'De markt voor antiek is helemaal veranderd' Verzet tegen hondenbelasting in Tholen groeit BEVELANDEN en THOLEN 29 Verkoop park Groote Duynen begonnen IVN wandelt met kinderen door bos IVN De Zeeuwse Delta houdt vandaag een lente-ex cursie voor kinderen tussen de 6 en 10 jaar oud, in het Ka- pelse bos. Die tocht begint om 14.30 uur bij de parkeer plaats aan de Dankerseweg en duurt tot 16.30 uur. Kos ten 2 euro inclusief drinken. Meer informatie op www.ivn.nl/dzd. Beraad over wensen jeugd Goes-Oost Bewoners van Goes-Oost overleggen vandaag met jon gerenwerk SMWO. Van 16 tot 17 uur zijn kinderen van basisschoolgroepen 6 t/m 8 welkom en van 18.30-19.30 uur kunnen 12 t/m 15-jari gen ideeën kwijt bij SMWO, 's-Heer Elsdorpweg 12. Infor matie via 0113 277111 of e.meinderts@smwo.nl. Presentatie over graancirkels Janet Ossebaard geeft van daag voor Vereniging De Bron in dorpshuis Amicitia in Kloetinge een visuele pre sentatie over 'De liefdevolle boodschap van de graancir kels'. Zij is graancirkelonder zoeker, fotograaf en auteur. Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Entree 9 euro. Zie: www.verenigingdebron.nl „Tot in de jaren tachtig zag je dat nog wel. Toen betaalde je 500 gul den voor een koperen ketel. Die zelfde ketel ligt nu in een doos met andere spullen voor vijf euro op de rommelmarkt." De Visser bedoelt maar te zeggen dat de markt voor antiek op zijn kop is gezet. „Er is nog wel vraag, De petitie is een initiatief van Tamara Jeroense van dierenwin kel Dierist in Sint-Maartensdijk. Het relaas van een van haar klan ten vormde de directe aanleiding om met de actie te beginnen. „De ze mevrouw vangt oude honden op", vertelt Jeroense. „Ze heeft er nu vier, maar vertelde mij dat ze nog plek genoeg heeft voor meer honden. Toch doet ze dat niet, om dat ze dan de hondenbelasting niet meer kan betalen." maar het aanbod is enorm. De vei lingen worden ook steeds groter. Daarom gaan de prijzen naar be neden. Maar..., er zijn nog steeds verzamelaars en topstukken brengen nog steeds een topprijs op." Was het vroeger chique om je huis vol antiek te zetten, nu is het gaaf als je één mooi stuk antiek plaatst in een verder strak inge richte kamer. De Visser: „Ja, dat gebeurt zeker. En het is ook zo dat programma's als Tussen Kunst Kitsch en Cash op Zolder van in- Jeroense stelt dat de gemeente jaarlijks veel geld binnenharkt met de hondenbelasting, maar dat hondeneigenaren daar bar wei nig voor terug krijgen. Volgens haar worden geen poepzakjes aan geboden en zijn er geen omhein de losloopvelden. Er zouden bo vendien veel te weinig prullenbak ken zijn. De initiatiefneemster van de peti tie noemt het innen van de belas ting een vorm van zakkenvullerij die vooral bedoeld is om tekorten op andere terreinen te dekken. De petitie op internet was giste ren door een kleine vijfhonderd mensen ondertekend. In de win kel hebben ruim vijftig mensen hun krabbel al gezet. Jeroense hoopt de duizend te halen. In dat vloed zijn." Maar volgens De Vis ser zit het dieper. „De markt is wezenlijk veranderd. In Azië zit nog geld. Daarom focussen wij op Chinees porselein. We brengen als het ware de VOC-spullen weer die kant op. En we verkopen schilderijen uit voormalig Neder lands Indië. De toppers doen ton nen." Internet heeft de markt internatio- naler gemaakt, concludeert de vei lingmeester. „Vroeger had je je klanten in een straal van honderd kilometer rond je zaak. Nu zoek je