SPS stunt tegen de koploper Rimboe T„2i„Xg"* RCS verliest bij Kruisland 44 SPORT TWEEDE KLASSE E Volgens Marcel Lourens, trainer van Dauwendaele, zit er niets anders op dan de competitie uitspelen. tegen degradatie SPS-Rimboe ï-o: De koploper kreeg legio kansen, maar SPS-goa- lie Rowin Konings was een sta in de weg. Konings verrichtte meer dan twintig reddingen. Tien mi nuten voor tijd kreeg SPS een cor ner en de bal viel voor de voeten van Edwin Andriesse die raak schoot. Rillandia-DVO'öo 1-2: De thuis ploeg lijkt de weg kwijt te zijn. Na de nederlaag van vorige week was dit keer DVO'60 te sterk. Door twee treffers van Dennis de Geus keek de ploeg van trainer Bram Kot tegen een 2-0-achter- stand aan. Alleen Stephan de Leeuw slaagde erin om een doel punt te maken. SKNWK-Halsteren 5-2: Het stond al snel 3-0. Eerste schoot Stefan Vermeer raak en na twee treffers van Robert Padmos leek de thuisploeg op rozen te zitten. Peter Geense deed echter wat te rug en vervolgens verschalkte Martijn Rentier zijn eigen doel man. Na rust benutte Martijn Nee- Ie een strafschop en schoot Leen- dert van Heukelom raak uit een vrije trap. OFB-Stavenisse 5-2: Na de vroege 1-0 van Rick Hokke werd Stavenis- se sterker en maakte Martin Wes- dorp gelijk. OFB zette meer druk, kreeg kansen en Ard-Jan Prins schoot Stavenisse op voorsprong. Hokke zorgde voor 2-2 en Mike van Lensen voor de 3-2. Op het einde liep OFB nog uit naar 5-2 door opnieuw een treffer van Hok ke en één van Robbert Troost. WIK'57-Vrederust 4-6: Vrede rust kwam via Mark Suijkerbuijk en Ricardo Bandel op 0-2. Jack van de Velde zorgde voor de aan sluitingstreffer en Bandel schoot weer raak. Camiel Kleppe deed weer wat terug en Ralf Hees straf te een blunder bij WIK'57 af. Na twee treffers van Bandel zorgde Nick Dicou voor 3-6 en Remco Theunisse bepaalde de eindstand 4-6. SKNWK-Oranje Blauw'14 4-1: Na de 1-0 van Robert Padmos werkte Arjan Nouwen knullig de 2-0 in eigen doel. Remco van de Berge maakte er 3-0 van en Ri chard Jansen bracht de spanning terug in de wedstrijd. Door weder om een eigen doelpunt, dit keer van Gerben van de Berg, werd de eindstand 4-1. WIK'57-ZBVH 1-8: Jack van de Velde opende de score voor WIK'57. Na de eigen goal van Mark van Langeraad was er geen houden meer aan voor de thuis ploeg. Bergen-Stavenisse 3-3: Seladin El Boussasaki schoot al snel de 1-0 binnen. Met een schot van af stand trok Martin Wesdorp de stand gelijk. Erik de Rijke from melde de 1-2 in het doel en Adriaan Jansen maakte 1-3. Ber gen kwam via Sander de Nijs en Tonnie Stander uiteindelijk toch nog langszij. ZAAMSLAG - Dauwendaele deed zichzelf tekort in het duel met Zaamslag. De ploeg van trainer Marcel Lourens gaf zaterdag in de slotminuten onnodig een gelijk spel uit handen. Peter Dieleman besliste met 3-2 de wedstrijd als nog in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen. Beide ploe gen hadden zich verzoend met een puntendeling. „Een gelijkspel was ook de verhouding", vond Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel. De dreun van de nederlaag galm de na afloop nog na in het kleedlo kaal van de Middelburgers. Lou rens had zich geërgerd aan de ma nier waarop zijn team risico's nam bij de derde treffer door voor een voetballende oplossing te kie zen. „Je moet op dat moment blij KARAKTERISTIEK zijn met dat punt, maar wij ma ken de fout om te willen blijven voetballen. Dat is het verschil met Zaamslag. Joris Rademakers schiet in zo'n situatie de bal zo ver mogelijk buiten het veld." De thuisclub begon goed aan de wedstrijd en deelde via Dieleman wat speldenprikjes uit, maar het was Dauwendaele dat met een prachtige treffer op een i-o-voor- sprong kwam. Maarten van Vooren, die veel vrijheid kreeg aan de rechterkant, gaf een voor zet richting Levi Tamboer. De middenvelder kopte de bal met een boog over Zaamslag-doelman Guido Vinke. Na de t-o-voor- sprong volgde er een goede perio de van de Middelburgers. Er wer den kansen gecreëerd na goed lo pende aanvallen, maar Davy Er- nest en Peter van Gorsel (voor open doel) misten. De ploeg moest daar de tol voor betalen. De gelijkmaker van Zaamslag op slag van rust was van ongekende schoonheid. Rechterverdediger Maikel Krans scoorde met een schitterende volley van grote af stand de 1-1. De bal plofte achter doelman Joshua van Dolder in de kruising. Het betekende het eer ste doelpunt van Krans in het se niorenvoetbal. „We verzuimden de 2-0 te ma ken. Een prachtige goal van Zaam slag, maar dat nekt ons wel", zei Lourens later. Zijn ploeg begon desondanks uitstekend aan de tweede helft. Van Gorsel schoot Dauwendaele al snel naar een 2-1-voorsprong, maar twee minu ten