Doek valt voor vrouwen Oostkapelle Renzo Moretti zorgt voor Zeeuws succes Doek gevallen voor driebanders Hoondert 48 SPORT VELDKORFBAL Twee Zeeuwse overgangsklassers gaan na negen van de veertien speelrondes samen aan kop. Oostkapelle-DSS 0-4: Oostkapel le kreeg twee goede kansen en kreeg onterecht geen strafschop toegekend. Ook werd hands van de keeper buiten haar strafschop gebied niet geconstateerd. Aan de andere kant schoot DSS wel raak. Na rust liep DSS uit naar een 0-4 voorsprong waar Oostkapelle meer had verdiend. Ter Leede 2-IJzendijke 3-1: De ploeg van Guust van de Velde ken de een waslijst aan blessures. Rosanne Lammers zorgde voor de 1-1 en Ter Leede 2 kwam ietwat ge lukkig op 2-1. In de jacht op de 2-2 viel aan de andere kant na een counter de 3-1. IJzendijke-WIJ 3-1: Voor rust had de thuisploeg de beste kan sen en kwam het op r-o dankzij Hij reed de gehele wedstrijd reed hij mee voorin, bepaalde ook vaak het tempo en kon uiteindelijk toe slaan door de concurrentie voor te blijven. Luca van der Veeken uit Sint-Jansteen werd keurig tweede. Thea de Blaeij en Rosanne Lam mers maakte er 2-0 van. WIJ drukte IJzendijke in de tweede helft terug en kwam op 2-1. Na de bevrijdende 3-1 van Kelly van Leeuwen was de wedstrijd ge speeld. Jong ADO Den Haag-Smerdiek 0-0: Tegen de koploper groef de formatie van Servaas Brouwer zich in en nam het een punt mee terug naar Sint Maartensdijk. Met compact spel en een grote dosis werklust werd er terecht een punt gepakt. „Dit is zeker een op steker. Het vertrouwen groeide ge durende de wedstrijd. Het was niet het mooiste voetbal, maar de punten tellen in deze fase van de competitie", aldus een tevreden Brouwer. Smerdiek-Reiger Boys 21-1: Voor rust bakte Smerdiek er niks van en kwam het terecht met 0-1 ach ter. Na de pauze dicteerde de ploeg van Servaas Brouwer de wedstrijd en werden er onterecht twee doelpunten afgekeurd. Vlak voor tijd zorgde Angelique Hage voor de gelijkmaker. „De tweede helft waren we veel beter, alleen belonen we ons zelf niet en dan voelt het toch alsof we met le ge handen staan", zei Brouwer na afloop. Daarnaast waren er in andere categorieëen nog tweede plaatsen voor Megan Arens (Kruiningen), Jürgen Mesu (Middelburg) en Ar jan Poleij (Kruiningen). Maureen Arens (Kruiningen) eindigde als derde in haar categorie. Bij de ID-renners greep Martijn Roest door materiaalpech naast de zege, die nu werd opgeëist door Dave Mertens uit Oudenbosch. Jo- annathan Duinkerke (Goes) werd derde. Irma van Duyn (Schoon- dijke) was de eerste bij de vrou wen. VLISSINGEN - TOP Arnemuiden, één van de twee Zeeuwse koplo pers in de overgangsklasse C, zet te zaterdag met overmacht Spor ting Trigon opzij. Een week na de zeperd tegen Swift herstelde Tjo ba, de andere ranglijstaanvoerder, zich tegen Meervogels. Beide ploe gen hebben veertien punten uit negen duels. Sporting Trigon-TOP 9-21: Be ducht voor de grilligheid van Sporting Trigon begon TOP gecon centreerd. Dat betaalde zich bin nen het kwartier uit: 0-5. In de kou poogden de Arnemuidenaars het baltempo hoog te houden. De Leidenaren kwamen slechts tien minuten onder de druk vandaan, maar het gat tussen beide teams was toen al onoverbrugbaar. Scores TOP: Corné Bezemer 5, Jeani- ne Marijs 4, Anita de Ridder 3, Jurgen Janse, Remco Bezemer en Peter van Belzen 2, Nelleke van Belzen, Petra van Belzen en Jurriaan Bouwens 1. Tjoba-De Meervogels 16-13: Net als tegen Swift was Tjoba meteen dominant. Maar weer zag het team uit 's-Heer Hendrikskinde ren een 5-1-voorsprong verloren gaan voor rust (8-8). Het ene vak liep als een trein, het andere ha perde. Coach Jouri van den Broe- ke was na afloop opgelucht: „Ein delijk weer eens een overwin ning." Het gebrek aan grootse vorm com penseerden de Bevelanders met werklust. Op basis daarvan boog Tjoba in het laatste kwartier een puntje achterstand om in de over winning. Scores Tjoba: Dennis Broerse en Dirk-Jan Westmaas 5, Demi Mondeel en Niels Westmaas 2, Esmee Walra ven en Patrick de Bruine 1. KCR-Swift 17-14: Na de mentale boost van de winst op Tjoba er- vaarde Swift de eerste 35 minuten in Ridderkerk als een koude douche. KCR troefde de Middel burgse ploeg af op scherpte. Na rust (14-7) viel KCR - met de wind in de rug - stil en was Swift de baas in het veld. Het gat bleek echter te groot. „In de zaal krijg je dat nog wel gerepareerd, maar op het veld niet", concludeerde coach Dennis Plantinga. Scores