Motorcrosser Kevin Spruijt ongenaakbaar SPORT 49 TTC Middelburg wint overtuigend Leenhouts is oppermachtig Milan Vader zesde in Paasbike intimideren in Gouda. Ergernis over het ruwe spel van Gemini en de tolerantiegrens van de scheids rechter haalden de Goesenaren uit hun spel. Voor rust (7-6) tel den Togo-spelers nog wel eens nog tot tien, eenmaal op drie pun ten achterstand verloren ook de ervaren krachten hun geduld en beleefde de ploeg een vervelende middag. Good Luck-Blauw Wit 13-7: Tot 4-2 ging het nog wel, maar daarna korfbalde Blauw Wit tegen zich zelf. De 8-2-ruststand zorgde voor hangende kopjes in de kleedka mer. Na een korte opleving van de geplaagde Kloetingse formatie herstelde Good Luck de pikorde (12-4). „Het is zoeken naar een es cape uit deze malaise", stelde coach Tom van den Boom, die zich realiseert dat Blauw Wit nog een paar punten nodig heeft om zich veilig te spelen. VLISSINGEN - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn het paas weekeinde ongeschonden doorge komen. Op bezoek bij Sittard werd met 8-2 gewonnen. Het tweede team ging wel onderuit. Drie zeges van Jan Henk Bomhof, twee overwinningen van Sören de Witte en de volle buit in de dubbel brachten TTCM zaterdag acht punten. Tegenstander Sit tard, nummer voorlaatst op de ranglijst, kon daar slechts twee punten tegenover zetten. Hier door bleven de Middelburgers on geslagen en boekten zij alweer hun zevende overwinning op rij. Volgende week wacht nummer twee Kluis. Dan kan een belangrij ke stap richting het kampioen schap gezet worden. TTCM 2 verloor wel, met 7-3 op bezoek bij De Sprint. De Middel burgers staan gedeeld laatste. OOST-SOUBURG - Koen Leenhouts heeft zaterdag het open Zeeuws kampioenschap snelschaken op zijn naam geschreven. De schaker uit IJzendijke was de concurren tie de baas. Al snel was duidelijk dat Leen houts de te kloppen schaker was in een sterk deelnemersveld. Voor Joey Grochal was het al vroeg een zware middag door een paar snel le nederlagen. Simon Provoost, die een goede vriend is van Leen houts, was de enige die lang bij kon blijven. Sterker nog, in de vijf de ronde werd Leenhouts zelfs ge klopt. Daarna pikte de Zeeuws-Vlaming de draad weer op. Provoost bleef enigszins bij, maar verspeelde toch te veel punten. Uiteindelijk werd Leenhouts met zeventien punten uit achttien duels de win naar, voor Provoost die drie pun ten minder vergaarde. De eerste prijs voor de schaker met een rating onder de 2000 ging naar Henrik Westerweele. Bij de onder 1800 was Albert Ver- mue de beste. De 21-jarige Kawasaki-rijder voel de zich op het deels nieuwe cir cuit als een vis in het water. Ach ter zijn rug was er echter een strijd van jewelste om de overige podiumplaatsen. Vijf rijders streden in elke man che om de tweede plaats. In de eerste en tweede manche was die plaats weggelegd voor Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. In de derde manche was Steven Ovaa de sterkste van de rest. Hij was sterk op dreef maar moest zo wel in de eerste als tweede man che in de achtervolging na valpar tijen in de openingsfase. Casper Ovaa, Barney Steketee en Martin Stroo waren de overige rij ders die meestreden. De 28-jarige Stroo, afkomstig uit Vlissingen, was de laatste jaren vooral actief bij de Motorsport Organisatie Ne derland in de klasse Inters Open. Verder kwam hij voor deze bond uit in het Europees kampioen schap bij de Imba. Dit seizoen deed hij bewust een stapje terug. Door drukke werk zaamheden heeft hij besloten om het dichter bij huis te zoeken. „Ik heb te weinig tijd om nog volop te trainen. Dit zijn ook prachtige wedstrijden en dicht bij huis", zei hij na afloop van de race. Ook Casper Ovaa, de oudere broer van Steven, zien we weinig aan de start bij de cross. Hij zocht het de laatste jaren vooral in de enduro. Hij komt daarin uit in de sterkste klasse, de E2. Ook bij de veteranen een prachti ge strijd. De strijd om de podium plaatsen ging voornamelijk tus sen Peter Maranus (Aagtekerke), die het hoogste podiumplaatsje mocht beklimmen, en Mykel van de Goor (Vlissingen) en Joost Ser- rarens (Lamswaarde). Bij de MX 2 2-takten moesten Je remy van de Goor uit Vlissingen en Lars van de Nood uit Oost-Sou burg de overwinning laten aan de altijd in Zeeland crossende Andre Ik heb te weinig tijd om nog volop te trainen. Dit zijn ook prachtige wedstrijden en dicht bij huis. Voogd uit Ouddorp. Bij de 85a: ging de zege naar de in fraaie stijl rijdende Dailey van de Ketterij. Na fraaie gevechten bleef hij Jay- den Hoek voor. De Zeeuw-Vlaming Dylan Serra- rens was de sterkste in de 65 cc-klasse. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de heeft in Axel tijdens een wed strijd van de BMB de klasse Inters MX 2 op zijn naam weten te schrijven. In de eerste manche sloot de Schouwenaar af met een tweede plaats achter zijn landgenoot Roy van Heugten. De tweede manche schreef Boot op zijn naam. Jordi van de Wiele uit Sint-Jansteen werd in deze klasse zesde. Stefan Hage uit Goes kwam bij de inters MX1/3 in de eerste manche tot een vijfde plaats. De tweede sloot hij af als zestiende, dat lever de de elfde plaats overall op. Bij de nationalen MX1/3 werd Kevin Spruijt elfde. NIEUWKUIJK - Mountainbiker Mi lan Vader uit Middelburg is giste ren tijdens de eerste wedstrijd van de Beneluxcup in Nieuw- kuijk als zesde over de eindstreep gekomen. Aan de start verscheen de hele Nederlandse top, onder wie de wereldkampioen Michiel van der Heijden, die zich ook wil de laten zien op zijn thuispar- koers. In de eerste twee van de in totaal negen ronden kon Vader goed mee met een groep van zes renners. Daarna moest Vader even passen en herstellen. Marquerite de Neve reed bij de vrouwen naar een negentiende plaats en Simone Cornelisse werd 28e. Bij de junioren werd Didi de Vries eerste. Bij de jongens junio ren werd Erik Boer negende. Bij de nieuwelingen meisjes behaal de Zoe Mulder een derde plaats. Zaterdag reed Tim van Dijke uit Wissenkerke naar een derde plaats bij de nieuwelingen. DINSDAG 7 APRIL 2015 Scores Togo: Marten Postema 5, André Goossens 3, Anouk Hazelaar, Desiree Voshart, Mijke Tahapary en Dennis Boelman 1. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 3, Esmee Verschoor, Bastiaan Rijk, Marty de Vilder en Danny Hoogstraate 1. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Op het Sloehavencir- cuit in Vlissingen Oost was het ge nieten bij de tweede clubcross van de Motorsport Vereniging De Uit laat. Met name in de zwaarste cate gorie, de MX 1 en MX 2 viertak- ten, was het spannend tot het eind van de race. Niet om de eerste plaats, want die was in alle drie de manches duidelijk voor Kevin Spruijt uit Meliskerke. Martin Stroo Ondo is in de aanval tegen Stormvogels. De ploeg uit Sint Laurens won de derby in de tweede klasse ruim. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69