later stond het alweer gelijk. Michel Leijte mocht door het mid den oprukken na een steekbal van Juriën Dam en scoorde be heerst de 2-2. „Het was een wed strijd die ook in een 6-6-gelijk- spel had kunnen eindigen", von den beide trainers. Zaamslag kreeg na rust de betere kansen, met name via Dieleman. Twee mi nuten voor tijd stond de aanvaller op de juiste plaats toen doelman Van Dolder de bal na een inzet van Leijte moest lossen. Diele man reageerde attent: 3-2. De slotfase tegen Zaamslag was identiek aan de verliespartij tegen Bruse Boys (een week eerder) toen Dauwendaele in de extra tijd de 2-1 incasseerde. Lourens ziet geen kansen meer voor een perio- detitel. „Er zit niets anders op dan de competitie uit te spelen." De trainer weet zich dit seizoen door allerlei omstandigheden ge plaagd door een incomplete selec tie. „We missen daardoor kwali teit, maar de spelers die er staan, proberen dit te compenseren door hard te werken." TERNEUZEN - In de strijd om lijfs behoud in de tweede klasse E deed zondagclub HW'24 giste ren belangrijke zaken in de uit wedstrijd tegen Cluzona. De Hul stenaren versloegen de concur rent uit Wouw met 0-2 en verruil den door dat resultaat de negende voor de achtste plaats. In de 63e minuut nam HW'24 de leiding. Marnix van Sonsbeek bracht de bal met een vrije trap hoog voor, Jasper Sulmon won het duel met de keeper en Joost van Damme profiteerde: 0-1. Daarna hield de ploeg van Ralph Zegers het hoofd koel en in de 77e minuut werd dat beloond met een tweede doelpunt. Evert van den Berg schoot raak uit een vrije trap van Marnix van Sonsbeek. Veilig is HW'24 desondanks nog altijd niet. Het verschil met Cluzo na is niet meer dan vijf punten. Rood Wit W-RIA W. 5-2: De be zoekers kenden een prima start, maar het was Boy van Steen die na een kwartier de score opende. Soufian Dooms maakte al snel ge lijk (1-1), maar via een eigen doel punt stond het halverwege 2-1. Kort na rust maakte Kristian de Jong er uit een hoekschop 3-1 van. RIA W. ging risico's nemen en de thuisploeg profiteerde van de ruimte via Jordy Adan en René Sprangers: 5-1. Cuneyt Kursun be paalde in de slotfase de eindstand op 5-2. SC Kruisland-RCS 3-1: In een ge- lijkopgaande wedstrijd opende de thuisploeg al snel de score via Ma- rouane Hamdouna: 1-0. Robbie van Iwaarden bracht RCS langszij (1-1), maar kort voor rust mocht Hamdouna ondanks een vlagsig- naal doorgaan en de 2-1 aanteke nen. In de tweede helft kregen beide ploegen mogelijkheden. De thuisploeg had pech met bal te gen de paal, maar in de slotfase maakte Achmed Didi er alsnog 3-1 van. Alliance-Terneuzen 2-0 (res tant): In het halfuur dat nog moest worden afgewerkt tot aan de rust verzuimde Alliance verder uit te lopen. De tweede helft liet een heel ander Terneuzen zien dat er met veelal opportunistisch voetbal echter niet in slaagde om langszij te komen. Met nog een klein kwartier te gaan gooide We sley Smits de wedstrijd in het slot: 2-0. Clinge-Unitas'30 0-2: Na een ster ke start van de bezoekers, die in de vijftiende minuut tot de 0-1 van Jordy Bollaart had geleid, gooi de Clinge alle schroom van zich af tegen de kampioenskandidaat. Kort voor rust had de thuisploeg pech met een inzet van Thomas Leegwater die uit het doel werd gekopt en na de rust met een in zet van Sven Dhooge die voor langs ging. In de slotminuten bezorgde Jorik den Braber de bezoekers de drie punten: 0-2. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Met een 1-O-zege op koploper Rimboe zorgde SPS voor een stunt in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. SKNWK heeft alles weer op rails en won met 5-2 van Halsteren en met 4-1 van Oran je Blauw'14. Seizoen Dauwendaele door Aector Dooms Dauwendaele-Zaamslag 2-3 (1 -1 ).12. Levi Tamboer 1-0,45. Maikel Krans 1-1,49. Peter van Gorsel 2-1,51. Michiel Leijte 2-2, 88. Peter Dieleman 2-3. Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Guus Toornstra (Dau wendaele), Joris Rademakers, Michiel Leijte (Zaamslag). Bijzonderheid: het eerste duel werd vanwege het onbespeelbare veld in Zaamslag in Middelburg op het veld van Dauwendaele ge speeld. De wedstrijd in Zaamslag was dus een thuiswedstrijd voor Dauwendaele, in de lijn van het schema dat de KNVB hanteert. Aantal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal ging RCS gisteren op bezoek bij SC Kruis land. De Walcherse club slaagde er niet in om een of meerdere punten mee te nemen uit Noord-Brabant. De ploeg van trainer Michel Leon- hart verloor het duel met 3-1. 8 Het verschil tussen hekkensluiter Clinge en nummer elf RCS is met nog vijf duels te spelen acht punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66