De Boskreek geeft zijn visitekaartje af SPORT 51 nog twee andere meisjes van hier naar Den Bosch, om daar te tur nen. Daar heb je een paar heel goede selectiegroepen en daar mag ik bij meetrainen!" En als het fanatisme niet ver dwijnt, wat zit er dan nog meer in, vraag je je af. „Wil je als senior doorgaan in de Eredivisie, dan moet je Zeeland uit", vertelde Meijers. Een paar weken terug is Snijders benaderd door turnclub Flik-Flak uit Den Bosch, waar meer meisjes van dat niveau ac tief zijn. Meijers: „Dat zou beteke nen dat ze in een gastgezin moet gaan leven. Dat is een behoorlijke opoffering op die leeftijd, en bo vendien biedt het geen garantie dat je de top bereikt. We wachten eerst even af hoe dit seizoen ver der gaat en nemen dan een beslis sing." Maandag kwam Snijders bij de Moreau Gymnastics Tour op nieuw in actie en 'turnde ze ook opnieuw alleen tegen zichzelf, zo als ze dat zo mooi omschreef. Ech ter presteerde ze met een score van ruim veertig punten wat min der dan dat ze zaterdag deed. Snijders neemt in juni deel aan het Nederlands kampioenschap in Ahoy, waar ze zich vorige maand eenvoudig voor kwalifi ceerde. De hoofdstedelingen misten de geblesseerde aanvoerder Dimitri van Hoof. De twintigjarige Ruud Martens uit Koewacht, student be wegingswetenschappen in Am sterdam, heerste tegen routinier Thijs Slagboom: 6-2 6-o. De aan vallende Nicolas Rennie (15) uit De Klinge (B) klopte de twee jaar oudere Robin van der Heijden uit Burgh-Haamstede met 6-1 6-4. Manon Dewulf (16) uit De Klinge versloeg met 6-1 7-6 de vijf jaar oudere Milou Flohil. Tahnée van Hoecke (25) bedwong met 6-3 6-0 Esmée Vleugel (21). Deze uitslag was vertekend. Er waren veel lan ge meeslepende rally's, waarbij Van Hoecke meestal de belangrij ke punten maakte. Rowin Tazelaar (22) won samen met Nicholas Rennie via twee tie breaks van het duo Ferry Sonnemans/Jasper Smit (beide 23). Tahnée van Hoecke en Mar- got Martens (24) klopten Esmee Vleugel en Anne Flohil (19): 6-3 6-0. In de eerste mixed waren Margot en haar broer Ruud Mar tens met 6-3 6-2 te sterk voor Mi lou Flohil en Slagboom. In de tweede mixed rekenden Dewulf en Tazelaar met 6-16-3 af met An ne Flohil/Van der Heijden. „Manon is een goede dubbel- speelster, met behoorlijk harde slagen. We hadden ons geen bete re start kunnen wensen. Met deze selectie gaan we zeker voor het kampioenschap", aldus captain Rowin Tazelaar. Enkele kilometers verderop won Tiola met 6-2 van Souburg. Ru ben Haverbeke, Patrick Marteijn, Isabelle Leenhouwers en Sophie de Schepper zegevierden met dui delijke cijfers over achtereenvol gens Fabian Probert, Ricardo van der Meijden, Bianca van der Meij- den-Zwanenburg en Linda Gru- ber. In de tweede mixed versloe gen Tanja van den Dikkenberg en Dennie Cappendijk met 10-7 in de super tiebreak Kim Houmes en Ricardo van der Meijden. Tiola treft komende zondag in IJzendij- ke de buren van De Boskreek. Het tweede team uit Breskens be gon overtuigend met een 7-1-winst op De Schelde. Aan winst Claire van Damme (15) uit Hulst tenniste zich in een hoog tempo naar een 6-1 6-3-zege op Kim de Nooijer. Aanvoerster Bri- Met deze selectie gaan we zeker voor het kampioenschap gitte de Waele speelde degelijk te gen Noortje Hermanides: 6-2 6-1. Jordy Engelaar bedwong met 6-2 7-5 Alexander Wessel. Alleen Wouter de Feijter uit Axel ging met 7-5 in de derde set het schip in tegen Dennis Buse. In de landelijke hoofdklasse voor vrouwen schoot Drive voortva rend uit de startblokken. In Sas van Gent werd het 5-1 tegen Oest- geester LTC. Natascha van Strien, Renske Fraanje (3 sets), Nathalie de Schepper en Machteld Fraanje wonnen allen hun partij. Na tascha van Strien en Machteld Fraanje versloegen de zusjes Erika en Monica Wies met 7-4 in de tie break van de derde set. „Zij sloegen vrij hoog, waardoor het lastig was om daar doorheen te slaan. In de eerste set maakte ik te veel fouten. In de derde set stonden we nog met 5-4 achter", aldus Machteld Fraanje, aanvoer ster van TC Drive. Alleen het tweede dubbel ging verloren. Beach Voetvolley toernooi nu al vol Ruim voor de aftrap van het Beach Voetvolley toernooi in Vogelwaarde is het maxi male aantal van veertig teams reeds bereikt. Het is nog wel mogelijk om in te schrijven als reserveteam, via www.beachvoetvol- ley.nl. Het belooft zondag 24 mei opnieuw een spannen de strijd te worden. Er zijn opnieuw drie teams uit Am sterdam van de partij, onder wie de winnaars van afgelo pen jaar. Dernyspektakel is van de baan Het dernyspektakel in Ter- neuzen op 18 juli gaat niet door. De editie van 2014 vond ook al geen doorgang. Toen waren het 'personele problemen' die het door gaan in de weg stonden. Dit maal is er een tekort aan fi nanciën. Ook de TMZ-wed- strijd van een dag eerder komt te vervallen. Op dinsdag 26 mei is er in Axel wel een wedstrijd van Trimbelangen Midden-Zee land. Harmes start in Marathon Zevla Erwin Harmes staat op zater dag 18 april toch aan de start van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. De Middelburger was eigenlijk in training voor de Mara thon van Rotterdam van zondag, maar hij acht zich zelf niet in staat om zijn per soonlijk record aan te scher pen, het doel waarvoor hij trainde. In Zeeuws-Vlaande ren is hij een van de favorie ten. Sabine Vasseur grijpt de winst Bij de Lentejogging in het Belgische Zelzate heeft Sabi ne Vasseur de loop over drie kilometer bij de vrouwen ge wonnen. Aan deze wed strijd deden bijna 250 atle ten mee. De Axelse loopster nam met een na de start de leiding en stond die niet meer afin haar nieuwe tenue van het Belgische Tillit SMS Run- ningteam. Haar tijd was 12.55 minuten. Kansloos verlies Voorwaarts De volleybalsters van Voor waarts verloren kansloos met 4-0 van het lager geklas seerde Triade/VCT 3 en za gen daarmee in de eerste klasse een eind komen aan een sterke reeks. Voorwaarts hielp Triade/ VCT 3 in het zadel door veel fouten te maken. De Axelaars serveerden veel bal len uit. De setstanden wa ren 25-22,25-23,28-26 en 25-15. DINSDAG 7 APRIL 2015 Frederique Snijders werd zaterdag Zeeuws kampioene in de categorie jeugd eredivisie, foto Izaak Verkeste door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De Boskreek heeft zijn visitekaartje afgegeven in de derde klasse van de landelijke mixedtenniscompetitie. Het nieu we team uit Breskens droogde in Middelburg MLTC af met 8-0. Rowin Tazelaar VOGELWAARDE TERNEUZEN MIDDELBURG ZELZATE TILBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51