Conferentie moet werkgevers aansporen ZEELAND 33 jaar werken ze bij ons in huis Dat is prakti scher en bovendien zijn de risico's van het type Orionis-medewerker dat bij ons werkt, redelijk klein. Uiteraard selecteren we mensen die passen bij dit werk en ons bedrijf. Dat ge beurt in overleg met de jobcoach van Orionis. Met een beetje begeleiding kunnen ze prima zelfstandig werken. Dat bevalt uitstekend. Ook de andere werknemers hebben absoluut geen moeite met de arbeidsmix. Integendeel, collega's maken geen onderscheid. En dankzij de Orionis-mensen komen zij toe meer toe aan hun specialistische werk." Feleus erkent dat Agilent financieel voordeel geniet van dit type werknemers. Maar het is voor beide partijen een win-win-situatie. „Ze zijn blij dat ze dit werk mogen doen, geven ze regelmatig aan. Dat geeft ons weer positieve energie." Tom: „Collega's worden ook nooit kwaad. Ze nemen de tijd om het proces rustig uit te leg gen. In zo'n werksfeer kun je prima werken." LEUKSTE BAAN In elk geval is het voor Tom de leukste baan die hij in jaren heeft gehad. Hij buigt zich nog maar eens over de miniscule ferrules. Hij ziet het nog scherp, zonder bril. Nee, Tom kan nog wel even mee. „Ik geloof dat ik nog tot mijn 66e of 67e moet, maar hier is dat geen straf." Ik voel me hier bij Agilent Technologies echt een volwaardige werknemer want de reintegratiebudgetten zijn fors geslonken en het aantal te bemiddelen mensen toegeno men. Hoe gaan ze dat kunstje flik ken? „We denken vooral aan job- carving. Daarbij haalt de werkge ver een stukje werk weg bij een reguliere werknemer, zonder dat de continuïteit in gevaar komt. Dat losgesneden stukje werk kan iemand met een arbeidsbeper- king doen." Dat principe heeft Agilent in Mid delburg al doorgevoerd. Chemici wordt simpeler werk uit handen genomen, zodat ze meer tijd voor het eigenlijke werk hebben. Van der Reest onderstreept dat jobcar- ving voor veel werkgevers interes sant kan zijn. Over banenplannen in de publieke sector wordt ook al hardop nagedacht. Zo is het idee op de Bevelanden mensen met een arbeidsbeperking in te zetten als onderwijsassistent. Vooral voor mensen die van het speciaal voortgezet onderwijs komen, is dat mogelijk een welkom begin van hun loopbaan. Overheid, bedrijfsleven en vakbonden sloten vorig jaar een Sociaal Akkoord. Daarin is afgesproken banen te scheppen voor mensen met een arbeidsbeperking én werkgevers daarin te ondersteunen. Vandaag vindt bij het Walcherse sociaal werkbedrijf Orionis de conferentie Aan de Slag in Zee land plaats. Die moet de maat schappelijke betrokkenheid (met name van werkgevers) aanjagen. De bedoeling is dat uitkeringsin stantie UWV, Zeeuwse werkge vers en vakbonden na afloop een intentieovereenkomst tekenen. De komende twee jaar willen de partners 440 banen creëren voor mensen met een arbeidsbeper king. Het gros - 290 - denkt de Zeeuwse Werkkamer, het regio naal werkbedrijf voor Zeeland, te vinden bij reguliere bedrijven. Zo'n 150 banen moeten worden gechapen in de publieke sector, zegt voorzitter André van der Reest van de Zeeuwse Werkka mer. Dat wordt nog een hele klus, WOENSDAG 8 APRIL 2015 Tom pakt bij Agilent ook onderde len in voor gaschromatografen. foto's Lex de Meester Tom de Munck De ferrules gaan in een plastic verpakking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33