Swift: Dylan Gillissen, Lennart Hoogenboom en Kris Huisman 4, Mi- rella Pouwer en Joren Gillissen 1. Vitesse-Fortis 15-13: In de eerste twintig minuten waren de Sou- burgse verdedigers steeds een frac tie te laat. Het gevolg was een 7-2-achterstand voor eersteklasser Fortis. Pas daarna sloten de cijfers aan bij het gevoel dat Fortis niet onder deed voor Vitesse. Na rust (8-8) nam Fortis het initiatief over (9-10), maar toonde de ploeg minder killersinstinct dan de Ba- rendrechters. van de streekderby in de tweede klasse. Voor rust (9-3) vertoonde de verdediging van Ondo scheur tjes, maar de overtuiging bij Stormvogels ontbrak om dat af te straffen. In de 35 minuten die volgden, overliep Ondo de West- kapelse buren. Scores Stormvogels: Niek Peene 3, Emmely de Visser en Arjen Schoe 2, Petra Rijn en Kristian Gabrielse 1. KVK-Luno 9-12: Gezien het spel- beeld had KVK de Linschotense club halverwege op achterstand moeten zetten, maar het Kapelse achttal vergat zichzelf te belonen met doelpunten. Uitgespeelde kansen waren niet aan de thuis ploeg besteed. Na rust (6-6) profi teerde Luno daar optimaal van. Alsof de snelle 6-7 en 6-8 voor pap in de benen zorgden, zo be sluiteloos was KVK in de tweede helft. Scores KVK: Bart Nieuwenhuijse 3, Anco Schreuder 2, Tonia Verdonk, Sas- kia Nieuwdorp, Lennard Volkers en Sander Slabbekoorn 1. Zaamslag-Seolto 12-12: Met onver valst degradatiekorfbal hielden de nummers zes (Seolto) en zeven (Zaamslag) in de derde klasse el kaar in een wurggreep. Seolto zat lang aan de goede kant van de sco re, maar riep het onheil over zich zelf af door op cruciale momen ten open kansen te laten liggen. Beide ploegen misten vier straf- worpen. Als zout in de wonde snoepte Zaamslag in de laatste mi nuut een punt af. Tweede divisie, 's Lands Welva- ren-Hoondert de Waard 8-0: Voor aanvang van het seizoen werd Hoondert, op basis van team moyenne, omhoog gezet omdat er te weinig teams in de tweede divi- sie zaten. Teamcaptain Bram de Waard: „We werden aangewezen omdat het moyenne van Richard de Bruin zwaar meetelt in het to taal. Hij is van ons de enige die op dit niveau mee kan, maar kon niet mee bij uitwedstrijden en speelde ook niet in het weekeinde. Het is voor de meeste van ons te hoog ge grepen en volgend seizoen gaan we weer lekker ballen in de derde divisie. De degradatie laat geen wonden na bij ons." 's Lands Welvaren blijft wel in de tweede divisie. Kader. Honky Tonk-'s Lands Wel varen 2 3-5: Ook al konden de be zoekers maar drie spelers op de been brengen, ging de zege toch mee naar huis. Sjoerd Breas en Pierre van den Berg wonnen hun partij. Jos Breas speelde gelijk en de vierde partij moest als verlies worden geboekt. TOP wint dik, Tjoba moeizaam door Robin Hamelink VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal is Oostka pelle officieel gedegradeerd na de 4-0-nederlaag tegen DSS. IJzendij- ke verloor zaterdag met 3-1 van Ter Leede 2 en won gisteren met 3-1 van WIJ. Smerdiek pakte twee punten door eerst met 0-0 gelijk te spelen tegen koploper Jong ADO Den Haag en gisteren speelde het 1-1 tegen Reiger Boys 2. door Wim de Vos NIEUWDORP - Voor de Zeeuwse wie- lerjeugd was er zaterdag slechts één overwinning weggelegd in Nieuwdorp. In categorie 2 reed Renzo Moretti uit Middelburg naar de eerste plaats. door JaapJar Ritsema Scores Fortis: Joyce Schoonaard 4, Remco Crucq 3, Rens van den Driest en Timme Provoost 2, Anita Wielema- ker en Justin Koppejan 1. Ondo-Stormvogels 25-9: Zo moei zaam als de partij op gang kwam in het eerste kwartier, zo evident was het krachtsverschil in de rest Scores Ondo: Thomas Mesu en Ro nald Wisse 6, Dennis Witte 5, Jeroen Mesu 3, Linda Burger en Annemieke Toerse 2, Nikie Geervliet 1. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 3, Lie ven Middelhoek en Pepijn Koppejan 2, Marielle Francke, Rowena de Pag- ter, Ralf Dourlein, Mick Goedegebuur en Wouter Harthoorn 1. Gemini-Togo 15-12: Togo liet zich door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - In de tweede divi sie driebanden zijn de beslissingen gevallen. De titel is voor BV Sprun- del 3 en Hoondert/de Waard degra deert naar de derde divisie. In de derde divisie blijft de spanning erin tot de laatste speeldag. De tweede divisie blijkt voor de driebanders van Hoondert/de Waard te hoog gegrepen. Kevin Spruijt was niet te stuiten tijdens de clubcross in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68