De Cauwer meer dan meesterknecht HHHHHHh "To'fW»'1 als vip naar Neeltje Jans Van Praag kansloos in Afrika SPORT 35 r V lang aanbeden avond zwaar te gen. Op het moment dat het bes te van FC Twente werd gevraagd na weken van mineur, voelden de benen zwaar aan. Verlamd door de spanning, zo leek het wel. Opgejut door de aanhang opende Twente nog wel agressief, maar de ploeg verloor zichzelf daarna in nervositeit, waardoor de vonk van de tribunes de ziel van het elf tal maar niet deed ontbranden. Het spel oogde krampachtig, ge- krijgt de deelnemer een stempel. Drie stempels is voldoende om mee te kunnen loten voor een vip- kaart. Op maandag 23 maart is begon nen met het eerste onderdeel. „We hebben de periode naar de Tour in periodes verdeeld", aldus Van Schaik. „Om de zoveel weken volgt er dan een nieuwe activiteit. We zijn begonnen met 'de gezon de maaltijd'. Medewerkers moe ten in twee weken tijd vijf keer een gezonde maaltijd nuttigen in de kantine. Dan hebben ze één stempel te pakken." Kon de eerste stempel nog aan ta fel verdiend worden, voor de vol gende zullen de deelnemers zich in het zweet moeten werken. Op 26 april staat de Zwaakse Weel loop op het programma. Deze loop, georganiseerd door het run- haast, onwennig, geforceerd. Smaakmakers als Renato Tapia en Hakim Ziyech slaagden er maar niet in om structuur aan te breng en en de precies op tijd klaarge stoomde Luc Castaignos was meer een last dan een lust voor het elftal. De mannen die het moesten doen, waren er niet. De tweede helft was niet veel be ter, al zocht Twente in die fase wel nadrukkelijker het doel van Zwolle, maar wie o wie moest het nog 88 dagen TOURORGANISATIE ning team van Zeeland Refinery, is een recreatieve loop in het na tuurgebied de Zwaakse Weel bij Kwadendamme over 6,4 of 15 kilo meter. Van 4 tot 24 mei staan de volgen de twee onderdelen op de rol. Een bezoek aan de sportschool of intensief gaan spinnen. „Mensen duel openbreken voor de machte loze Tukkers? De wil was er wel, maar zoals vaak dit seizoen ont brak het aan ideeen, aan tempo en beweging. En puur aan kwali teit en fitheid. De ploeg die al het gehele seizoen op slot zit, kreeg ook op de avond dat het moest ge beuren de boel niet aan de praat. Dankzij Brama en Mokhtar werd het toch een avond vol dramatiek in Enschede. Met strafschoppen die het oordeel moesten vellen. die naar de sportschool gaan ma ken daar een selfie. Dat levert dan weer een stempel op. In de hal van de fabriek staat een spinning- fiets. Daar kunnen personeelsle den en contractors gebruik van maken." Als laatste onderdeel kunnen de medewerkers hun liefde voor het echte werk tonen. „Dan mogen ze fietsen naar het werk", vertelt Van Schaik. „Dat behelst de perio de van 11 mei tot 20 juni. Daarna volgt de uitslag van de verloting. Die is op 22 juni." Het personeel van Zeeland Refi nery lijkt het initiatief massaal omarmd te hebben. De deelname aan het eerste onderdeel is groot. „Het liep storm bij de kantine", al dus Van Schaik. „Er waren heel veel mensen met een stempel kaart." Gisteravond in Kamperland ke ken de oud-wielrenners José de Cauwer en Hennie Kuiper terug op hun carrière en bezagen ook de actualiteit. De Cauwer en Kui per waren vanaf 1975 tien jaar lang ploegmaats en deelden lief en leed. Kuiper was de kopman, De Cauwer zijn meesterknecht. De Cauwer was ook de denktank van het duo, dat perfect op elkaar was ingespeeld. De Cauwer bracht Kuiper het besef bij dat hij in 1975 in Yvoir wereldkampioen kon worden. Kuiper werd het ook. Hij maakte ook duidelijk dat Kuiper zich niet alleen op de Tour moest concentreren, waarna de Nederlander onder meer de Ron de van Vlaanderen en Parijs-Rou- baix won. Het ging ook over inno vaties in de wielersport. Natuur lijk kwam het tijdritstuur dat De Cauwer als ploegleider 'uitvond' ter sprake. Dankzij dat stuur won Greg Lemond in de allerlaatste rit Felline voorkomt dubbel van Matthews Fabio Felline heeft gisteren de tweede etappe van de 55e Ron de van Baskenland op zijn naam gebracht. De