maaskant Veel volk op Landschapsdag Als wind en parkeerplaatsen verdwijnen gaan watersporters de Brouwersdam mijden. 44 De provincie wil zich profileren als watersportprovin cie, maar dat gaat zo niet lukken 24 SCHOUWEN-DUIVELAND BROUWERSEILAND Maakt er meer vakantie van. Vrouwen Mir4 beste bij sloeproeien Duiker onwel bij Bergse Diepsluis reizen maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 VLISSINGEN - Het vrouwenteam Mir 4 (Zeevaartschool) kreeg za terdag de Paddeltje-trofee van de jaarlijkse sloeproeiwedstrijd de Gevangentorenrace in Vlissingen. Seahorse uit Kortgene won in de sloep Seahorse bij de mannen. Een mariniersteam werd tweede bij de mannen in de sloep Verbon denheid. De Zeeuwse Deernen uit Ritthem behaalden de tweede en derde plaats bij de vrouwen in respectievelijk Kaapse Pracht en Kaapse Vreugd. EPZ in de Dolfijn werd derde bij de mannen. De organisatie van Gevangento renrace spreekt van een goede tocht met heel veel publiek. SCHARENDIJKE - Ondanks een be wolkte dag, weinig wind en een lage temperatuur staat het ook op tweede paasdag vol met campers op de Middelplaat aan de Brou wersdam. Nederlandse, Duitse en Vlaamse toeristen staan gemoede lijk naast elkaar en delen dezelfde liefde; die voor het water en het windsurfen. Ze komen jaarlijks in groten getale om te genieten van deze unieke surfspot die ook bui ten de landsgrenzen bekend en bemind is. Met de plannen voor de aanleg van Brouwerseiland is het echter de vraag hoe lang surfers nog kun nen genieten van deze plek aan het Grevelingenmeer. Martin Folmer en Mario Scheffers zijn echte die hards, zij komen res pectievelijk al dertig en veertig jaar surfen op het Grevelingen meer. Vandaag zijn ze niet in wet- suit en met hun board, maar waaien ze uit en maken her en der een praatje met de andere sur fers. Ze maken zich grote zorgen over de realisatie van Brouwersei land en proberen zo veel mogelijk mensen op de been te brengen om ook uiting te geven aan dat ge voel. Scheffers: „Het surfen is in ons le ven verweven. Zeker toen mijn kinderen kleiner waren, kwamen we hier elke week. Nu zeker om het weekend. Het is een unieke plek. Je zet zo je auto op een paar meter afstand van het water. Het is veilig voor beginners in de kom en er is uitdaging voor gevorder den daarbuiten." Folmer surft hier al sinds zijn achtste en vindt het doodzonde als Brouwerseiland de plaats van zijn geliefde surfspot inneemt. „Deze plek staat bekend om de goede wind uit het zuidwesten. Als Brouwerseiland er komt, ver wacht ik dat die wind grotendeels wegvalt. Dan is het voor een gro te groep surfers niet aantrekkelijk meer om hier naartoe te komen. Sowieso vraag ik me af hoe je hier dan nog moet komen en waar je kunt parkeren. Het wordt veelal privéterrein, er blijft bijna geen oever over om te water te gaan en PROJECT BROUWERSEILAND voor de tweehonderd parkeer plaatsen die verdwijnen komen een stuk of twintig camperplaat sen terug." Tim Kuppens uit Oosterhout is ook op de hoogte van Brouwersei land. Hij heeft een stacaravan in Scharendijke. „We komen hier veel en varen ook wedstrijden. Ik kan het me niet voorstellen hoe het straks wordt als ze die eilan den neerleggen. Ik vrees dat we hier dan niet vaak meer komen. Maar wat is het alternatief?" Jitske van Popering breekt haar hoofd ook over die vraag. Zij surft zelf nog maar sinds een paar jaar, maar wel heel fanatiek. „Er werd ons verweten dat we niet met al ternatieven kwamen. Maar waar moet je nog naartoe? Zuidelijker kunnen we niet. Vroeger moesten we al wijken voor de aanleg van Port Zélande, nu is het dit weer. En het draait alleen om geld. Dit plan is alleen voor de allerrijk sten. De wethouder heeft het let terlijk tegen ons gezegd dat wij surfers hen niet interesseren en dat ze het grote geld hierheen wil len. Ze vergeten voor het gemak dat al die mensen die nu naar de Brouwersdam komen ook heel veel lokaal hun geld uitgeven bij campings, winkels en snackbars. Die ben je straks kwijt. De provin cie wil zich profileren als water sportprovincie, maar dat gaat ze met dit plan niet lukken." Rondreis Kroatië Lourdes Klassiek of via Nevers Rondreis Griekenland Corfu RILLAND - Een Belgische duiker is zondagavond onwel geraakt na een duik bij Bergse Diepsluis. Hij had samen met anderen gedoken; de groep op weg terug naar Bel gië. Rond 19.15 uur raakte de 60-ja- rige duiker onwel. Er werd con tact opgenomen met de meldka mer en in overleg werd besloten dat de groep duikers zou stoppen bij de parkeerplaats aan het begin van de Oesterdam bij Rilland. Daar snelden de hulpverlenings diensten ook naartoe. Ook de trau mahelikopter werd opgeroepen. De man is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Volgens het ambu lancepersoneel maakte hij het re delijk en was er geen sprake van direct levensgevaar. Kroatië, Montenegro en Albanië BURGH-HAAMSTEDE - Zo'n tweeduizend mensen bezochten afgelopen zater dag de Landschapsdag bij boerderij de Molenberg in Burgh-Haamstede. Land schapsbeheerders van Schouwen-Ouiveland lieten bezoekers voor het tweede jaar op rij kennismaken met hun streekproducten. Daarnaast was er een roof vogelshow en konden bezoekers demonstraties bijwonen van de Fok- en Men vereniging. foto Marieke Mandemaker Surfers vrezen Brouwerseiland door Mariska den Hartog Jitske van Popering, surfer Brouwerseiland begon tien jaar ge leden als 'jachthaven van de toe komst' met Co Schot van Marina Port Zélande en Matthijs Zeelen- berg van Zeelenberg Architecten. Schot trok zich terug en Boskalis raakte bij het project betrokken via het opspuiten van eilanden. Zeelenberg heeft ervaring met dergelijke projecten. Het bedrijf te- kende ook voor Punt-West beach- resort in Ouddorp met vakantie woningen tot acht ton die binnen enkele weken verkocht waren. Oorspronkelijk voorzag Brouwers- eiland in 450 huizen, 150 hotelsui tes en een jachthaven. Door nieu we kwaliteitseisen is daar te wei nig plaats voor. Hoeveel huizen er komen, staat nog niet vast. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 7 dagen vanaf 499 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Vertrek: 26,30 april, 10,14,24,28 mei e.a. 15 dagen vanaf 979 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene, Delphi, Epidaurus, Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 25 april, 16 mei, 12 sept. 3,17 okt. /flF^Y WA Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, LvW /A exoursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn sgr V excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. De voormalige stuurhut van de klipper 'Mijn Genoegen' landde zaterdag ochtend in de tuin van Brusea. foto Marieke Mandemaker 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 18 april, 23 mei, 6 juni, 5 sept., 3,17 okt. 12 dagen vanaf 599

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57