Dorpscafé worstelt en komt - vaak - weer boven Onrust opheffing stichting peuterspeelzalen Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Frank de Kort heropende oktober 2ot3 café De Klaroen aan de Cloos- terstraat in Kloosterzande. Ander half jaar later heeft hij nog niets van enthousiasme verloren. De za ken zouden beter kunnen lopen, stelt hij vast, maar als hij speciale activiteiten houdt, zoals de ladies- night donderdagavond, dan bruist het weer. „En elke maand hebben we een live-band, ook dan is het goed vol, maar het zou mooi zijn, als het op andere avonden druk ker zou zijn. We doen er genoeg aan, denk ik." De Klaroen blijft, zoveel lijkt wel zeker. Al begint het bij Frank wel weer een beetje te kriebelen. Fïij was uitvoerder in de wegenbouw. „Ik ga dat misschien weer oppak ken, zonder het café overigens los te laten. De Klaroen hoort bij Kloosterzande." In Lamswaarde is nog één café, ca fé De Koning. Dominic de Ko ning en Melissa Willems stapten er alweer bijna vier jaar geleden in. „Het was al een goed lopend café", merkt Melissa bescheiden op, „en dat is zo gebleven." De Ko ning is ook meer dan een café. In de zomervakantie, als het café ze ven dagen op zeven open is, zijn er wekelijks kinderactiviteiten; pannenkoeken bakken, spelletjes middagen. Melissa werkt ook nog bij Tragel Zorg. „Ik ben opgeleid als ver pleegkundige, als orthopedagoge, en ik wil het werk bij Tragel niet missen. Ik vind dat veel te leuk." Haar vriend is wel fulltime actief in het café. Live-optredens zijn er geregeld, met zaterdag de, zo lijkt het, overal opduikende Gino and The Bulldoze Band. Een succes dankzij live-muziek is ook 't Schallemaaj - voorheen De Snis - in Ossenisse, waarvan de ei genaren eerder in paviljoen De Perk zaten. Zondagmiddag zijn er vaak optredens die leven brengen in Ossenisse. Het bestuur van SPH kondigde twee weken geleden aan dat het van zins is zichzelf uiterlijk r au gustus op te heffen. De twaalf me dewerkers is gevraagd advies uit te brengen over dit voornemen. De toekomstige ontbinding van SPH is het gevolg van de afspra ken die zijn gemaakt met de ge meente Hulst om het peuterspeel- zaalwerk te harmoniseren. Deze harmonisatie bestaat er uit dat kinderopvangorganisaties waar mee SPH nu al samenwerkt, het peuterspeelzaalwerk integreren in hun opvangwerk. Deze harmo nisatie is wettelijk voorgeschre ven en bij veel gemeente is deze al ingevoerd. Hulst moet nog vol gen. „Nadat we ons voornemen tot op heffing bekend maakten, zijn er door ouders verkeerde conclusies getrokken", zegt SPH-voorzitter Ellen de Neef. „We willen natuur lijk niet bewerkstelligen dat ouders hun peuters niet meer aan melden. SPH zal alleen als organi satie verdwijnen, maar het peuter speelzaalwerk in Hulst blijft wel bestaan. Het wordt voortgezet door verschillende kinderopvang organisaties. Dus ouders kunnen hun kinderen gewoon blijven aan melden voor peuterspeelzaalwerk bij de huidige peuterspeelzalen." Sinds 2006 verzorgt SPH het peu terspeelzaalwerk in de gemeente Hulst. Er zijn peuterspeelzalen in Vogelwaarde, Graauw, Lamswaar de, Clinge, Sint Jansteen, Hengst dijk, Nieuw Namen, Kloosterzan de en Hulst. Zo'n r6o peuters in de gemeente maken momenteel gebruik van de peuterspeelzaal. Het harmonisatietraject is in een stroomversnelling geraakt sinds de gemeente Hulst de subsidie voor het peuterspeelzaalwerk van af januari heeft gekort met 93.000 