geval wil ze de handtekeningen aanbieden aan het gemeentebe stuur. Het liefst wil ze ook nog de straat op om handtekeningen te verzamelen. Mensen die daarbij willen helpen, zijn welkom. Een blik in de begroting leert dat de gemeente dit jaar 195.000 euro binnenhaalt via de hondenbelas ting. Baasjes met één hond beta len in Tholen 73,50 euro. Voor de tweede hond moet 116,50 euro worden neergeteld. Voor elke vier- Thoolse hondeneigenaren zijn fors duurder uit dan baasjes uit gemeenten op De Bevelanden het in heel Europa en ver daar bui ten, anders red je het niet. Je ziet ook de raarste dingen. Hollandse meesters in Thailand of contai ners vol Friese staartklokken op weg naar Kaapstad." Een jonge antiekhandelaar, zoals Frank Douw, is bijzonder, vindt De Visser: „Maar niet uniek, hoor. Bij ons werkt Robin Peters. Die is nu 27, maar hij was 21 toen hij be gon. Hij is ook gelijk gaan veilen. Hij kreeg het vak, trouwens net als Frank Douw, met de paplepel ingegoten." voeter die erbij komt, moet 43 eu ro meer worden betaald dan de vorige. De klant uit de winkel van Jeroense zou dus voor een even tuele vijfde hond liefst 245,50 eu ro moeten betalen. Tholen is hiermee vele malen duurder dan de Bevelandse ge meenten Kapelle, Reimerswaal en Borsele. Het bedrag voor de eerste en tweede hond ligt in al die gemeenten beduidend lager. Bovendien loopt het tarief daar na de tweede hond niet verder op. In Goes wordt helemaal geen hondenbelasting geheven. De petitie van Tamara Jeroense is te vinden op de website www.pe- tities24.com. Hij kan worden ge vonden door te zoeken op het tref woord 'Tholen'. KAMPERLAND - Ruiterplaat Make laardij is begonnen met de ver koop van de eerste fase van vakan tiepark Groote Duynen. Dat zijn 26 vakantiewoningen op de mid delste van drie landtongen die tus sen de Onrustweg, de Middenhof weg en de Jacobadijk in Kamper land worden aangelegd. Nu verkoopt Ruiterplaat de hui zen nog op afspraak, maar in het weekeinde van Hemelsvaartsdag wordt ter plaatse een verkoopcam pagne opgetuigd. De vierpersoons huizen kosten 295.000 euro en de zespersoons 318.000, allebei exclu sief BTW. René Faasse Projecten, initiatief nemer voor Groote Duynen deed het project voor honderd vakantie huizen en een hotel, over aan Compagnie Het Zoute en Van der Poel. Die schrapten het hotel en beginnen met de bouw zodra de eerste fase verkocht is. WOENSDAG 8 APRIL 2015 KAPELLE GOES KLOETINGE De Zierikzeese antiekhandelaar Frank Douw laat een koperen chocoladeketel uit 1900 zien. foto Marieke Mandemaker MARKT MIDDELBURG - Een huis vol antiek. Waar zie je het nog? Directeur René de Visser van het Zeeuws Vei linghuis in Middelburg weet ook dat zoiets zeldzaam is geworden. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Al ruim vijf honderd mensen hebben een peti tie ondertekend waarin wordt op geroepen de hondenbelasting in de gemeente Tholen af te schaffen. Aardappelen (droog uit de schuur, 40 mm opw.) Frites geschikt: 3,00 - 6,00; Export: geen notering i.v.m. te weinig transacties Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien (droog uit schuur) Zaaiuien, 30% grof: 8,00 - 9,00; 60% grof: 9,00 - 10,00. Granen Maaltarwe: 167,00; Voertarwe: 163,00; Prijzen per 1000 kg uit coll. opslag Hooi, stro (per tonWeidehooi: 80,00 - 100,00; Engels raaigras: 100,00 - 120,00; Tar- westro, grote pakken uit schuur: 80,00 - 100,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60