Kras Kortingsdagen Schettino loopt nog vrij rond Terugkeer bepleit spoorwegpolitie Verspilling in de zorg 8 en 9 Leaseauto van jezelf voordelig? 12 en 13 Seniorenflats zijn bij brand te lastig te ontvluchten voor de oudere bewoners. Brandwerende maatregelen zijn nodig. Korting op alle reizen! Zachter WOENSDAG 8 april 2015 ARNHEM - Ruim de helft van het aantal doden dat dit jaar bij een brand is gevallen, bestaat uit oude ren. „Dat is veel meer dan in voor gaande jaren", zegt René Hagen, lector brandpreventie aan de Brandweeracademie, die onder zoek doet naar vergrijzing en brandveiligheid. Om het tij te ke ren, pleit hij voor het afstemmen van brandveiligheidsvoorschrif ten op het type bewoners. Wat de recente, soms fatale branden ge meen hebben, is een snelle ver spreiding van rook door het com plex, waardoor bewoners moes ten vluchten. Dat is voor ouderen lastig of fysiek onmogelijk. „We hebben niet de illusie dat bran den te voorkomen zijn", zegt Ha gen. Wat volgens hem wel haal baar is, is het nemen van brand werende maatregelen die ervoor zorgen dat het vuur zich beperkt tot één ruimte, zodat bewoners van andere appartementen in een complex bij een brand niet hoe ven te vluchten of te worden geë vacueerd. Dit zou de overheid kunnen afdwingen door de brand veiligheidseisen af te stemmen op het type bewoners. De brand in het seniorencomplex in Wijchen, in de nacht van eerste op tweede paasdag, staat niet op zich. Zo woedde er in de eerste maanden van dit jaar ook brand in senioren complexen in Nijmegen, Ridder kerk en aanleunwoningen bij een zorginstelling in Rhenen. Bij de brand in Wijchen zijn drie bewo ners en de 19-jarige man die een bewoner redde, naar het zieken huis gebracht. Zeventien bewo ners werden geëvacueerd. Er vie len geen doden, zoals bij de bran den in Nijmegen en Rhenen. Politiechef Ronald Weydema Kras.ni/kortingsdagen of bel 0900-96977ocP9 FLORENCE - Hoewel Francesco Schettino tot 16 jaar cel is veroor deeld voor het veroorzaken van de ramp met de Costa Concordia, mag hij vrij blijven rondlopen. Het cruiseschip verging 13 januari 2012 voor het Toscaanse eilandje Giglio. Daarbij kwamen 32 men sen om. Rechtszaken zijn in Italië vaak een zaak van lange adem. Omdat Schettino in beroep is ge gaan tegen de uitspraak, hoeft hij zijn straf nog niet te ondergaan. HILVERSUM - Pieter van Vollenho ven bepleit de terugkeer van de spoorwegpolitie als maatregel te gen agressie in treinen. Inzet van politie op het spoor is volgens hem geschikter als maatregel dan NS-personeel uitrusten met een wapenstok en pepperspray. Van Vollenhoven is voorzitter van de stichting Maatschappij en Politie. 26% 74% Er kan op zorg veel bespaard worden blijkt uit de vele reacties bij het meldpunt. Editie: Walcheren 257e jaargang nr. 82 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Seniorenflat kan brandveiliger door Saskia Wassenaar pagina 2/3 Ophef over agressie is strategie DE STELLING Reageer op pzc.nl Pepperspray voor conducteur is een goed idee UW MENING 389 reacties Ik wil best betalen voor een goede parkeerplaats aan de kust EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1