Tegenstander van Poetin moet voor rechter komen 'Druk gezet op piloten van Pools ramptoestel' I BUITENLAND 11 De Russische justitie verdenkt de man, die zichzelf een 'orthodoxe communist' noemt, van verduiste ring van zo'n 47.000 dollar bij de Skolkovo-stichting. Dat is een hightech-instituut, opgericht door voormalig president Dmitri Medvedev om Rusland in de tech nologische vaart der volkeren op te stoten. Of er nu wel of niet geld is achter overgedrukt, zal de rechter moe ten bepalen, maar Ponomarjov zelf beweert niets onoirbaars te hebben gedaan. Volgens hem - en velen met hem - is de zaak poli tiek gemotiveerd. Ponomar jov, die vloeiend Engels spreekt en een graag geziene gast is in het westerse lezingencircuit, is name lijk een dwarsligger in de ogen van Poetin en diens entourage. Eind 2011 en begin 2012 organi seerde Ponomar jov samen met de onlangs vermoorde liberale politi cus Boris Nemtsov protesten te gen oneerlijk verlopen verkiezin gen. Een jaar geleden stemde de ingenieur-politicus als enige te gen de annexatie van de Krim en afgelopen augustus vertrok hij voor een zakenreis naar de VS om daar te pleiten voor meer sancties tegen Poetin en diens medestan ders. Sindsdien is hem de toegang tot Rusland ontzegd, omdat hij eerst het door hem verduisterde bedrag moet terugbetalen. Niettemin past Ponomarjov er voor een leven als politiek vluch- teling te leiden en stelde hij vori ge week in mei te willen terugke ren naar Rusland, waar zijn kinde ren nog wonen. Volgens hem grij pen justitie en de Doema, de Rus sische Tweede Kamer, juist nu in om hem af te schrikken. „Ze zei den dat ik niet moest terugko men, ze proberen me uit Rusland weg te houden", vertelde Pono marjov tegen persbureau Reuters. „En daarna zal de hele zaak tegen mij op de lange baan worden ge schoven. Ze willen geen nieuwe martelaren in Rusland." Ponomarjov doelde daarmee op andere Poetin-opposanten, als Michaïl Chodorkovski en Aleksej Navalny die ook voor verduiste ring tot respectievelijk tien jaar werkkamp en drie jaar voorwaar delijke gevangenisstraf werden veroordeeld. In het centrum van Moskou hing gisteren een meterslang spandoek met de tekening van Ponomarjov en diens vermeende misdaden te gen Rusland. Critici van Poetin zeggen dat mede door dit soort ui tingen een klimaat in Rusland is ontstaan waardoor (politieke) moorden als die op Nemtsov kun nen plaatsvinden. WARSCHAU - De bemanning van het toestel met Poolse prominen ten dat in 2010 in dichte mist in Rusland neerstortte, is onder druk gezet om de landing on danks het slechte zicht door te zet ten. Nieuw onderzoek van de op namen van de laatste cockpit- gesprekken heeft dat uitgewezen, aldus Poolse media gisteren. Aan boord van het rampvliegtuig was onder anderen de Poolse pre sident Lech Kaczynski. Hij kwam om, net als meer dan negentig an deren. Volgens de uitgelekte transcriptie van de cockpit- gesprekken zetten mensen uit het gevolg van de president de pilo ten onder druk tóch te landen. Het toestel stortte neer bij Smo lensk in het westen van Rusland. Poolse deskundigen hebben de zwarte doos met de gesprekken met nieuwe methoden onder zocht. De opnamen waren zo slecht van kwaliteit dat ze voor 'normaal' onderzoek geen nut hadden. Volgens de transcriptie, die door het radiostation RMF FM is ach terhaald, was de bemanning onge rust over de dikke mist en praat ten de piloten over terugkeren. Een hoge diplomaat zou in de cockpit hebben gezegd dat ze het moesten proberen tot het lukte. Mogelijk grote juwelenroof Onbekenden hebben in Lon den mogelijk een grote juwe lenroof gepleegd. Volgens Britse media zouden 300 kluizen zijn opengebroken bij een bedrijf in de juwe- lierswijk Hatton Garden. De roof tijdens de paasdagen, werd gisterochtend ontdekt. Volgens de politie, die een klopjacht is begonnen, ge bruikten de rovers zwaar materieel om bij de kluis- ruimte te komen en daar de boxen open te krijgen. Sheriff uit 'Dukesof Hazzard' overleden Acteur James Best is giste ren op 88-jarige leeftijd over leden in Hickory in de VS. Hij was vooral bekend als de sheriff in de tv-serie Dukes of Hazzard, Rosco P. Coltra- ne. Best, geboren in 1926, speelde sinds de jaren '40 op toneel, in films en in tv-se- ries. Zijn grote doorbraak kwam in 1979 toen hij Col- trane ging spelen. Zijn laat ste rol speelde hij in 2013 in de film The sweeter side of life. Antilope doodt giraf in dierentuin Voor de ogen van tientallen bezoekers, onder wie veel