'Porosjenko bood Poetin regio's in Donbass aan' Kenia bestookt kampen al-Shabaab in Somalië Normandië r. effeweg.nl Paus spreekt paaszegen uit 8 BUITENLAND URBI ET ORBI Dat meldt althans een anonieme bron van de Russische editie van het gerenommeerde zakenblad Forbes. De woordvoerder klapt uit de school over een besloten bijeenkomst van Russische topon dernemers met de Russische pre sident op 19 maart. Volgens Poetin zou Porosjenko tij dens de vredesonderhandelingen plotseling hebben gezegd dat Rus land de opstandige Oekraïense re gio's Donetsk en Loehansk (sa men de Donbass) mag hebben. „Ben je gek geworden? Ik heb de Donbass niet nodig en als jij het gebied ook niet wilt, verklaar het dan onafhankelijk", antwoordde Poetin volgens de bron van For bes. Porosjenko zou vervolgens heb ben gezegd dat de Oekraïense re gering die stap niet zou kunnen zetten. „Dan moet Oekraïne de be volking van de Donbass ook de pensioenen en bijstand blijven uitbetalen en het banksysteem weer opzetten", eiste Poetin van Porosjenko, aldus de bron. Het gesprek, als het zo werkelijk heeft plaatsgevonden, verklaart veel over de houding van Rusland ten aanzien van het conflict in Oost-Oekraïne. Nadat Rusland ruim een jaar geleden de Krim ra zendsnel annexeerde, heeft het de pro-Russische Donbass nooit in gelijfd, ondanks het verzoek daar toe vanuit Donetsk. Het gebied is verwaarloosd en de economische toestand desastreus. Rusland zou alleen maar onrust willen stoken in de regio om Oek raïne instabiel te houden, zodat het geen lid kan worden van de Navo, zo geloven velen. Volgens Michaïl Minakov, hoofd van de Stichting van Kwaliteits- politiek in Kiev, wijzen de uitla tingen van Poetin vooral op diens 'politieke verbeelding'. Minakov stelt dat Porosjenko een dergelijk voorstel nauwelijks ge daan kan hebben, omdat de Oek raïense maatschappij dat nooit zou hebben gepikt. NAIROBI - Voor het eerst sinds de aanslag op de universiteit in Garis- sa, heeft Kenia een tegenaanval uitgevoerd tegen terreurgroep al-Shabaab. Twee Somalische kam pen waarvandaan strijders Kenia in komen, zijn gisteren gebombar deerd meldde de luchtmacht van Kenia. Uit luchtbeelden bleek dat deze zijn verwoest, aldus een woordvoerder van de Keniaanse luchtmacht. Hoeveel doden daar bij vielen is niet bekend. Al-Sha baab zegt dat alleen wat akkers zijn getroffen, omdat de piloten door de bewolking niet konden zien wat zich op de grond afspeel de. De bases van al-Shabaab lig gen op zo'n 200 kilometer van de grens met Kenia. Dat land voerde de afgelopen jaren al vaker aanval len uit op de terreurgroep in So malië. De moordpartij op de uni versiteit van vorige week, waarbij 148 mensen werden gedood, werd door al-Shabaab een vergelding genoemd voor die aanvallen. Te gen de veiligheidsdiensten in het land klinkt steeds meer kritiek, omdat ze veel te traag zouden heb ben gereageerd op het bloedbad op de universiteitscampus. vraag owze iA.Leu.we broc-hure aaia,! INCLUSIEF BEZOEK INVASIESTRANDEN! 8 DAAGSE BUSREIS UNIEK KIJKJE IN HET VERLEDEN! www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - De Oekraïense presi dent Petro Porosjenko heeft in fe bruari tijdens de vredesbesprekin gen in Minsk zijn Russische ambt genoot Vladimir Poetin de Donbass aangeboden. VATICAANSTAD - Paus Franciscus heeft zondag vanaf het balkon van de Sint-Pietersbasiliek voor vele duizenden de zegen Urbi et Orbi (voor stad en wereld) uitgesproken. Hij bedankte traditioneel voor de 'prachtige bloemen', geschonken door Nederland. Dat deed hij in het Italiaans, en niet zoals de vorige paus in het Nederlands. Voor de zegen hield de paus een toespraak, waarin hij pleitte voor vrede in alle brandhaarden in de wereld, met name in Syrië en Irak. foto Osservatore Romano/ANP Vertrek: 8 mei, 5 juni, 3,17 juli, 7, 21 aug, 18 sept Ga mee met Effeweg.nl naar de Normandische kust! Bezoek de vele bezienswaardigheden die herinneren aan de landing van de geallieerden in 1944. Maak o.a. kennis met de universiteitsstad Caen en bewonder de prachtige natuur! Inclusief 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet en diner Begeleiding door uw chauffeur Highlights invasiestranden Parijs Caen Vervoer per Comfort Class touringcar Route du Cidre Normandische kust Mont Saint Michel CC 3 X u O cc cc cc AL VANAF Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8