(Straf)werk Ziekenhuis uit de zorgen door voorschot xoo* Eén op de vijf kinderen heeft gescheiden ouders ZEELAND 27 commentaar Campagne voor zonnepanelen Nog geen besluit vervolging \t SV" SS?-»- Schoondijke. Afgelopen vrijdag, zo wordt tijdens de briefing ver teld, werd er in IJzendijke nog een witte bestelwagen volgeladen met spullen vanuit het bedrijf aan de Landpoortstraat. „Mogelijk liggen die spullen nu in Schoon dijke", zegt een politieman. Bij de controle van de IJzendijkse winkel door de politie blijkt dat daar toch nog voldoende ligt dat volgens hen strafbaar is. Het gaat onder andere om vier kweekten- ten, afdekzeilen, een kweektent met een koolstoffilter, droogrek- ken en ventilatoren. Een medewerker van de Biologi sche Handelsonderneming snapt niets van de politieactie, zo zegt hij als hij even buiten een sigaret komt roken. „Alles wat ze in be slag nemen, dat kan je ook bij de Boerenbond kopen." Hij ziet dat agenten zelfs zijn 'kweekbakje voor sla en radijsjes' afvoert. Hij schampert dat de droogrekken ge woon stellages zijn voor schoe nen. „Daar is toch niets illegaals aan." Tijdens de actie komt ook een toe- Het Openbaar Ministerie weet nog niet of het Evert de C, en de andere eigenaren van growshops, voor de rechter daagt wegens overtreding van de nieuwe opiumwet. Officier van justitie Marco van Leeuwen laat dat desge vraagd weten. Volgens hem kan het ook zo zijn dat het blijft bij het in beslag houden van de goe deren die bij de bedrijven in IJzen dijke, Heikant en Terneuzen mee zijn genomen door de politie. Vol- leverancier langs en stopt even om te praten met de medewerker die weer op de stoep staat te ro ken. Ook deze man vindt de nieu we wet tegen growshops maar gens de officier bleek uit de activi teiten op internet dat De C. nog bezig was met het leveren van goederen die gebruikt kunnen worden voor het kweken van hen nep. Ook nadat de nieuwe wet op x maart was ingegaan. „De ge meente Sluis heeft eind februari gewaarschuwd dat hij moest stop pen met die activiteiten." De C. zelf wilde voor zijn arresta tie geen reactie geven op het op treden van politie en justitie. een onding. „Bij Bol.com kan je ook kweektenten kopen. Waarom sluit justitie dat bedrijf niet?" In de loods in Schoondijke treft de politie ook spullen aan die ge bruikt kunnen worden voor de hennepteelt. Jerrycans met een groeimiddel, assimilatielampen, verlichtingsarmaturen en zelfs en kele schakelkasten die gemon teerd zijn op een plaat met tiental len stopcontacten. De agenten zijn verbaasd dat ze die spullen daar aantreffen. „Want Evert kweekt toch niet zelf meer", zegt de ene agent tegen de ander. Districtschef Ronald Weydema was bij de controle aanwezig. Hij vertelt dat de winkel van De C. nu dicht is en dat er geen spullen meer verkocht mogen worden die gebruikt kunnen worden voor het telen van hennep. Ook andere growshops krijgen volgens hem nog bezoek van de politie. De Participatiewet, die sinds januari van kracht is, raakt de laagstbetaalden, maar ook werkgevers. Deze wet vervangt de WSW, de Wet Werk en Bijstand en een groot deel van de Wajong (jonge ge handicapten). Beschutte werk omgevingen worden afge bouwd en jonggehandicapten leveren vanaf 2018 vijf procent uitkering in. Ieder met een 'vlekje' die een beetje kan wer ken, moet de arbeidsmarkt op. Wie tegenstribbelt, wordt ge kort op zijn uitkering. Onder wijl trekt de rijksoverheid zich