Hoek massaal naar eerste dienst noodkerk Vernieuwe fietsbordjes geven met vanen 'windrichting' aan Vrijheidscollege met Arend Jan Boekestijn maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Maakt er meer vakantie van. Inbrekers stelen sportvisbootjes De Griete leeg reizen Drie maanden na de felle brand, die op nieuwjaarsdag de honderd jaar oude kerk aan de Langestraat in de as legde, keerde de gemeen te terug naar de vertrouwde plek. Dominee Arie van der Maas be dankte de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) voor het tijdelijke onderdak, de afgelopen drie maan den. Hij wees ook op de terugkeer van het doopvont en de bijbel, die de brand overleefden en wees met enige trots op de replica's van de twee gebrandschilderde ra men van de afgebrande kerk. „Het geeft toch allemaal een beetje het gevoel dat we weer thuis zijn", zei hij. Er is ook een 'kerkklok', af komstig van het toeristenpasto raat in de Braakman. De noodkerk achter het geredde en opgeknapte kerkcentrum be staat uit zes portocabins. Hij doet waarschijnlijk nog een kleine twee jaar dienst. Voorzitter Henk Siersema van de kerkeraad: „Hoe erg het op zich ook is dat je een kerk verliest, het heeft geleid tot een enorme betrokkenheid en saamhorigheid in Hoek. Het is al tijd wel drukker tijdens Pasen, Pinksteren en Kerst, maar zó druk als nu... Zaterdagavond, Stille Za terdag, was er een dienst in de openlucht. Rond het Paasvuur ver zamelden zich zeker 70 mensen." De wervingsactie voor de bouw van de nieuwe kerk heeft inmid dels 35.220 euro opgebracht. Sier sema is daar tevreden over. De ac ties gaan nog een hele tijd door. Zaterdag 18 april bijvoorbeeld ver zorgt Elk Naar Zijn Krachten een benefietconcert in het dorpshuis. maaskantreizen.nl Maar unieker is dat er borden op de routes zijn, die aangeven waar je in de wind kunt fietsen of voor een meer beschutte route kunt kiezen. Dat blijkt uit de wind vanen die op de borden staan. De ze 'in de wind en uit de wind' DE GRIETE - Dieven hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in gebroken in twee sportvisboten in het jachthaventje van De Grie te, oostelijk van Terneuzen. Ze de den vergeefse pogingen ook op an dere bootjes in te breken. Ook het clubgebouw kwamen ze niet bin nen. Er zijn voornamelijk vissport goederen weggenomen. De dief stallen werden zaterdagochtend omstreeks 9 uur ontdekt door sportvissers. De buit bestaat uit hengels, mo lens, diverse kledingstukken, etenswaren en een verrekijker. De eigenaren hebben aangifte ge daan. fietspaden zijn uniek in Neder land, gaf VVV-directeur Patrick Polie aan. Die fietspaden liggen vooral langs de Wester- en Ooster- schelde. Dijkgraaf Toine Poppel- aars van het waterschap Schelde- stromen maakte bekend dat het waterschap een tiental knelpun ten heeft geïnventariseerd waar fietsers die op of langs de dijken willen fietsen, nog worden tegen gehouden door dijken. Het water schap gaat die knelpunten de ko mende tijd aanpakken, zodat er meer mogelijkheden voor fietsers Tijdens het college verzorgt histo ricus en columnist Arend Jan Boe- kestijn een lezing over het thema Vrijwaring van gebrek. Daarnaast is er een bijdrage van Monica Die- leman (Zeldenrust-Steelant Colle ge Terneuzen). Zij won met een essay over vrijheid in 2014 een scholierenwedstrijd van de PZC en de University College Roose velt. Burgemeester Jan Lonink leidt een gesprek tussen alle aan- die langs de dijken willen fietsen. Gedeputeerde Carla Schönknecht was blij dat het nieuwe systeem nog voor het nieuwe fietsseizoen in gebruik kan worden genomen. Al moeten er in Zeeuws-Vlaande- ren nog wel enkele borden wor den geplaatst. Ze sprak de vurige wens uit dat Zeeland nu eindelijk eens fietsprovincie nummer één van Nederland wordt. „Ik zou niet weten wat we nog meer moe ten doen", verzuchtte ze. De vernieuwde bordjes staan langs 1180 kilometer fietspad. wezigen. De Vrijheidscolleges zijn een jaarlijkse serie lezingen van diverse sprekers door heel Ne derland. De lezingen zijn gebaseerd op de Four Freedoms van de Amerikaan se president Franklin Delano Roosevelt en vinden plaats in sa menwerking met de Bevrijdings festivals in zeven provincies. Het college wordt ook bijgewoond door scholieren van de vier mid delbare scholen uit Zeeuws-Vlaanderen. Het college - van 20.00 tot 21.30 uur - is gratis toegankelijk, maar het is wel nodig vooraf te reserve ren via www.vrijheidscolleges.nl Kroatië, Montenegro en Albanië Rondreis Kroatië Lourdes Klassiek of via Nevers Rondreis Griekenland Corfu DINSDAG 7 APRIL 2015 Dominee Arie van der Maas leidde Paaszondag de eerste dienst in de tjokvolle noodkerk, foto Ronald den Dekker door Wout Bareman HOEK - De noodkerk van de Protes tantse gemeente in Hoek zat zon dagochtend op Paasmorgen over vol. Zo zelfs dat in het belendende kerkcentrum stoelen bij moesten worden gezet. Een kleine 150 kerk gangers woonden de dienst bij. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 door René Schrier WEMELDINCE - Met de ingebruikna me van het vernieuwde fietsknoop- puntensysteem FIKS Zeeland, heeft Zeeland er 230 kilometer be- wegwijzerde fietspaden bij. TERNEUZEN - Eén van de Vrijheids colleges die in Nederland worden gehouden in de aanloop naar 5 mei is donderdagavond 16 april in het stadhuis van Terneuzen. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. haltpension. Vertrek: 18 april, 23 mei, 6 juni, 5 sept., 3,17 okt. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Vertrek: 26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept. 3,17 okt. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, Cjjq/ Aexcursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sen KEsïf excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77