all inclusive WEKEN Standaard kpn 36 SPORT Ook De Ridder mee naar WK studentenkorfbal Nu inclusief gratis monteur ||ef 2 HC* vangers De prestaties blijven achter in Nederlands wielerteam, maar de grootste zorg is het beperkte budget. BESCHOUWING door Ad Pertijs OUDENAARDE - 'Gelukkig zijn we geen voetbalclub', zegt coureur Bram Tankink over de hatelijke nul die voor zijn team Lotto-Jum bo nog altijd op scorebord staat. De Tukker wil er maar mee aange ven dat bij een wielerploeg de cri sis niet snel toeslaat. Ook na de mislukte Ronde van Vlaanderen zal het nog wel een tijdje rustig blijven rond de geel-zwarte formatie. Zelfs nu dui delijk wordt dat in de Ardense klassiekers eveneens weinig ver wacht mag worden van door bles sures, tegenslagen en ziektes ge teisterde ploeg. Ook al is Tankink blij dat Lot to-Jumbo geen voetbalploeg is, de ploegleiding zou ondertussen wil len dat het de mogelijkheid had de formatie tussentijds te verster ken na het klassiekerseizoen. Kop man Robert Gesink is nog altijd herstellende van een knieblessu re. De in de Ruta del Sol ziek ge worden sprinter Moreno Hofland blijft aan de kwakkel en Laurens ten Dam is door een val weken- ARNEMUIDEN - Korfbalster Anita de Ridder wordt door bondscoach Kees Vlietstra toch meegenomen naar het WK voor studenten in Norwich. Dat toernooi is van 16 tot en met 18 april. Nederland zou aanvankelijk met één team deelnemen in Engeland. Voor die ene ploeg waren zeven mannen en zeven vrouwen gese lecteerd. De Arnemuidse De Rid der, die lange tijd meetrainde bij Jong Oranje, viel op het laatste moment af De Middelburgse Nao mi Zuidweg kreeg wel meteen een uitnodiging. Inmiddels heeft Rusland zich te ruggetrokken en is aan Nederland gevraagd om met een extra equipe naar Norwich te komen. Jong Oranje reist nu met twaalf mannen en twaalf vrouwen af. De Ridder mag daardoor nu wel mee. Pas in Norwich wordt beke ken wie precies voor Nederland 1 en 2 spelen. Het wereldkampioenschap valt midden in de veldcompetitie. De wedstrijd die TOP Arnemuiden, de club van De Ridder, op 18 april zou spelen, is daarom verplaatst. De nieuwe datum voor het uit- duel met Albatros is 2 mei. Bij eer dere deelnames van De Ridder aan jeugd-WK's werkte de korf- balbond ook al mee aan het schui ven met wedstrijden van TOP. lang uitgeschakeld. En dat voor een formatie die slechts 25 kop pen telt, onder wie de vermoede lijk het gehele seizoen uitgescha kelde Mare Goos. Lotto-Jumbo dacht in te spelen op een verla ging van het maximale aantal cou reurs in een ploeg, maar ondertus sen is die restrictie alweer van de baan. Het is echter maar de vraag of de ploeg geld gehad zou hebben voor meer goede renners. Want los van het feit dat het team de enige WorldTour-equipe is die nog zon der zege is, ligt voor Lotto Jumbo een veel grotere crisis in het ver schiet. Die van het budget. Jaren lang was de ploeg dankzij de gene reuze steun van Rabobank een van de grootste van het internatio nale peloton. Nu heeft het behoor lijk minder geld in kas. Belkin zat vorig jaar al voor een dubbeltje op de eerste rij en toen de Amerika nen onverwacht afhaakten, werd het oude idee van een gecombi neerde wieler-schaatsploeg nieuw leven in geblazen. Daar waar teambaas Richard Plugge ooit verkondigde dat alleen met de steun van een wereldwijd ope rerende multinational een top- ploeg op de been gehouden kon worden, moet hij het nu doen met de steun van bedrijven die ac tief zijn op de Nederlandse markt. Lotto-Jumbo dreigt daarmee de Nederlandse voetbalclubs achter na te gaan. Net als Ajax had het team jarenlang een van de beste jeugdopleidingen van de wereld, maar inmiddels is het vlaggen schip van het Nederlandse wiel rennen niet meer in staat de ei gen kweek binnenboord te hou den. Bauke Mollema