euro. Aangezien de voorwaarden niet zijn aangepast, komt de stich ting volgens De Neef op korte ter mijn middelen te kort om het peu terspeelzaalwerk verantwoord uit te kunnen blijven voeren. Voor de twaalf medewerkers van de huidige SPH gaat een traject lo pen om hen te begeleiden naar an der werk, bij voorkeur bij een kin deropvang. Voor de peuters veran dert er na de harmonisatie dus weinig. Zij kunnen in de toe komst (zo snel mogelijk, maar ui terlijk per 1 augustus) spelender wijs hun voorbereiding op de ba sisschool krijgen bij hun kinder opvangorganisatie. Computerclub HCC houdt bijeenkomst De regio Zeeland van com puterclub HCC houdt don derdag de maandelijkse bij eenkomst in De Wingerd aan de Leeuwenlaan in Ter- neuzen. Tijdens de bijeen komst zijn zowel leden als niet-leden welkom. Er wordt gepoogd antwoord te geven op alle mogelijke vra gen. Aanvang: 20.00 uur. Wegwijzers bij rotondes aan N61 Rijkswaterstaat plaatst de komende vier weken weg wijzers aan de rotondes in de nieuwe N61. Verkeer dat via rotondes de weg op wil, wordt af en toe via de paral lelweg richting de volgende rotonde gestuurd. In de nachten tussen 28 april en 1 mei is de hoofdrijbaan in ge deelten helemaal afgesloten. Expositie werken cursisten Toonbeeld In het kerkje van Waterland kerkje zijn vanaf zaterdag een week lang werken te zien van cursisten met een beperking van Toonbeeld in Terneuzen. Exposities van tekeningen en schilderwerk waren elders een succes. De expositie in Waterlandkerk je wordt zaterdag om 13 uur geopend door Jo Stanneveld. Beurs Feest- Trouwbeleving In het Mauritshof in IJzendij- ke wordt zaterdag de beurs Feest- Trouwbeleving ge houden. In 25 stands wor den de bezoekers uitgebreid geïnformeerd over de moge lijkheden. Daarnaast is er een doorlopende mode show, een trouwceremonie en er zijn workshops. De beurs is van 11 tot 17 uur. Good, Bad Bart in De Klaroen De groep The Good, The Bad Bart uit Biervliet treedt vrijdagavond op in ca fé-bar De Klaroen in Kloos terzande. De band speelt akoestische covers van de vijftiger jaren tot nu, van de Everly Brothers, the Beatles tot Ja- zon Mraz en Anouk. Het op treden begint om 22.00 uur. WOENSDAG 8 APRIL 2015 Volle bak zaterdagavond in 't Karrewiel aan Rapenburg in Vogelwaarde, foto's Ronald den Dekker KLOOSTERZANDE - Niet alleen in Vo gelwaarde lukt het een dorpscafé weer (nieuw) leven in te blazen, in meer dorpen lukt het, zoals in Kloosterzande, Lamswaarde en - zelfs - Ossenisse. door Sheila van Doorsselaer HULST - Onder ouders in de ge meente Hulst is onrust ontstaan over de geplande opheffing van de Stichting Peuterspeelzalen Hulst (SPH). SPH zal alleen als organisa tie verdwijnen, maar het peuterspeelzaalwerk in Hulst blijft wel bestaan TERNEUZEN IJZENDIJKE WATERLANDKERKJE IJZENDIJKE KLOOSTERZANDE MARKT Aardappelen droog uit de schuur, 40 mm opw.) Frites geschikt: 3,00 - 6,00; Export: geen notering i.v.m. te weinig transacties Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien (droog uit schuurZaaiuien, 30% grof: 8,00 - 9,00; 60% grof: 9,00 - 10,00. Granen Maaltarwe: 167,00; Voertarwe: 163,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaan- zaad: geen transacties; Karwijzaad: geen trans acties Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Engels raaigras: 100,00 - 120,00; Tar- westro, gr. pakken uit schuur: 80,00 - 100,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64