WALCHEREN 31 Kuuroord Delicatessezaak Cadeauwinkel Accountants en Domburg wordt Domburg krijgt Lievelings open adviseurs Rijkse heropend er slagerij bij in Middelburg bestaat 60 jaar Het Walcheren van /W „Het is de stad waar ik geboren ben. Ik woon al weer veertig jaar in dit huis. Natuurlijk heeft Mid delburg zo zijn slechte puisten. De verwoesting van Middelburg, zeventig jaar geleden, heeft zijn sporen achtergelaten. Toch heeft de stad veel te bieden. Zeker als het gaat om kunst en cultuur." „Voor mij is de natuur een plek waar je kunt ontspannen. Als je regelmatig achttien uur per dag werkt dan is het fijn om even te genieten van de rust. Of het nu gaat om een rondje in mijn tuin of een wandeling langs de boule vard in Vlissingen. Het gevoel dat je de Zeeuwse lucht opsnuift is heerlijk. Het is niet zo dat ik inspi ratie op doe in de natuur. Maar ik kom er wel tot rust." „Middelburg heeft als stad veel po sitieve kanten. Toch ben ik aller minst tevreden met de bestuur ders in de regio. Het is mijn stad maar zij nemen beslissingen die ik niet kan volgen. Ik heb het ge voel dat de wethouders angst heb ben om onder de mensen te ko men. Je ziet ze niet op de straten. Ze weten niet wat er leeft onder de mensen en hebben alleen hun eigen visie waar ze op voortbordu ren. Je leert nooit iemand kennen als je hem niet kent." „Zonder gisteren is er geen mor gen. Op Walcheren hebben we met elkaar een bepaald klimaat ontwikkeld. Dat onderscheidt ons weer van de Randstad. Middelburg is een mooie historische stad die mijn le ven compleet maakt. Daarom koester ik die historie ook zo goed mogelijk. Ik leef bijvoorbeeld in een wo ning uit de jaren dertig waar nog oude deuren in zitten. Waar som mige mensen er voor kiezen om steeds weer te moderniseren blijft bij mij alles intact. Dan heb ik volgens mij pas een echte ba lans in mijn leven." „Ik laat me altijd weer verrassen als ik op restaurant ga. Een vaste plek heb ik niet, maar ik kom de laatste tijd geregeld in de Klove niersdoelen. Toch kook ik zelf ook heel erg graag. Morgen heb ik bij voorbeeld een aangeklede borrel georganiseerd voor een select ge zelschap. Eerst vertel ik ze wat over mijn hoeden en vervolgens trakteer ik ze op enkele Zeeuwse hapjes. Ik geef de mensen ook al tijd Zeeuws water als ze op be zoek zijn in mijn atelier. Ik vind het belangrijk om toch iets van de regio te geven. Dat vinden de mensen die langskomen ook al tijd erg leuk." „Voor mij is het ontwerpen van hoeden echt kunst. Ik ben hier alweer zo'n zestien jaar mee bezig. Het maken van kleding vond ik nooit zo interes sant, die markt is al zo groot. Daar om kies ik er voor hoeden te ont werpen. Het is hartstikke leuk werk om te doen. In Veere heb ben we bijvoorbeeld nu een vier daagse expositie waar mijn hoe den ook te bezichtigen zijn. En naast het onderhouden van mijn atelier geef ik ook lezingen en workshops. De markt voor hoeden is gewoon groot en zelfs jongeren vinden het leuk." „Het verschil in mensen dat hier over de vloer komt is bijzonder groot; of het nu gaat om mensen die een hoed zoeken voor een be grafenis of voor een bruiloft. Een leuk verhaal om te vertellen is de hoed die ik gemaakt heb voor Kar- la Peijs, oud-commissaris van de Koningin. Bij de opening van het Ruyterjaar droeg ze een hoed die ik had ontworpen. En die hoed had een strik die bestond uit acht knopen. Dat stond dan voor de acht gewesten in Zeeland. Zo heeft elke hoed zijn eigen verhaal. Het leuke is dat zij hier pas later achterkwam. Dat vond ze toch wel leuk om te weten." Ondernemersplein DOMBURG - Kuuroord SPA (Sani- tas Per Aquam) van Badhotel Domburg wordt vrijdag 10 april heropend. Hier kunnen gasten op een oppervlak van ruim 50om2 genieten van sauna's en behandelingen met algen en zee water. SPA Domburg is dagelijks open van 10.00 tot 22.00 uur en hanteert een maximum aantal be zoekers, waardoor het kleinschali ge karakter behouden blijft. Het SPA Café serveert vitale gerech ten met verse, regionale en biolo gische producten. Zie voor meer informatie en reserveringen www.spadomburg.nl. DOMBURG - De delicatessezaak Mondriaanswinkel aan de West straat 9 in Dombug is uitgebreid met een slagerij. Domburger Adriaan Provoost verkoopt er uit sluitend Zeeuws ambachtelijk vlees. Het rund- en varkensvlees dat afkomstig is uit Schouwen- Duiveland en het kalfs- en lams vlees dat uit Tholen komt, wordt door Adriaan geselecteerd. Slage rij Mondriaan verkoopt ook bar becue-, gourmet- en kip- en vege tarische produkten en wijnen. De winkel is geopend van 8.00 tot 17.30 uur (op zondag van 9.00 tot 17.30 uur). MIDDELBURG - Op de Londense- kaai 4 in Middelburg, op de hoek met de Segeersstraat, is sinds vo rige week zaterdag cadeauwinkel Lievelings gevestigd. Daar wor den originele geschenken ver kocht en kan ook koffie worden gedronken. Lievelings is een ini tiatief van Judith Dalman en Em ma Verbeek. Beiden koesterden al jaren de wens om een winkel te openen. De winkel is open op woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en op alle koopzondagen. Kijk voor de exacte openingstijden op www.lieve-lings.nl. MIDDELBURG - Rijkse accountants adviseurs viert dit jaar haar 60-jarig jubileum. Op 1 april 1955 opende Dave Rijkse het kantoor in Middelburg. In de jaren daar na is het kantoor verder uitge bouwd. Tegenwoordig heeft Rijk se ook vestigingen in Goes, Vlis singen, Serooskerke (W), Zierik- zee en Terneuzen. De onderne ming heeft meer dan 100 perso neelsleden in dienst en bedient ondernemers in Zeeland en daar buiten. Rijkse is sterk in de bege leiding en advisering op het ge bied van accountancy, belasting-, bedrijfs- en personeelsadvies. WOENSDAG 8 APRIL 2015 'De Zeeuwse lucht is heerlijk' In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Hanny Mallekote uit Middelburg, hoedenontwerper Hannie Mallekote uit Middelburg is hoedenontwerpster, maar geeft ook lezingen en workshops, foto Lex de Meester door Kees Rijborz MIDDELBURG NATUUR POLITIEK GESCHIEDENIS CULINAIR KUNST ONTWERPEN In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31