SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Pilates, canicross Symposium Garagebedrijf TexTilMode en hardlopen in bij Studio Akkerdaas Oosterland in Zonnemaire Onbekommerd wordt gesloten nieuwe winkel De regio van „Op mijn vijftiende deed ik al vrij willigerswerk in de jeugdsoos, Big S. Nu zit ik in de Oranjevere niging en dat is eigenlijk per onge luk gegaan. Ik zou alleen het hore cagedeelte doen, maar nu ben ik dus toch secretaris. Omdat het dit jaar de tweede keer is dat we Ko ningsdag vieren in plaats van Ko ninginnedag leek het ons leuk om twee feestjes te geven. Op vrijdag komt de band Rebound spelen als opwarmertje, gezellig even met zijn allen een borreltje doen. En op maandag, Koningsdag, hebben we het hele gebeuren van de vrij markt, kinderspelen, een zes kamp en 's avonds speelt de band Recovery. Hartstikke gezellig en leuk om te organiseren. Het is toch maar één dag in het jaar." „Ik heb helemaal niks met voet bal. Ik snap het spelletje, ook bui tenspel en zo. Maar verder vind ik er weinig aan. Mijn zoon en doch ter sporten allebei, maar zelfben ik echt a-sportief. Ik doe er dan wel weer vrijwilligerswerk; kanti nediensten draaien. Dat is leuk om te doen. En op deze manier probeer ik te zorgen dat verenigin gen onderling elkaar kunnen hel pen. Heeft de Oranjevereniging de tent nodig van DFS, dan vraag ik gewoon of we die kunnen le nen en andersom. Je hoeft natuur lijk niet in het bestuur te zitten mens. Vroeger gingen we al wei nig op vakantie. Omdat mijn va der altijd gevaren heeft, hoefde hij niet zo nodig. Hij zag al ge noeg van de wereld, vond hij. In de zomer zitten we het liefst zes weken lang op het strand bij Neel tje Jans, onder de windmolens. Je kunt er makkelijk met je auto ko men. En thuis heb ik dan gewoon lekker mijn eigen wasmachine en stofzuiger. Mij hoor je niet kla gen. Wel moet ik altijd even het water in. Als je op het strand kunt liggen, dan kun je ook het water in." om wat te kunnen doen. Pak je iets met zijn tienen op en doe je allemaal wat, dan komt het ook voor elkaar." „De thuiszorg is nu een behoor lijk actueel onderwerp. Als thuis hulp in de Westhoek merk ik ook dat de situatie met de huidige re gels verre van ideaal is. Het is be sparen wat de klok slaat. Alle cliënten zijn standaard op twee uur gezet. Ik zorg graag voor men sen en ik houd van mijn werk, maar het moet wel haalbaar blij ven. De tijdsdruk is erg hoog en neemt alleen maar toe. Iemand die dement is, kun je niet in twin tig minuten douchen. En ga zelf maar na, kom je met twee uur per week huishouden toe? Het scheelt dat ik mijn werk zo leuk vindt." „In de bibliotheek hier in het dorpshuis kennen ze me wel. Ik lees alles wat los en vast zit. Een paar boeken per week heb ik geen moeite mee. Het liefst thrillers. Ja mes Patterson en Tess Gerritsen zijn mijn favoriete schrijvers. Soms komt de dame van de bieb aan met een nieuw boek en denkt ze dat het wel wat voor mij is, maar ja, vaak heb ik het dan al ge lezen. Het grappige is dat boeken voor mij het liefst zo spannend mogelijk moeten zijn, met allerlei gruwelijke verhalen, maar dat ik op televisie nog geen bloedspet- ter kan verdragen. Ik moet wel meteen in het verhaal zitten, an ders gaat het direct weer terug." „Ik ben helemaal geen vakantie- /W Ondernemersplein Bij Résidence Oud-Bommenede is een pilatescentrum geopend. De oefeningen worden niet op een mat gedaan, zoals meestal ge bruikelijk, maar op een Refor mer, een speciaal apparaat voor Pilates waarvoor de medewer kers aparte opleidingen hebben gevolgd. Daarnaast is Oud-Bom- menede een samenwerking aan gegaan met B-running van Birgit van Bocksmeer en Canicross van Bastian Matthijssen. B-running houdt hardloopcursussen voor beginners en Mathijssen leert be langstellenden hardlopen met een aangelijnde hond. DREISCHOR - Atelier de Bakkerij en De YogaBakkerij hebben sa men een nieuwe naam gekregen: Studio Onbekommerd. Daar kun nen belangstellenden terecht voor ontspanning en inspiratie. Het bestaande programma van yoga- en YogaSwing-lessen is uit gebreid met online lessen. Om de nieuwe naam te vieren houdt Studio Onbekommerd op 19 april een symposium. Belangrijke in spiratiebron zijn de kinderfeest jes uit de jaren zestig en zeven tig. Deelname is gratis. Meer in formatie op www.studioonbe- kommerd.nl. NOORDGOUWE - Garage Akker daas aan de Kloosterweg in Noordgouwe houdt per 1 juli aan staande op te bestaan. Dat ge beurt om bedrijfseconomische re denen, zo is aan de klanten mee gedeeld. Garage Akkerdaas be hoort tot de Knöps-groep. Men sen die onlangs een auto bij Ak kerdaas kochten waarvan de ga rantietermijn nog niet is verstre ken worden voor service na 1 juli doorverwezen naar garage Knöps aan de Langeweg 113 3245 KG in Sommelsdijk. Dit bedrijf is telefo nisch te bereiken onder het num mer 0187-476767. OOSTERLAND - TexTil Mode is, na tijdelijk op de Markt te zijn ge huisvest, heropend in de Groe- nendaal in Oosterland. Het assor timent in de vergrote winkel be staat uit: baby-, dames-, heren-, nacht-, sport- en werkkleding, beenmode, ondergoed, cadeau's, huishoudtextiel, naaimachines en schoeisel. Klanten kunnen bij TexTil Mode ook terecht voor schoen- en kledingreparatie, sto merij, naaimachineonderhoud en borduurservice. Open van maandag t/m zaterdag. Dinsdag middag gesloten, vrijdagavond koopavond. WOENSDAG 8 APRIL 2015 Liefst zes weken op Neeltje Jans ORANJEVERENIGING VOETBALCLUB DFS Annemarie Bodbijl is geen vakantiemens, maar houdt wel van het strand bij Neeltje Jans. foto Dirk-Jan Gjeltema THUISZORG BIBLIOTHEEK NEELTJE JANS In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner zijn of haar beeld van Schouwen-Duiveland. Annemarie Bodbijl uit Burgh-Haam- stede is thuishulp en betrokken bij het verenigingsleven in het dorp. In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52