Delta Sport en MTV zijn *ee™"Jcces spekkoper op ZK turnen Gymnastics Meerman op podium in Roosendaal Vliegende start voor tennisteams Animo 50 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Frederique Snijders verslaat zichzelf op het Zeeuws kampioenschap en maakt zich op voor het NK. Delta Sport Zierikzee en MTV Middelburg waren met ieder der tien medailles grootverdiener. Ma- rika Padmos won bij de senioren, zus Lisa pakte zilver en Charlotte van Gils maakte het erepodium compleet voor Delta Sport. Dat was ook het geval bij de pupil len 2, waar Quinty van Oeveren won, Niah de Ruijter tweede werd en Iris Ruitenbeek derde. MTV deed hetzelfde bij de instap pers. Angélica Daniëlse, Lina Ber- dik en Luna Marinissen bezetten het complete erepodium. De Mid delburgse turnvereniging comple teerde het succes met overwin ningen voor Roxanne Cappon, Ezra Adriaanse, Vivian Poppe, Si- mone Tange en Rachel Louws. Zilver werd gehaald door Joëlle Dhanis, Julie Adriaanse en Luna Marinissen, terwijl Lana Gabriëlse en Floor Adriaanse brons behaalden. Op de kilometer zwemmen nam Nick van Ingen een flinke voor sprong. Meestal zakken de betere zwemmers terug bij het lopen, Voor Delta Sport was er goud voor Romy Reintjes bij de junio ren. Joyce Papenveld en Fleur Just wonnen de Zeeuwse titel, terwijl Ann-Li Slootmaker deze prolon geerde. Zilver was er voor Noa de Vlieger en Anna Jendrusch en brons voor Melissa Dooge. Ook VTV Vlissingen maakte de opgang waar binnen het Zeeuwse damesturnen. Kiara van Belzen en Femmy Gunther stonden bo venop het podium. Charlotte de Kam werd tweede. Verder waren er eerste plaatsen voor Emma Suikerbuik (Atlas) Naomi Wedage, Keyenna de Me ijer, Brechje Zwaga (EMM), Pu Yan van den Hemel en Marit Kap- aan (DIOS), Zoë Nuyens (Forza Gymnastica), Noa van Boven (Olympia), Hilde Hamelink (Voor waarts), Marilou Poppe, Ilse van Rijswijk, Rachelle Hamels, Wen dy Goedegebure, Frederique Snij ders, Moira Józwiak en Daniek Witlox (Turnschool Zeeland) maar Van Ingen (46.32) hield op de tien kilometer knap stand te gen zijn achtervolgers Sander de Bart en Ruben Marijnissen. Kevin de Pagter, organisator van de zwemloop in Vlissingen, finishte op de twaalfde plaats voor Cor de Ridder. Bij de vrouwen nam Priscilla Meerman uit Vlissingen een flin- De Vlissingse Priscilla Meer man wordt derde bij de Be ka-zwemloop. Na het zwem men lag zij nog op kop. VLISSINGEN - De Moreau Gymnas tics Tour wordt al steevast een aantal jaren op tweede Paasdag ge houden. Ook op het door Turn school Zeeland georganiseerde evenement waren veel Zeeuwse deelnemers. Uiteraard de turn sters van de turnschool zelf en van enkele andere Zeeuwse vere nigingen, maar dit toernooi is ook erg gewild bij de clubs uit het land. Marina Meijers, bestuurslid van Turnschool Zeeland en actief op beide dagen: „Het zijn een paar pittige dagen, maar we genieten er wel enorm van." Turnschool Zeeland had succes met Daniek Witlox en Frederique Snijders die goud wonnen, met Moira Jozwiak (zilver) en Rachel le Hamels, die brons won. Ezra Adriaanse van MTV stond net als zaterdag ook op het Mor- eau-toernooi op het hoogste po dium. Verder had MTV nog twee zilveren medailles, Joëlle Dhanis bij de senioren en Angélica Daniëlse, die dit keer op nog geen tiende punt een turnster van PAX Hoofddorp voor zich moest dul den. Fleur Just van Delta Sport haalde eveneens zilver en het brons was voor clubgenote Lisa Padmos. ke voorsprong op de kilometer zwemmen, op afstand gevolgd door Maria Oorsprong (Breda) en de rest. Halverwege de eerste loop ronde van 2,5 kilometer moest Meerman de kop al afstaan en in de laatste ronde kwam ook nog Jo landa Nell (Maasland) voorbij. Oorsprong won voor de derde maal in het Haverkamp-zwem- loopcircuit en heeft de eindover winning al binnen. „Ik baal wel een beetje dat ik steeds voorbij gelopen word. Maar met mijn vader ben ik er hard op aan het