Defensie FC Axel geeft: de doorslag Drama V3I1 I Met de stempelkaart 34 SPORT KNVB-BEKER Arjen de Koeijer voert de druk op met twee goals PEC Zwolle bereikt net als vorig jaar de bekerfinale. In Twente wint de Zwolse equipe na strafschoppen. FC Axel kan het kam pioenschap in de derde klasse A van het zater dagvoetbal ruiken. Door de dubbele winst in het paasweekeinde (op Nieuwland en De Noormannen) kan het komen de zaterdag al gebeuren. Zelf moet FC Axel dan winnen bij Walcheren en tegelijkertijd moet nummer twee Nieuwdorp verlie zen bij nummer drie Serooskerke. En als het komende zaterdag niet gebeurt, volgt drie dagen later al een herkansing in het onderlinge inhaal- en topduel met Nieuw dorp. En als het dan niet lukt, dan volgen nog meer herkansingen. FC Axel hoeft door zijn twintig overwinningen in evenzoveel duels - als enige club in Neder land nog zonder puntenverlies - alleen maar geduldig te zijn. De productie van FC Axel is een belangrijk bestanddeel van de na kende titel. De club heeft er in middels 72 in liggen. Er is niet één speler die de absolute kroon- schutter is. Urmeion Martis is topscorer met zestien goals, maar ook Ivo Verstraeten (dertien), Danny Aarnoutse (tien) en Niek de Meijer (negen) dragen serieus bij aan de productie. Maar doorslaggevender is de hech te defensie. Er zijn immers meer clubs die een stevige doelpunten- massa hebben verzameld (in de zelfde klasse staat Nieuwdorp zelfs op 76 en Walcheren op 69), maar die halen het door hun te- gengoals niet bij FC Axel. Nieuw dorp heeft er bijvoorbeeld 31 te gen en Walcheren maar liefst 51. De aanval wint wedstrijden, de verdediging kampioenschappen. FC Axel heeft in twintig wedstrij den nog maar twaalf goals geïn casseerd. Op paasmaandag kreeg de club voor het eerst na vier wedstrijden weer een doelpunt tegen. Opval lend: dit hele jaar heeft FC Axel nog geen tegendoelpunt gehad in de eerste helft. LAGE SCORE FC AXEL IS HOGE SCORE dub seizoen klasse tegen Vlissingen 03/04 4A zon 7 Bruse Boys 04/05 4Bzat 7 VCK 05/06 4Azat 9 SKNWK 07/08 4Bzat 10 SKNWK 02/03 4Bzat 11 Biervliet 05/06 5Azon 12 FC Axel 14/15 3Azat 12 Yerseke 05/06 4Bzat 13 De Meeuwen 12/13 3 A zat 14 Arnemuiden 06/07 2E zat 14 Bevelanders 05/06 4Azat 14 Heinkenszand 04/05 4Azat 14 ENSCHEDE - Het moest en het zou, maar het gebeurde niet. Op de avond dat FC Twente de reddings boei het hardst nodig had, viel al les in het water. Het ging gistera vond in de halve finale van de be ker tegen PEC Zwolle (1-1 na 120 minuten) uiteindelijk mis vanaf de penaltystip. Kyle Ebecilio en Robbert Schilder faalden vanaf elf meter, waardoor de ontmanteling van het eens zo fiere bolwerk compleet is. Het rechterrijtje in de competitie en geen plek in de finale. Aan de droefenis in Enschede komt maar geen einde en de vraag die ieder een zich vanaf vandaag stelt: hoe in hemelsnaam verder? Alsof het zo moest zijn. Alsof de ellende nog niet groot genoeg was voor de diep gevallen club, was daar in de slotfase de uithaal van de meest Twentse voetballer op het veld. Maar helaas voor alles en ie dereen bij FC Twente speelde die gisteravond bij PEC Zwolle. Uitge rekend Wout Brama, de oer-Tuk- ker die voor zijn grote liefde vrij wel nooit succesvol was met een doelpunt, duwde FC Twente rich ting de afgrond. Brama schoot Zwolle in de 81e minuut naar de 0-1 en liet de club, waarvoor hij bijna zijn hele leven speelde, voor even berooid achter. Financieel en sportief. Brama kende geen en kele mededogen met zijn sparte lende oude werkgever en vierde de treffer alsof hij de beker al in het zijn bezit had. De jubel van Brama was de tragiek van FC Twente in al z'n facetten. Brama als matchwinnaar? Het kind van Twente dat het laatste beetje hoop uit de club leegzoog? Een inwoner van Enschede die de weg van het licht naar De Kuip af sneed? Dan kon toch niet waar zijn? Maar wie geloofde op dat moment nog in de wederopstan ding van Twente dat al weken dreun op dreun te