Mini Maxi ...dé online cruisespecialist van Nederland! iieuw! Actie: zijn voortaan zuinig op zichzelf Vaar uw eigen koers met cruise.nl (cruise) BINNENLAND 7 449, groot wereldwijd aanbod aan zeecruises en riviercruises 24 uur per dag eenvoudig zoeken, vergelijken boeken altijd de voordeligste boek online of bel 088 - 70 70 670 Voor ons voelde het nooit alsof het duo was opgehouden Niemand zei dat je kon zien dat we ouder waren geworden we nog wél en wat niet. Ik wil geen onnodige risico's nemen." Karei de Rooij: „We doen geen koprol meer en lopen ook niet meer over de stoelleuningen in de zaal. Er blijven genoeg kwali teiten over. Het publiek krijgt wat het wil zien, maar we doen het wel anders." De Jong: „We realise ren ons dat we ouder zijn; onze wens is om op een andere manier terug te komen. We vervallen niet in oude patronen." Na een handjevol try-outs in het land staat het duo vanaf 12 april acht zondagen in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. „We zouden het fijn vinden om een keer of veertig in het land te spe len", vult De Jong aan. „De data zijn al gepland. Maar we beslissen pas eind april of die tournee door gaat. We moeten zuinig op ons zelf zijn." Begin 2015 lanceerde de bekende reisorganisatie Stip Reizen een geheel nieuw reismerk: Cruise.nl! Deze nieuwe cruisespecialist onderscheidt zich mede door de fraaie en duidelijke opbouw van de website. Heel eenvoudig kunt u het gehele assortiment bekijken en een keuze maken. Of het nu gaat om alléén de cruise of een compleet pakket inclusief vliegreis, hotel en transfers... Cruise.nl heeft het allemaal! Kijk gerust op onze prachtige website www.cruise.nl. Westelijke Middellandse Zee -Nederland laanderen ken hebben gezet. Gek, want ja renlang zijn we daar nooit mee bezig geweest." Misschien is het te danken aan aanmoedigingen van de collega's van The Ashton Brothers en De Wereldband. Dat zijn theatergroe pen die variété en muziektheater brengen a la Mini Maxi. Zij doen regelmatig een beroep op het duo. „Meer dan eens kwam de vraag of wij nog een keer live te zien zijn", aldus De Jong. „Het ging gewoon kriebelen bij die gas ten." Ze genoten van de eerste try-out in Sneek. „We kwamen op en kre gen een fantastisch applaus", ver telt Peter de Jong (67). „Dat bracht meteen het gevoel terug van hoe het ooit was. Niemand zei dat je kon zien dat wij ouder waren geworden. Het was ge woon weer net als vroeger." Twaalf jaar geleden viel onver wachts het doek voor het legenda rische theaterduo Mini Maxi. Na een valpartij kampte De Jong (Maxi) met een dubbele nekher- nia. Stilzitten was er niet bij, maar de capriolen van Mi ni Maxi trok hij fysiek niet meer. Beide heren bleven actief in het theater, ook samen, onder andere in toneelstukken als Wach ten op Godot en The sunshine boys. Twee jaar geleden stak het Mi ni Maxi-virus weer de kop op. „Het is destijds heel gek verlo pen", herinnert Karei de Rooij (Mini, 68) zich. „Voor ons voelde het nooit alsof het duo was opge houden. De laatste tijd kwam het besef dat we het jammer vonden dat we nooit zelf een punt achter onze aparte stijl van theater ma- Over de rentree met de voorstel ling Mini Maxi NU! is lang nage dacht. „Artsen zeiden twaalf jaar geleden dat het beter was om te stoppen met wat we deden", legt De Jong uit. „Ik was bang dat ik in mijn oude rol zou schieten als we de draad weer zouden oppak ken. Dus zijn we eerst gaan pra ten over wat kunnen en willen DINSDAG 7 APRIL 2015 Karei de Rooij (Mini) Peter de Jong (Maxi) cruise v 8 dagen Zeecruise 11 dagen Zeecruise Op naar Noord- Europa 8 dagen Zeecruise Oostelijke Caribbean gen Riviercruise Costa Favolosa Nieuw Amsteraa MSC Armonia Costa Fortuna Cruise.nl is onderdeel van stipreizen.nl door Martin Hermens DEN HAAG - Twaalf jaar bleef het stil. Nu keert het legendarische duo Mini Maxi terug naar het theater. Eindelijk tijd voor een echt afscheid. Na twaalf jaar treden Peter de Jong (links) en Karei de Rooij weer op als Mini Maxi. foto Leo van Velzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7