'De markt voor antiek is helemaal veranderd' Rechter scherpt maatregelen tegen overlast studentensociëteit aan WALCHEREN 29 Lezing over televisie in 21e eeuw ^k ^k Baggerdominee geeft presentatie Stefan Francke vertelt don derdag in de Hofpleinkerk in Middelburg over zijn werk als baggerdominee. Hij reist voor de Stichting Pastoraat Werkers Overzee naar bagger- en offshore- projecten over de hele we reld. Aanvang 19.30 uur, kof fie vanaf 19.15 uur. Zie ook www.waterbouwpastor.nl. Lezing over 'mens als nuttige soort' Jos Willemsen geeft van daag op uitnodiging van Velt en Slowfood Zeeland een lezing over 'De mens als nuttige soort", met aanslui tend debat. De lezing gaat over eco-effectief onderne merschap en wordt gegeven in campingpark Ons Buiten aan de Aagtekerkseweg 2a in Oostkapelle. De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. Bibliotheek doet boeken in verkoop De Bibliotheek Vlissingen houdt vanaf vandaag tot en met zaterdag een boekenver koop. Het gaat om informatieve boeken, jeugdboeken en ro mans. De boeken gaan voor een zachte prijsje van de hand vanaf 0,50 euro per stuk. De verkooptijden zijn als volgt: woensdag 10.00-17.30 uur, donderdag 13.00-17.30 uur, vrijdag 10.00-17.30 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur. „Tot in de jaren tachtig zag je dat nog wel. Toen betaalde je 500 gul den voor een koperen ketel. Die zelfde ketel ligt nu in een doos met andere spullen voor vijf euro op de rommelmarkt." De Visser bedoelt maar te zeggen dat de markt voor antiek op zijn kop is gezet. „Er is nog wel vraag, maar het aanbod is enorm. De vei lingen worden ook steeds groter. Daarom gaan de prijzen naar be neden. Maar..., er zijn nog steeds verzamelaars en topstukken brengen nog steeds een topprijs op." Was het vroeger chique om je huis vol antiek te zetten, nu is het gaaf als je één mooi stuk antiek plaatst in een verder strak inge richte kamer. De Visser: „Ja, dat gebeurt zeker. En het is ook zo dat programma's als Tussen Kunst Kitsch en Cash op Zolder van in vloed zijn." Maar volgens De Vis ser zit het dieper. „De markt is wezenlijk veranderd. In Azië zit nog geld. Daarom focussen wij op Chinees porselein. We brengen als het ware de VOC-spullen weer die kant op. En we verkopen schilderijen uit voormalig Neder lands Indië. De toppers doen ton nen." Internet heeft de markt internatio- naler gemaakt, concludeert de vei lingmeester. „Vroeger had je je klanten in een straal van honderd kilometer rond je zaak. Nu zoek je het in heel Europa en ver daar bui ten, anders red je het niet. Je ziet ook de raarste dingen. Hollandse meesters in Thailand of contai ners vol Friese staartklokken op weg naar Kaapstad." Een jonge antiekhandelaar, zoals Frank Douw, is bijzonder, vindt De Visser: „Maar niet uniek, hoor. Bij ons werkt Robin Peters. Die is nu 27, maar hij was 21 toen hij be gon. Hij is ook gelijk gaan veilen. Hij kreeg het vak, trouwens net als Frank Douw, met de paplepel ingegoten." Het Common House Elliott zit in het oude postkantoor in de Lange Noordstraat. Het bestaat uit een ruimte voor lunches, leslokalen, ontmoetingsruimten, een bar en een sociëteit. Bewoners van de straat maakten vanaf het begin be zwaar tegen de komst van het common house, omdat ze bang waren voor overlast. De gemeente Middelburg stelde aanvullende voorwaarden om mo gelijke overlast tegen te gaan, maar verleende ook een vergun ning. De rechter bevestigt dat de vergunningen verleend konden worden, maar geeft de omwonen den ook gelijk in hun vrees voor overlast. De rechter vindt dat de maatregelen deels goed zijn maar deels ook aangescherpt moeten worden. Dat doet de rechter zelf. In totaal gaat het om twintig be staande, aangescherpte en nieuwe voorwaarden die aan de vergun ning worden gekoppeld. De om wonenden zijn daar tevreden over, aldus hun advocaat. Zij von den ook dat de al genomen maat regelen onvoldoende waren. Toch zijn ook de studenten tevre den over de uitspraak. Het com mon house mag blijven. En veel van de maatregelen tegen overlast zijn al genomen. De extra maatre gelen stonden al in het bestuursre glement van het common house, aldus het bestuur. MIDDELBURG - Eggo Müller geeft vandaag een Lentelezing over het thema 'Televisie in de 21e eeuw: over het opleven van een oud me dium'. De lezing begint om 19.30 uur op het University College Roosevelt, in het voormalige stadhuis in Mid delburg. Eggo Müller is als hoogleraar Me dia en Communicatie verbonden aan de Universiteit Utrecht. WOENSDAG 8 APRIL 2015 De Zierikzeese antiekhandelaar Frank Douw laat een koperen chocoladeketel uit 1900 zien. foto Marieke Mandemaker MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG - Een huis vol antiek. Waar zie je het nog? Directeur René de Visser van het Zeeuws Vei linghuis in Middelburg weet ook dat zoiets zeldzaam is geworden. MARKT Aardappelen (droog uit de schuur, 40 mm opw.) Frites geschikt: 3,00 - 6,00; Export: geen notering i.v.m. te weinig transacties Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien (droog uit schuurZaaiuien, 30% grof: 8,00 - 9,00; 60% grof: 9,00 - 10,00. Granen Maaltarwe: 167,00; Voertarwe: 163,00; Voergerst: geen handel; Blauwmaan- zaad: geen transacties; Karwijzaad: geen trans acties Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Engels raaigras: 100,00 - 120,00; Tar- westro, gr. pakken uit schuur: 80,00 - 100,00. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het gemeenschaps huis van de studenten van Universi ty College Roosevelt moet van de rechter nog wat strenger optreden tegen overlast voor omwonenden. Rechter vindt vergunning voor Common House Elliott terecht, maar deelt zorg om wonenden voor overlast INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29