rijdt dit jaar sterk bij Trek en Lars Boom staat op scherp bij Astana. Voor hen in de plaats kwamen alleen talent volle jongeren zoals Mike Teunis- sen en Tom van Asbroeck. In het voorjaar leunt de equipe com pleet op Sep Vanmarcke. Ook als iedereen fit zou zijn. Het is te hopen voor Lotto Jumbo dat Wilco Kelderman een spette rende Tour rijdt. Hij is voorlopig het laatste pareltje uit de jeugdop leiding. De man uit Barneveld staat nog één jaar onder contract bij de ploeg. Nog een geluk dat die gerespecteerd worden in het wielrennen. Johan Bol sterkste in zeilwedstrijd Johan Bol uit Kruiningen won met zijn boot A-Boen de laatste Goofies zeilwed strijd van het seizoen. Hij kwam uit in de klasse ORC 2 tot en met 4. Jan Bom uit Wissekerke legde met de Druzix beslag op de derde plaats. In ORC 1 en IRC 1 wa ren er tweede plaatsen voor Marco de Bat (Terneuzen) met Bateleur. In IRC 1 wer den de gebroeders Liezenga (Goes en Middelburg) met de Weerga derde. In de cate gorie ongemeten kleiner dan tien meter werd Jacques Schramhart (Wemeldinge) met de Senang eerste. Loof wint met Jong PSV van Jong Ajax Voetballer Augustine Loof uit Koewacht won dinsdaga vond met Jong PSV voor ei gen publiek met 2-0 van Jong Ajax. In de competitie wedstrijd voor de Jupiler League kwamen Marcel Ritz- maier en Suently Alberto in de eerste helft voor de thuis ploeg tot scoren. Loof speel de gehele wedstrijd centraal in de verdediging. Jong PSV klom naar de veer tiende plaats. Steketee wint Goudse Paascross Motorcrosser Barney Steke tee won maandag de paas cross van de MCC Holland op het Spoorbos-circuit in Gouda. De Yersekenaar zege vierde in de klasse senioren MX 2 viertakt. Bij de 65 cc grote wielen fi nishte Bryan Nelis als twee de. In de MX 1 klasse eindig de Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven als tien de, zijn vader Peter werd ne gende in de veteranenklasse achter Goesenaar Ron Bos (vijfde). Alles-in-1 kpn Interactieve Tv Internet Bellen kpn.com Lotto Jumbo dreigt Ajax achterna te gaan Sep Vanmarcke (gele shirt) was ontgoocheld na de Ronde van Vlaanderen. „Ik had gedacht dat ik kon winnen. Ik heb gefaald." foto Bas Czerwinski/ANP COLIJNSPLAAT EINDHOVEN GOUDA UITSLAGEN AUTOSPORT Paasrit, Heinkenszand. A-klasse: 1. R. v.d. Zande, Wissenkerke 101, 2. W. Olie, Hellevoetsluis 120, 3. R. van Stee, Yerseke 122. B-klasse: 1. J. Klijnjan, Capelle a/s IJssel 240, 2. R. Luteijn, Krabbendijke 249, 3. N. Hoek man, Hoedekenskerke 275. C-klasse: 1. H. de Bruijn, Tholen 60, 2. J. v. Hoorn, Kapelle 61, 3. C. Pieper, Krabbendijke 212. BADMINTON Vrouwen. B-klasse: Schipluiden-Selecta 4-4, Selecta-Badminton Smashing Maasdam 5-3, Nieuwerkerk 2-Schipluiden 6-2, Smashing Maasdam-Nieuwerkerk 2 6-2, Zeeland-Selecta 4-4. Mannen. A-klasse: Ommoord-Ritte Spijkenis- se 1-7, Rhoon-'t Pluumpje 4-4, Ritte Spijkenis- se-Rillandia Smashers 4-4, Asterix-Ommoord 4- 4, 't Pluumpje-Rillandia Smashers 0-8, Spij- kenisse-Asterix 8-0, Ommoord-Rhoon 5-3. WIELRENNEN 55e Ronde van Baskenland, UCI WorldTour. Tweede etappe Bilbao - Vitoria-Casteiz: 1. Felline (Ita) 175,4 km in 4.32.32, 2. Matthews (Aus), 3. Gallopin (Fra), 4. Kwiatkowski (Pol), 5. Gilbert (Bel), 6. Réza (Fra); 22. Dumoulin, 25. Mollema, 37. Van der Lijke (Middelburg), 59. Westra. 105. Slagter 1.06, 107. Roosen 1.34, 120. Keizer 5.38, 129. Lindeman 6.35, 135. Weening 8.18. Uitgevallen: Bulgac. Algemeen klassement: 1. Matthews 8.29.39, 2. Kwiatkowski, 3. Felline (Pol), 4. Gallopin, 5. Réza, 6. Simon (Fra); 17. Dumoulin, 20. Molle ma, 47. Westra, 61. Slagter 1.06, 98. Van der Lijke 8.42, 100. Keizer 8.47, 115. Roosen 11.39, 127. Lindeman 14.19, 132. Weening 16.02. O 4= Ga naar kpn.com voor de voorwaarden en beschikbaarheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55