terug. Gemeenten, werkgevers en vakbonden mogen nu ba nen gaan scheppen voor deze groep 'arbeidsgehandicapten'. Die banen zijn er amper. Bedrij ven moeten redding bieden door bestaande banen op te knippen. Vrijblijvend is dat niet. Wie vanaf 2016 zijn quo tum arbeidsgehandicapten niet haalt, wacht een boete. Het mkb, dat de crisis nog moet ver teren, wordt zo het mes op de keel gezet. Strafwerk, heet dat. GOES - De ZMf (Zeeuwse Milieufe deratie) en Zeeuwind vestigen dit voorjaar weer de aandacht op zon- ne-energie, met de actie Zon Ef fect. Het Zon Effect is al drie jaar lang een groot succes, geeft de ZMf aan. Het Zon Effect heeft ervoor gezorgd dat er in drie jaar tijd 18.000 zonnepanelen op 1600 da ken zijn geïnstalleerd, met een to tale opbrengst van 4,5 MW elektri citeit. Ook dit jaar kunnen men sen in Zeeland tegen een scherp tarief zonnepanelen aanschaffen. Doel van het project: meer zon- ne-energie in Zeeland. De cam pagneperiode van Het Zon Effect duurt tot en met 14 juni. Meer in fo: www.hetzoneffect.nl. Het voorschot is een voorlopige betaling van de zorg die het zie kenhuis in de eerste drie maan den heeft geleverd. „Het zieken huis heeft die zorg wel geleverd, maar nog niet gedeclareerd", al dus Marie-Jose van Gardingen van CZ. „In afwachting van die declaraties maken we nu een voor- schot over. Als de declaraties bin nen zijn, verrekenen we dat weer." Onder het personeel van het Admiraal De Ruyter Zieken huis ontstond vorige week op schudding na berichten dat het sa laris van mei en het vakantiegeld niet worden uitbetaald. Claudia Brandenburg, lid van de raad van bestuur van het ADRZ ontkende dat toen ten stelligste. Ze garan deerde dat zowel het salaris van mei als het vakantiegeld wordt uitbetaald. Het ADRZ in Goes en Vlissingen heeft te kampen met fi nanciële tegenvallers. Het neemt maatregelen zodat de begroting van dit jaar wordt gehaald. ,7 In de gemeente Sluis wonen de meeste kinderen met gescheiden ouders: 24 procent, gevolgd door de gemeente Vlissingen (22 pro cent) en Hulst (21 procent). In de Oosterschelderegio wonen de minste kinderen met gescheiden ouders (15 procent). Steeds meer kinderen groeien op in een samengesteld gezin, blijkt uit de Jeugdmonitor. Het aantal kinderen dat bij één ouder en zijn of haar nieuwe partner woont, is tussen 2003 en 2014 gestegen van 2 naar 11 procent. In de gemeenten Hulst en Sluis wonen de meeste kinderen in een samengesteld gezin: respectieve lijk 17 en 16 procent. In de ge meente Reimerswaal komt het bijna niet voor (1 procent). Meer kinderen wonen alleen bij hun moeder: het percentage is ge stegen van 1 procent in 2003 naar 6 procent in 2014. Opvallend is dat minder kinderen alleen bij hun vader wonen: dat percentage is gedaald van 7 procent in 2003 naar 1 procent in 2014. WOENSDAG 8 APRIL 2015 radijs moet ook mee ...het bord met stoppenkasten en stopcontacten volgt even later, foto Camile Schelstraete door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Zorgverzekeraar CZ maakt nog deze week een voor schot over van tien miljoen aan het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Daarmee heeft het ziekenhuis vol doende geld om door te draaien. .tvV MIDDELBURG - Eén op de vijf Zeeuwse kinderen uit groep 6 van de basisschool heeft gescheiden ouders. Dat blijkt uit cijfers van de Jeugdmonitor Zeeland, die opge steld wordt door Scoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27