kinderen, heeft een antilope in een Noorse dierentuin een giraf gedood. Die zat met zijn kop klem in een hek, toen de elandantilope hem met zijn hoorns door boorde. „Het dierenrijk is wreed, maar het is niet fijn dat zoveel bezoekers daar on vrijwillig op werden gewe zen", aldus de dienstdoende dierenarts in een verklaring. Downloader is anonimiteit kwijt Australische internetaanbie ders moeten de namen en adressen van ruim 4700 klanten verstrekken aan een Amerikaans filmbedrijf dat hen verdenkt van illegaal downloaden. Het bedrijf dat de rechten bezit van de film Dallas Buyers Club, heeft een rechtszaak daarover gewon nen van zes internetprovi- ders. De bedrijven hadden geweigerd de persoonsgege vens prijs te geven. Politie India doodt 20 smokkelaars De politie in India heeft twintig vermeende hout smokkelaars doodgescho ten. Volgens een verklaring van het korps vielen de do den toen de politie door de smokkelaars werd bekogeld met stenen. Eerder werd ge rept over twee vuurgevech ten in de staat Andhra Pra desh. De politie is onder meer in die staat een cam pagne begonnen tegen de smokkel van het zeldzame en waardevolle sandelhout. Q1 Unieke busreizen met vertrek in mei! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 WOENSDAG 8 APRIL 2015 door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - Opnieuw krijgt een te genstander van de Russische presi dent Vladimir Poetin een proces aan zijn broek. Doemalid llja Pono- marjov (39) is zijn parlementaire onschendbaarheid kwijt en zal waarschijnlijk voor de rechter moe ten verschijnen. Russische justitie verdenkt llja Ponomarjov van verduistering van 47.000 dollar bij hightech-instituut llja Ponomarjov foto EPA Afgelopen augustus pleitte Ponomarjov in de VS voor meer sancties tegen Poetin en diens medestanders LONDEN HICKORY KRISTIANSAND CANBERRA BHUBANESWAR effeweg.nl Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. sor GRATIS BROCHURE Algemene jaarbrochure 2015 Fietsen en wandelen 2015 Naamdhr/mevr Adres Postcode Tel. Nr. Plaats _E-mail_ Zonder postzegel opsturen naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778,7700 VG Nieuwleusen 1115 Vertrek op 1 mei meivakantie! Vertrek op 22 mei pinksterweekend! Vertrek op 14 mei Hemelvaartsdag! Kopenhagen va. 209 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Toscane va. €609 11 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op 4 mei Meivakantie! Muziekfeest va. €269 inThüringen 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op 8 mei meivakantie! Berlijn en Polen va. 329 6 daagse fietsVwandelreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension Tirol, Kufstein va.€399 enTegernsee 8 daagse busreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension Normandië va. €479 8 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. halfpension Dalmatische Kust va.€ 529 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op 11 mei Praag va. 199 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Rome en Milaan va.€569 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Sorrento va. €599 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Portugal en Spanje va. €729 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Berlijn va. c 159 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Parijsva. 159 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Praagva.c 159 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Londen va. 189 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Kopenhagen va. €209 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Tirol, Kufstein va.€439 enTegernsee 8 daagse busreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension Andorra en Barcelona va. 459 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Istrië, Kroatië va. €499 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Noord-Spanje va. €589 10 daagse busreis Verblijf in 3*/4* hotels o.b.v. halfpension Berlijnva.€ 159 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Brussel, Bruggeva.€ 159 en Antwerpen 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Praag va. €159 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Kopenhagen va.c 209 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Europa-Park va. €239 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Parijs Disneyland® Paris va. €269 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Incl. entreekaarten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11