verwerken had gekregen? Terwijl alles zo'n beet je aan gruzelementen lag bij Twente en het stadion zich vulde met wanhoop, was daar vlak voor het ravijn alsnog de helpende hand. Zomaar opeens als een won der bij nacht. En dit keer kwam de treffer van een speler die nota bene een Zwols verleden heeft. Youness Mokhtar deed gistera vond vrijwel niets goeds, maar een paar minuten voor tijd tikte hij van dichtbij de bal binnen na dat Bjelland het alles-of-nietsof- fensief had ingeleid: 1-1. Eindelijk was daar het wonderlij ke verhaal dat deze kwaliteitsar me halve finale zo nodig had. Ein delijk kwam het duel van de ver veling tot leven. Al was het alleen maar vanwege de spanning, want goed werd het nooit. Het was van beide kanten een duel zonder enig niveau. Prachtig was de sfeer actie van Vak-P voorafgaand aan het duel, imponerend het vuur werk daarna, maar zoals zo vaak als de belangen en verlangens groot zijn, viel het vervolg van de VLISSINGEN - Arjen de Koeijer geeft zich nog niet gewonnen in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Yerseke voegde in het paasweekeinde weer twee doelpunten toe aan zijn totaalpro ductie. Hij zorgde daarmee voor de hoofdbestanddelen van de 3-1-overwinning bij Veere in de derde klasse van het zaterdagvoet bal. De Koeijer staat op 32 doel punten, wat hem een puntento taal van 48 oplevert. Koploper Josi- mar Pattinama kwam niet in actie met Vlissingen en bleef staan op 52 punten door zijn 26 goals in de hoofdklasse. Zowel Yerseke als Vlissingen heeft nog vijf wedstrij den voor de boeg. Bart Deprez (Goes) zit op het vinkentouw met 44 punten (22 goals). Maar de medewerkers krijgen de kaarten niet zomaar in de schoot geworpen, zij moeten daar wel wat voor doen. „Wij hebben be sloten om de kaarten beschikbaar te stellen voor het personeel. Maar daar hebben we dan wel een sportiviteits- en gezondheidspro gramma aan gekoppeld", legt Alex van Schaik namens de Zeeuwse raffinaderij uit. „We von den het leuk om er een prestatie aan te koppelen en hebben een programma samengesteld dat uit vijf onderdelen bestaat. Als men sen drie van de vijf onderdelen hebben meegedaan, dingen ze mee naar één van de negen vip tickets." Als bewijs van behaalde onderde len geldt een ouderwetse stempel kaart. Voor ieder behaald doel Zeeland Refinery geeft perso neel de kans om via een spor- tiviteitsprogramma vip-kaar- ten voor de Tour te winnen. r 1B 26 32 22 24 Krabbendijke FC IWente CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Voor tips en reacties mail naar R.Boogert@pzc.nl. FC Axel heeft dit seizoen nog maar twaalf doelpunten geïncasseerd. Het seizoen is nog niet voorbij, maar een goede score is het al wel, afgemeten aan de topscores sinds 1996 is compleet door Leon ten Voorde 4 PZC bron Rudy Boogert PEC Zwolle staat voor de vierde keer in de historie in de finale van de KN- VB-beker. In 1928 en 1977 (tegen Twente) verloren de Zwollenaren, vo rig jaar werd Ajax verslagen. door Willem Adriaansens VLISSINGEN - Alle sponsoren van de Zeeuwse Tour-etappe krijgen als dank voor geschonken middelen een aantal vip-kaarten van de Tour organisatie. De meeste geldschie ters delen die vervolgens weer uit aan zakenrelaties, die zodoende op 5 juli verzekerd zijn van een leuke wielerdag op Neeltje Jans. Bij Zee land Refinery is echter gekozen voor een andere opzet. Daar wor den de kaarten verloot onder het personeel. totaal 52 48 44 36 34,5 33 27 27 27 25,5 24 24 24 24 klasse HA 3A 3A 3B 2E 2E 3A 3A 3A 2E 3A 3B TOP goals fa 23 22 18 18 18 17 16 16 16 12 or 1 Josimar Pattinama 2 Arjen de Koeijer 3 Bart Perez 4 Steve Schalkwijk 5 Elco Jansen 6 Robin de Pagter 7 Ramon Janson Chiel Maranus Stefan van de Klooster 10 Daryl Hollander 11 Peter Dieleman Urmeion Martis Masoud Osmanie Guillaume Clinckemaillie Vlissingen Yerseke Goes Walcheren GPC Vlissingen MZC'11 Domburg Nieuwdorp Walcheren Z aamslag FC Axel Duiveland Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53