Digitale speelplaats op camping De Molenhoek maaskant Het Watersnoodhuis is officieel geopend in voormalig gemeentehuis van Stavenisse. 66 De Ramp heeft een scheidslijn aange bracht in Zeeland: je bent van voor of van na de Ramp 24 BEVELANDEN en THOLEN WATERSNOODHUIS Maakt er meer vakantie van. 'Voor een pluchen beer komen ze de deur niet meer uit' reizen maaskantreizen.nl Op de Memo - de eerste in Neder land - kunnen kinderen rondren nen tussen palen die met behulp van displays en geluid allerlei op drachten geven. Een stukje verder op staat de Fono, waar met de wat oudere jeugd los kan op draaita fels. De muziek komt uit hun ei gen smartphone en wordt door een klankkast versterkt. Net als echte dj's kunnen ze scrat chen, tracks van verschillende te- Kroatië, Montenegro en Albanië Rondreis Kroatië lefoons mixen en allerlei andere effecten toevoegen. Eigenaresse Kim Bliek denkt niet dat de digitale speeltoestellen het gewone buitenspelen vervangen. „Je moet ook met je tijd meegaan. Jongeren zijn nu al heel de dag be zig met hun telefoon. Op de Fono doen ze dat ook, maar daar zijn ze tenminste buiten en praten ze met elkaar. Ik merk nu al dat er minder jongeren onder de recep tie - waar ze gratis wifi hebben - hangen." Ook van de Memo wordt al volop gebruikt gemaakt. Behalve de campinggasten zijn ook gezinnen uit Kamperland wel kom bij de brasserie en de digita le speelplaats. STAVENISSE - „Hier hebben we heel veel werk gehad", zegt Flip de Rijke als hij burgemeester Ger van de Velde als eerste gast ont vangt in het zojuist geopende Wa tersnoodhuis in Stavenisse. Voor al het zout in de muren in de ruimte op de begane grond verg de heel wat van de klussers, ver telt de initiatiefnemer. Tijdens de opening van het Wa tersnoodhuis wordt de belangrij ke functie van het oude gemeente huis meerdere malen in herinne ring geroepen. In de rampnacht vluchtten heel wat inwoners naar het gemeentehuis, dat op één van de hoogste punten van het dorp is gelegen. Alleen de verdieping bleek veilig, de begane grond stond onder water. Veel mensen vonden echter ook de dood. In to taal lieten 156 mensen het leven, waarvan 153 mensen afkomstig waren uit Stavenisse zelf. In de toespraak voorafgaand aan de officiële opening noemt Van de Velde het gemeentehuis een 'stille getuige'. Na de Ramp veran derde Stavenisse ingrijpend, im mers vele huizen waren verwoest. Het gemeentehuis hield echter stand en 'zag' dat het gehavende dorp door de bewoners en met hulp uit binnen- en buitenland opnieuw werd opgebouwd. Dat juist die stille getuige nu, ruim zestig jaar later, als Waters noodhuis is ingericht, is dan ook meer dan toepasselijk te noemen. Bezoekers kunnen met foto's, ver halen en feiten en filmmateriaal een beeld vormen van wat zich in 1953 afspeelde in één van de zwaarst getroffen dorpen. Bij de rondleiding blijkt dat De Rijke bij zowat elke straat in Sta venisse verhalen heeft verzameld. Over de Stoofdijk, bijvoorbeeld. Daar waanden mensen zich vei lig, maar de dijk werd volledig weggespoeld met tientallen do den als gevolg. „De volgende dag vonden ze twee mannen op een varkenshok dat wel was blijven staan. Ze wisten zelf niet meer hoe ze er op terecht waren geko men. Dat zijn heel indringende verhalen", zegt De Rijke, die de af gelopen jaren met vele ooggetui gen sprak en allerlei archiefmate riaal verzamelde. De ruimte is beperkt, en daarom kunnen er er maximaal twin tig mensen tegelijk in het Waters noodhuis. De ruimte op de verdie ping deelt het museumpje met jeugdhonk Tonk. Bezoekers die minder goed ter been zijn kunnen met een traplift naar bo ven. Ook de wanden in de gang en het trapgat zijn benut. Door middel van foto's en teksten wordt een in druk gegeven wat de Watersnood ramp betekende voor andere plaat sen op het eiland Tholen. INFORMATIECENTRUM OVER DE RAMP OP THOLEN Lourdes Klassiek of via Nevers HANSWEERT - In anderhalve maand een kermis op poten zet ten, het is Henk-Jan Jonker uit Hippolytushoef gelukt. Pas in fe bruari kreeg hij van Reimerswaal te horen dat hij de vier kermissen in de gemeente mocht exploite ren. De eerste was afgelopen weekend. Jonker is niet ontevre den. „Het is hier gezellig en ik zie gelukkig veel mensen snuffelen." Daarmee doelt hij op het volk dat gisteren de gouden paaseieren zocht, die goed waren voor een Samsung-tablet. „Die actie doen we ook altijd in Noord-Holland. Voor een pluchen beer komen ze tegenwoordig de deur niet meer uit", lacht hij vanuit het verkoop hokje bij de botsauto's. Kees Ver burg (PvdA) gaat de trage gang van zaken aan de orde stellen. Rondreis Griekenland Corfu info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 'Stille getuige' vertelt verhaal De Fono is een ontmoetingsplaats waar jongeren via hun smartphone als echte dj's eikaars muziek ten gehore kunnen brengen, foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse KAMPERLAND - Tijdens het paas weekend is op camping De Molen hoek in Kamperland een digitale speelplaats geopend. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a, Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 18 april, 23 mei, 6 juni, 5 sept., 3,17 okt. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. van De Ramp door Joeri Wisse Burgemeester Ger van de Velde Het Watersnoodhuis aan de Voorstraat 42 in Stavenisse vertelt het verhaal van de Watersnood ramp in de gemeente Tholen. Het museumpje is tijdens de ope ningsperiode van 8 april tot 31 ok tober twee dagen in de week ge opend. Woensdag van 14.00 tot 16.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 16.00 uur. t> Donateurs die minimaal tien euro per jaar geven, bezoeken het Wa tersnoodhuis het hele jaar gratis. Wie meer over de Watersnood ramp op Tholen wil weten, kan te recht bij museum De Meestoof in Sint Annaland, waar een Noorse geschenkwoning uit Stavenisse is herbouwd en in het Watersnood museum in Ouwerkerk. 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Kermisexploitant Jonker-Blokker had 60 eieren verstopt, waarvan drie gou den eieren die goed waren voor een Samsung-tablet, foto Mechteld Jansen Vertrek: 26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept. 3,17 okt. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, êww 'vw /A excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sgr r 'i excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72