Goes werkt mee aan aanpak adresfraude 'Stoep onbegaanbaar door overhangend groen' Huizen Brouwerseiland zijn nu al zeer in trek 66 Dat theekistje dat ik verkocht, staat nu in Amsterdam voor vier keer dat bedrag te koop 28 BEVELANDEN en THOLEN ANTIEK EN CURIOSA ^k ^k Zierikzeeënaar Frank Douw is met zijn 21 jaar wellicht de jongste antiekhandelaar van het land. Fietspad bij Cadzand maakt plaats voor zand '<S- Het doel is dit jaar in tenminste 135 gemeenten in totaal 10.000 adressen te controleren. Door adresonderzoek en aanvullend huisbezoek worden zo'n 7500 po tentiële fraudegevallen opge spoord. De te bezoeken adressen Een inwoonster beklaagde zich daar gisteravond over tijdens de bewonersavond van de Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge. Volgens haar is het niet mogelijk om met iemand die slecht ter been is of in een rolstoel zit, over de stoep te lopen. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat is overhangend groen een be kend probleem. Tijdens zogehe ten wijkschouwen wordt het re gelmatig geconstateerd, ook in de Oostmolenweg. „We waarschu wen dan dat mensen hun heg moeten snoeien. Maar op een ge geven moment laten we hem worden aangeleverd door de uit voeringsorganisatie ICTU en zijn geselecteerd op basis van een aan tal indicatoren die een reden zou den kunnen zijn voor een onjuis te inschrijving. Enerzijds zijn die afkomstig uit de Basisregistratie Personen (BRP), anderzijds van de Belastingdienst, het Justitieel incassobureau, de Sociale Verzeke ringsbank en gerechtsdeurwaar ders. De gemeente ontvangt een bedrag van 70 euro per afgerond onderzoek. Naar verwachting krijgt de gemeente Goes ongeveer zeventig Verdachte' adressen aan geleverd. snoeien en volgt er een rekening." De Bat zei dat tijdens de komen de wijkschouw in juni de Oost molenweg extra zal worden beke ken. Hij riep inwoners verder op om te melden wanneer automobilisten fietspaden rond speeltuinen ge bruiken. Dat gebeurt in een aan tal gevallen sinds de gemeente heeft besloten alle paaltjes bij speeltuinen weg te halen, omdat fietsers zich daar regelmatig door verwondden. Volgens de Vereni ging Dopsbelangen waren bewo ners van het Oostmolenpark daar verbaasd over en ontstaan er ge vaarlijke situaties doordat automo bilisten nu een sluiproute heb ben. „Het is niet de bedoeling om nu weer een nieuwe gevaarlijke si tuatie te creëren, dus meldt het wanneer het gebeurt." ZIERIKZEE - Rococo vindt hij een mooie stijl 'met al die versiersels' en als het over spullen gaat, valt hij op groot en klein zilver. „En dan vooral Hollands zilver: peper muntdoosjes en tabaksdoosjes." Frank Douw uit Zierikzee is 21 jaar en gek op antiek. Nu is het nog zijn hobby, maar hij ver wacht er heel snel zijn beroep van te maken. „Anderhalve maand ge leden heb ik een pandje gekocht in de Korte Sint Janstraat. De vloer ligt er in en we zijn nu be zig met de etalage. Zo gauw als het klaar is, ga ik beginnen. De zaak krijgt de naam Frantique. Ik had gehoopt in juni, maar dat wordt misschien oktober of nog later. In het seizoen zal ik het moeten hebben van toeristen en mijn vaste klanten. In de winter verwacht ik vooral op internet te verkopen." Douw gaat ook op cursus om een erkend diploma te halen. Dat lijkt belangrijker dan het is, vindt Douw: „Je leert dit vak toch voor al in de praktijk en door er veel over te lezen." Een theedoosje, was zo'n praktijklesje voor Douw. „Ik heb het op Marktplaats ver kocht. Het is een keer of vijf door verkocht en nu staat het aan de Spiegelgracht in Amsterdam voor dik het viervoudige. Zo'n kistje wordt niet vaak aangeboden, dus je hebt weinig vergelijk. Dat geeft handelaren de kans de prijs op te drijven. Ach, thee was ooit duur der dan goud", troost de jonge on dernemer zichzelf. Na het voortgezet onderwijs volg de Douw het mbo sociaal en cul tureel werk. „Door alle bezuini- gingen was daar moeilijk werk in te vinden. Ik heb ook nog een tijd je hbo vastgoed en makelaardij ge daan. Maar daar ben ik mee ge stopt en heb mijn oude hobby an tiek opgepakt." Die hobby heeft Douw van zijn opa Kees. „Met hem ging ik naar Utrecht om antiek in te kopen. Hij werkte bij installatiebedrijf Steutel. Toen hij aan één oog blind werd, is hij antiek gaan ver zamelen. Hij bracht mij op het idee munten te verzamelen. Daar is het mee begonnen." Een 21-jarige die handelt in tabak spotten, zilverwerk en porselein, heeft die wel vrienden? „Zeker. Eentje ervan is rapper Mastah D. Hij is bezig met zijn eigen kle dinglijn. De meeste