Italiaanse wielrenner van Trek versloeg na 175,4 kilometer koers van Bil bao naar Vitoria-Gasteiz Mi chael Matthews in de sprint en voorkwam zo dat de Australiër zijn tweede ritzege op rij boek te. Matthews behield wel de lei derstrui. Nick van der Lijke (Middelburg) werd 37e. De etappe begon later dan gepland doordat de renners demon streerden tegen de gevaarlijke omstandigheden in de ronde. Michael van Praag hoeft als één van de vier kandidaten voor het voorzitterschap van de we reldvoetbalbond Fifa niet te re kenen op ook maar één stem van het Afrikaanse continent. Dat verzekerde Issa Hayatou, de president van de Afrikaanse voetbalfederatie (CAF), giste ren tijdens het jaarlijkse con gres in Cairo. In zijn speech be nadrukte de preses dat de zit tende Fifa-voorzitter Sepp Blat ter op volledige steun uit Afri ka kan blijven bouwen tijdens de verkiezing op 29 mei in de Tour van 1989. De Cauwer en Kuiper staken Team Room pot-ploegleider Michael Boogerd - ook aanwezig - een hart onder de riem. Dat zijn jonge renners in de Ron de van Vlaanderen niet in de voor hoede eindigden, was niet erg. „Hoeveel achterstand had jij in jouw eerste Ronde van Vlaande ren op de winnaar", vroeg De Cauwer aan Kuiper. „Een half uur", was zijn antwoord. Boogerd levert drie renners aan het Nederlandse team dat aan de ZLM Roompot tour meedoet: Tim Kerkhof, Ivar Slik en André Looij. Vooral Looij, nog twee jaar belof te, moet hoge ogen kunnen gooien volgens de kenners. In de ZLM Roompot tour komen 28 landen met zes renners elk aan de start. Onder meer Frankrijk, Italië, Engeland, Denemarken en Oostenrijk zijn favoriet. Tonny Huijzen, de man die het renners- veld vastlegt, wees onder anderen Owain Doull (Engeland), Mads Wurz Schmidt (Denemarken) en Alexander Wachter (Oostenrijk) als topfavorieten aan. De ZLM Roompot tour heeft vrij dag 17 april twee etappes (Kam- perland-Zierikzee, rit in lijn over 122 kilometer) en een ploegen tijdrit Kamperland-Kamperland over 24,8 kilometer. Zaterdag is de derde etappe, Goes-Goes over 177 kilometer. Twee sterkbezette skeelerwedstrij den vormen vrijdag en zaterdag de hoofdmoot van het randpro- gramma. Hoek speelt gelijk tegen KVE Drongen Topklasser Hoek is gisteravond tegen KVE Drongen blijven ste ken op een 2-2-gelijkspel. De ploeg uit het Belgische Dron gen, uitkomend in de Eerste Klasse Provinciaal, stond na 45 minuten op een i-o-voor- sprong. De Zeeuws-Vlamin gen, die afgelopen zaterdag FC Lisse met 3-0 versloegen, scoor den na de pauze via Nick de Groote en Mattis Persoons. Zaterdag wacht de ploeg van trainer Kenny Verhoene het thuisduel met Kozakken Boys. Eerder dit seizoen verloor Hoek het uitduel met 2-0. Zürich. Met 54 stemgerechtig de lidstaten is de CAF de groot ste partij in het totaal van 209 Fifa-leden die hun stem mogen uitbrengen. Afzonderlijke lan den in Afrika hoeven het 'ste madvies' van Hayatou niet op te volgen, maar in de praktijk zal er weinig tot niets overblij ven voor de andere drie kandi daten onder wie Van Praag. Met 54 stemmen uit Afrika zou Blatter al meer dan de helft van het benodigde aantal stem men binnen hebben voor een vijfde termijn als Fifa-baas. WOENSDAG 8 APRIL 2015 Vijftien seizoenen speelde Wout Brama voor FC Twente. En juist hij opende gisteravond kort voor tijd de score na mens FC Zwolle tegen zijn oude club. De voorsprong werd nog weggewerkt, maar in de strafschoppenserie maak te Zwolle alsnog het verschil, foto Jasper Ruhe/ANP door Koen de Vries KAMPERLAND - Dat een wielerkoers niet zonder wielrenners kan, dat weten zelfs sporthaters wel. Maar dat ook vrijwilligers onmisbaar zijn, is minder breed bekend. De organi satie van de ZLM Roompot tour be seft dat echter als geen ander en legt aan de vooravond van de wed strijd voor de beste belofterenners (tot 23 jaar) van de wereld jaarlijks zijn vrijwilligers in de watten met eten, drinken en amusement. En na tuurlijk ook met wat informatie over de wedstrijd. VITORIA-GASTEIZ DRONGEN CAIRO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54