met 9 augustus. De Mini-Roparun is een estafette loop van 70 kilometer, met start en finish in Oostburg. De route gaat door verschillende West- Zeeuws-Vlaamse dorpen. De le den van de teams lopen om de beurt een stukje. Ze laten zich sponsoren, en het bijeengelopen bedrag gaat naar een goed doel: dit jaar is dat Stichting Mascura, die ernstig zieke mensen verrast. Vanaf 8.30 uur start vrijdag elke twee minuten een team vanaf het sportpark in Oostburg. De organi satie is in handen van de Stich ting Roparun Zeeuws-Vlaande- ren. Naast de ruim 500 deelne mers zijn ook zo'n 250 vrijwilli gers in touw. Alle informatie is te vinden op www.miniroparunzvl.nl. „Wij spelen altijd op vrijdag en zaterdag", vertellen Sigrid van de Bunder-Verplanke en Ria van Gel der. „Het is elke keer weer opval lend dat het publiek vrijdag op an dere momenten lacht dan zater dag. Brullen ze van het lachen op vrijdag op momenten dat wij het niet verwachten, worden we de zaterdag weer op het verkeerde been gezet. Lachen ze bij andere scènes. Heel apart. Misschien echt IJzendijke?" Dit jaar is gekozen voor het stuk Bonje na het bal, een remake van het stuk Gevaarlijk snoepgoed van Max Andrea. Het is herschre ven door Mimi en Peter van Wa terschoot-van der Gracht. Span nend, komisch en met een verras send plot. De toeschouwers ko men zeker aan hun trekken; er is genoeg om te lachen, gieren, brul len. In Bonje na het Bal draait het om de familie van Zuilen die te rug naar huis komt van een bal masqué tijdens carnaval. Pa wil zijn huwelijksnacht groots beleven, ma is aangeschoten. Dochter deelt mee dat ze gaat sa menwonen en opa brengt een nieuwe vlam mee naar binnen. Als dan ook nog andere feestgan gers binnenkomen en zich overal mee bemoeien, is alles niets meer wat het lijkt. Petit Paris speelt Bonje na het Bal vrijdag 10 en zaterdag 11 april in het jeugdgebouw in IJzendijke, beide dagen vanaf 20.00 uur. NIEUWVLIET - Bouwbedrijf Buize uit Nieuwvliet mag van het Sluise college tien woningen bouwen aan de Cadzandseweg in Nieuw vliet. Tegen het plan kwamen en kele zienswijzen binnen, waaron der die van een omwonende. Die is onder meer bang voor verlies van parkeergelegenheid. Volgens B en W zijn er in de straat straks 45 parkeerplekken: meer dan vol doende voor de 22 woningen die er dan staan. Het plan voorziet in de verkoop van tien vrije kavels, waarop Buize vervolgens huizen bouwt. De Sluise gemeenteraad moet het bestemmingsplan deze maand wel nog goedkeuren. „Ons jongste lid is 38 jaar", vertelt voorzitter Josée van der Ploeg-De- lissen, om aan te geven hoe geva rieerd de KBO Axel is, „en we heb ben ook zes Turkse leden. Dat is uniek. Eén van hen schilderde een keer bij mij thuis. Ik vertelde hem over de KBO. Zo zijn zij er bij gekomen." Josée verhult niet dat dit mede te danken is aan de korting die het KBO-lidmaat- schap op de CZ-ziektekostenver- zekering biedt. „Maar ze zijn wel mooi lid bij ons." De kracht van de KBO-Axel zit hem erin, aldus Josée, dat 'alles kan en niets moet'. Wekelijks zijn er activiteiten in het Gregorius centrum; koersballen, bridge, bil jarten, jokeren en bieden. En één keer per maand bingo. „Waar wel zeventig mensen komen." Mor gen is ook in het Gregoriuscen trum een grote jubileumbijeen komst, vanaf 10.30 uur. The Bass uit Sas van Gent treedt op, op de accordeon, en met enkele zangers, in stijl; oud-Hollands met een kwinkslag. Een uitgebreid buffet staat verder geprogrammeerd en vanaf 16.00 uur een receptie. Jo sée: „Plus een verrassing, maar daar vertel ik natuurlijk nog niks over." CENT - Het Havenbedrijf Gent heeft opdracht gegeven om de zandlaag op de voormalige stort plaats La Floridienne aan het Klui zendok op de westoever van het Kanaal Gent-Terneuzen bij Gent definitief af te dekken. Dat voor komt dat regenwater doorlekt en de verontreiniging met arseen en cyanide uitbreidt. Er staat sinds drie jaar ook een zuiveringsinstal latie. De betonnen vloer die nu wordt aangelegd is 4,5 hectare groot. Een speciaal rioolstelsel voert het regenwater af naar het kanaal. Het chemisch bedrijf La Floridienne sloot in i960 de deu ren. De vervuiling was enorm. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De eerste voorberei dingen voor de aanleg van het Maintenance Valuepark in Terneu- zen zijn getroffen. Bomen bij de Communicatieboerderij van che miebedrijf Dow zijn gekapt. De ko mende maanden moet echter nog duidelijk worden of een finan cier-ontwikkelaar bereid is te inves teren in het verzamelterrein voor onderhoudsbedrijven in de proces industrie. Rob Rutjens, projectleider OOSTBURC - Vijfenzestig teams met elk acht deelnemers doen vrij dag mee aan de derde Mini-Ro parun door West-Zeeuws-Vlaande- ren. Ongeveer de helft van de teams bestaat uit leerlingen van het Zwin College, de andere helft uit basisschoolteams.Het aantal deelnemers verdubbelt daarmee ten opzichte van vorig jaar. door Wilma Valk IJZENDIJKE - Het publiek van IJzen- dijke is even verassend als de (blij)spelen die toneelclub Petit Pa ris jaarlijks op de planken zet. Een scène uit Bonje na het bal. Links Liesbeth Esseling-de Krijger en Ria van Gelder-Pafort en op de achtergrond Gerard Tollenaar en Annemie Engels, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf AXEL - De afkorting KBO mag nog altijd voor Katholieke Bond van Ouderen staan, in Axel is de KBO al jaren een open club. ledereen is er welkom en dat is te merken aan het aantal leden, momenteel zo'n driehonderd. Morgen, donderdag, viert de afdeling haar 65-jarig be staan. KBO Axel, opgericht op 18 april 1950, viert donderdag in het Gregoriuscentrum al vast het 65-jarig bestaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65