van mijn vrienden zijn ook wat volwasse- ner ingesteld. Interesse in antiek hebben ze niet. Ze vinden het wel leuk dat ik iets heb waar ik mijn brood mee kan verdienen en dat ik graag doe." Douw begrijpt ei genlijk niet dat jongeren niet van antiek houden: „Het is handge maakt, heeft karakter en laat zich goed combineren met moderne meubels." ANTIEK EN ANTIQUAIRS Brouwerseiland bij de Middel- plaathaven op de Brouwersdam wordt een luxe resort waar vakan tiewoningen, hotel en een jachtha ven komen op opspoten eilandjes. Het plan richt zich op de rijke Ne derlander. Een markt van zo'n 150.000 Nederlanders, legt Zeelen- berg uit. „Die gaan nu naar het buitenland, maar die moeten we in Nederland zien te houden." Economisch gezien is de aanleg van Brouwerseiland van groot be lang voor de regio, zegt Zeelen- berg. „Hier zitten heel veel banen aan vast. Je zal zien dat dit in de omliggende dorpen veel effect heeft. Dat hebben we destijds ook gezien bij de ontwikkeling van Port Zélande." Zeelenberg heeft de afgelopen pe riode veel met potentiële kopers gesproken. „En daar leer je van wat er verlangd wordt", zegt hij. Dat heeft geresulteerd in minder ligplaatsen voor boten en minder huizen. We zijn van 600 huizen teruggegaan naar 390 en van de 800 ligplaatsen naar 400 om een kwaliteitsslag te maken." Daarmee wordt het plan minder massaal. „We blijven binnen het haventje Middelplaat. Bezwaren die je zo links en rechts hoort be rusten dan ook op misverstanden. We tasten de natuur niet aan en surfers denken hun baai kwijt te raken, maar dat is niet zo." Zeelenberg zegt dat uit een wind- onderzoek is gebleken dat het plan geen invloed heeft op de wind in de surfplas. „Maar er wordt nog een tweede onderzoek gedaan nu we veel minder gaan Van de 300 op resort Brou werseiland geplande wonin gen zijn er intussen al 120 gereserveerd bouwen. We nodigen de surfers uit mee te kijken en mee te stu ren." Hij bestrijdt dat de surfers ruimte kwijt raken. „De stranden blijven openbaar. Ze krijgen zelfs betere plekken en ook het verlies aan parkeerplaatsen wordt gecom penseerd." Op de klacht van sur fers dat er bij de compensatie al leen rekening gehouden is met au to's en niet met de meer ruimte vretende auto-caravancombina- ties of campers zegt Zeelenberg dat daar dan nog eens naar geke ken moet worden. Hij heeft gister avond met de surfers gesproken over de misverstanden. De gemeenteraad praat volgende week maandag over Brouwersei land. Dan staat het beeldkwali teitsplan op de agenda. CADZAND-BAD - Het fietspad hal verwege de duinen aan de Vla mingpolderweg bij Cadzand-Bad verdwijnt. In het pad zitten veel hobbels. Wortels van duindoorns drukken het wegdek op. Dat is ge vaarlijk en onderhoud is duur, meldt het Sluise college aan de ge meenteraad: 3000 euro per jaar voor één kilometer fietspad. Een reconstructie kost 70.000 euro, lie ten B en W berekenen. Die vin den dat te kostbaar, zeker omdat fietsers ook over de weg of boven- langs de duinen kunnen fietsen. Het pad verdwijnt daarom onder een laag zand. Dat kost eenmalig 20.000 euro. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE I CAMERABEWAKING I MELDKAMER PAC I ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes doet mee aan het landelijke project om adresfraude tegen te gaan. Bij die vorm van criminaliteit wordt mis bruik gemaakt van uitkeringen en toeslagen of worden boetes, schul den en opsporing ontlopen. door Luc Oggel KLOETINGE - De stoep in de Oost- molenweg in Kloetinge is slecht be gaanbaar door overhangend groen. Jongeman handelt in oude zaken door Ton van den Nouweland Frank Douw, antiekhandelaar Kunst- of gebruiksvoorwerpen van honderd jaar of ouder en die hand gemaakt zijn, noemen we antiek. Jongere voorwerpen die ten min ste vijftig jaar oud zijn en die ma chinaal gemaakt mogen zijn, he ten curiosa of vintage. Zierikzeeënaar Frank Douw gaat straks in zijn winkel antiek en vin tage verkopen. Een antiquair moet over veel vak kennis beschikken. Hij of zij moet echt van vals kunnen onderschei den. Er is echter geen branchevereni ging van antiquairs. Een antiquair kan wel lid worden van de Nederlandse Vereniging van Kunsthandelaren die een ge dragscode hanteert. door Melita Lanting scharendijke - De belangstelling voor een woning op Brouwersei land op de Brouwersdam is groot. Het plan ligt nog op de tekentafel - de gemeenteraad moet het nog goedkeuren - maar de eerste 120 woningen zijn inmiddels gereser veerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59