Zeeuwse topteams debuteren met overwinning SPORT 51 nog twee andere meisjes van hier naar Den Bosch, om daar te tur nen. Daar heb je een paar heel goede selectiegroepen en daar mag ik bij meetrainen!" En als het fanatisme niet ver dwijnt, wat zit er dan nog meer in, vraag je je af. „Wil je als senior doorgaan in de Eredivisie, dan moet je Zeeland uit", vertelde Meijers. Een paar weken terug is Snijders benaderd door turnclub Flik-Flak uit Den Bosch, waar meer meisjes van dat niveau ac tief zijn. Meijers: „Dat zou beteke nen dat ze in een gastgezin moet gaan leven. Dat is een behoorlijke opoffering op die leeftijd, en bo vendien biedt het geen garantie dat je de top bereikt. We wachten eerst even af hoe dit seizoen ver der gaat en nemen dan een beslis sing." Maandag kwam Snijders bij de Moreau Gymnastics Tour op nieuw in actie en 'turnde ze ook opnieuw alleen tegen zichzelf, zo als ze dat zo mooi omschreef. Ech ter presteerde ze met een score van ruim veertig punten wat min der dan dat ze zaterdag deed. Snijders neemt in juni deel aan het Nederlands kampioenschap in Ahoy, waar ze zich vorige maand eenvoudig voor kwalifi ceerde. Vrouwen. Eredivisie. De Schelde-Cream Crackers 4-2: „Met een gelijkspel waren we al tevreden geweest, maar een overwinning is hele maal mooi", was de eerste reactie van captain Esther Vendrik na de zege van haar ploeg tijdens het de buut in de eredivisie. En het was ook nog eens een belangrijke ze ge. De Groningse tegenstander is namelijk een belangrijke concur rent voor de Vlissingers in de strijd tegen degradatie. „Het was geen gemakkelijke te genstander", vond Vendrik. „Maar dit is wel één van de min dere tegenstanders van de compe titie. Het zal dus een zwaar sei zoen worden." Mannen. Hoofdklasse. Westerhout-Kapel- le 0-6: Na het kampioenschap van afgelopen seizoen gaat Kapel le op het één na hoogste niveau van Nederland vrolijk door met winnen. In Beverwijk werd tegen stander Westerhout simpel aan de kant gezet. Coach Menno Kole toonde zich na afloop dan ook te vreden. „Het ging vrij soepel, al speelden we in mijn ogen van daag wel tegen een ploeg die dit seizoen zal moeten vechten tegen degradatie. Maar we staan nu in ieder geval wel weer een week bo venaan." De ploeg leed geen setverlies in Noord-Holland en won zodoende overtuigend. De ervaren Frank Clausing gaf in zijn enkelpartij zelfs geen game weg en won in veertig minuten met 6-0 6-0. Gemengd. Derde klasse. MLTC-De Bos- kreek 0-8: Een flinke nederlaag voor de thuisploeg. De Boskreek was veel sterker dan de Middel burgse formatie, die geen set pak te. „Een aantal spelers van hun hoort gewoon thuis in de tweede klasse. Zij waren echt stukken sterker", was MLTC-speelster Mi- lou Flohil duidelijk. „We hebben echt ons best gedaan en alles gege ven, maar dit was gewoon zo'n dag waarop er niet meer in zat en dan moet je er het beste van zien te maken. Bij vlagen speelden we zelfs aardig tennis, maar de Bos kreek heeft gewoon verdiend ge wonnen." Vierde klasse. De Goese Maan-De Schelde 2-6: De Schelde begon sterker aan de dag en won alle enkelpartijen. De Goese maan wist de dubbels ver volgens te winnen. Maar de ge mengde partijen waren weer een prooi voor De Schelde. Souburg-Tiola 2-6: In de andere vierde klasse ging Souburg in ei gen huis onderuit. Abe Kuijl en Fabian Probert wonnen hun dub- belpartij en Kuijl won met Bianca van der Meijden een gemengde partij. Verder dan deze twee pun ten kwamen de Walchenaren ech ter niet. De Boskreek 2-De Schelde 2 7-1: Dennis Buse won namens De Schelde een mannen-enkelpartij, maar daar bleef het bij. De ploeg uit Vlissingen had nog maar wei nig trainingsuren in de benen en dit was terug te zien in de wed strijd. Vooral de mannen, die drie keer in actie moesten komen, wa ren vermoeid. Tolhoek blijft Adriaanse net voor Motorcoureur William Tol hoek is bij zijn eerste race in de Supercup 600-klasse vijf tiende geworden. De Su- zuki-coureur uit 's Heer Arendskerke eindigde in As sen twee plaatsen voor Aag- tekerkenaar Hanco Adriaan se. Die pakte op zijn Yamaha de zeventiende plaats. Jordy de fonge heeft zich in Donnington (GBr) niet ge kwalificeerd voor zijn eerste race in de 600-klasse van de British Superbike. De snel ste veertig plaatsten zich, De Jonge werd 45e. Huub van Noorden derde in Texel Huub van Noorden is giste ren als derde geëindigd in de Zestig van Texel. De Goe- senaar (4.00.58) moest al leen Iwan Kamminga (3-59-15) en Pascal van Nor den (4.00.21) voor laten gaan. Tim Pleijte uit Zoute- lande werd vierde, de Mid delburgers Marco Geldof en Michel Buijck finishten als tiende en dertiende. Giel Joziasse uit Goes vol bracht de 120 kilometer, in 11 uur en 56 minuten. Degradatie voor volleyballers BOK Voor de volleyballers van BOK is het doek in de eerste klasse gevallen. De ploeg uit Kapelle verloor in eigen huis met 4-0 (25-19,25-22, 25-18,25-13) van Dunamis. BOK trof een opponent die degelijk speelde. BOK haal de in de eerste elf competi tieduels slechts zes punten. De laatste negen wedstrij den leverden veertien pun ten op. Harmes start in Marathon Zevla Erwin Harmes staat op zater dag 18 april toch aan de start van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. De Mid delburger was in training voor de Marathon van Rot terdam van zondag, maar hij acht zichzelf niet in staat om zijn persoonlijk record aan te scherpen, het doel waar voor hij trainde. In Zeeuws-Vlaanderen is hij een van de favorieten. De Kok heerst in Paaskustloop Martijn de Kok heeft giste ren voor de tweede achter eenvolgende keer de Paas kustloop gewonnen. De atleet uit Heinkenszand ging er vanaf het begin van door om zijn leidende posi tie niet meer af te staan. Remy Vasseur uit Vlissin gen eindigde de wedstrijd over het winderige en kou de strand bij Breskens op de tweede plaats. Erik Goossen uit Terneuzen werd derde. DINSDAG 7 APRIL 2015 Frederique Snijders werd zaterdag Zeeuws kampioene in de categorie jeugd eredivisie, foto Izaak Verkeste door Daniel Vervelde MIDDELBURG - De hoogst spelende Zeeuwse tennisteams, de vrouwen van De Schelde en de mannen van Kapelle, zijn dit weekend met over winningen van start gegaan in hun competities. MLTC, het hoogst spe lende gemengde team, ging hard onderuit. Vrouwen van De Schelde en mannen van Kapelle gaan ook na promotie 'gewoon' door met winnen. ASSEN TEXEL KAPELLE MIDDELBURG BRESKENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71