trainen", liet Meerman, zweminstructrice in het Goese zwembad, weten. VLISSINGEN - „Zoiets als dit heb ik eigenlijk nog nooit gedaan", be gon de twaalfjarige Frederique Snijders zaterdag haar verhaal na dat ze uit de kleedkamer was ge haald om met 'iemand van de krant' te praten. Al snel verplaat ste het onderwerp zich naar haar prestatie bij het Zeeuws kam pioenschap turnen. „Sprong ging iets minder vandaag, maar op de andere toestellen (brug, balk en vloer) heb ik een paar nieuwe sco res behaald. Daar ben ik erg blij mee." De turnster van Turnschool Zee land werd in sporthal Baskens burg in Vlissingen met een pun tentotaal van 44.350 punten Zeeuws kampioene in de catego rie jeugd eredivisie. Snijders is de enige uit Zuid-West Nederland die uitkomt in de Eredivisie, het hoogste niveau van haar genera tie. Ze was dus al bij voorbaat ze ker van de Zeeuwse titel. Sommige meisjes hebben óf meer kracht óf lenigheid, Frederique heeft het allebei wel „Soms vind ik dat wel jammer", haakte ze daar op in. „Maar in het land zijn er zo'n twintig andere meiden tegen wie ik het op kan nemen. Dat is wel leuk." De Vlissingse begon na een avon tuur als klassiek ballerina op haar zevende met turnen. „Ze zat daar voor nog op kleutergym en daar kon je al merken dat ze heel be hendig was", vertelde haar moe der, Marina Meijers. „We zijn toen een keer bij het turnen gaan kijken, maar toen we naar huis re den zei ze, 'nee ik wil zelf weten hoe ik een koprol maak' en dus bleef het bij die ene keer. Een paar jaar later is ze nog eens gaan kijken en toen was ze wel om." Dusdanig om zelfs, dat het feest na iedere training thuis doorging op de trampoline. „Frederique is erg gedreven en gaat serieus met een opdracht om", meldde haar trainer, Koos Hamels. „Je hebt meisjes die iets meer kracht hebben dan pure le nigheid, en andersom. Frederique heeft het eigenlijk allebei wel. Dat maakt haar zo goed." „Ik doe het graag", benadrukte de brugklasleerlinge van het Schelde- mond College met een nuchtere blik. Ook al zijn haar lange school dagen soms lastig te combineren met de trainingen, het plezier wordt er niet minder om. Dat bleek ook wel na afloop van het Zeeuws kampioenschap toen ze vrolijk bleef rondslingeren aan de brug „Ik train twintig uur in de week. Vier dagen bij Turnschool Zeeland en op zaterdag ga ik met Animo klopte in Sas van Gent TC Drive met 6-0. Alleen in de vier de single ging het redelijk gelijk op tussen Duncan Blackman en Coen Kayser: 4-6 2-6. Kevin de Rooij klopte Wesley Raemdonck met 6-2 6-1, jongere broer Kenny de Rooij zelfs met 6-0 6-0 Wesley van Noord. In de eerste single kreeg Jeroen Alliet bij 3-0 de eind zege cadeau van de zieke Dono van Blackman. In Terneuzen bedwong het twee de team van Animo met 4-2 Ga- me'78. Animo 2 is versterkt door de komst van de uit Enschede af komstige 3-speler Björn Klaassen, die in Antwerpen geneeskunde studeert. In de eerste partij was het eenrichtingsverkeer tussen Devon Houg en 2-speler Ruud Martens: 0-6 1-6. Voor Animo 2 bedwongen Foeke van den Ber gen en Michiel van der Windt in twee sets Robin de Witte en Niek de Koster. De aanvallende Björn Klaassen zegevierde in drie sets over Alexander Bauwens: 2-6 6-2 7-5. Ook beide dubbels eindigden in driesetters, met winst voor de duo's Martens/De Witte (Ga- me'78) en Van de Bergen/Yse- baert (Animo 2). TC Sjef won in Vlissingen met 5-1 van titelverdediger De Schelde. Al leen Aardenburger Byron Bently verloor ruim van Rogier van Hous- selt. Yuri Soberon, Remy Scher- beijn en Hans Calsyn wonnen. Promovendus De Goese Maan won in en van Zierikzee met 5-1. - fij Turnen tegen j ezelf door Janny Vermeule VLISSINGEN - Turnen is populair in Zeeland. Dit bleek wel uit het aan tal deelnemers aan het tiende Zeeuws kampioenschap, dat zater dag in sporthal Baskensburg werd gehouden. Ruim 200 turnsters kwa men aan de start op het toernooi. door Sjaak Sinke ROOSENDAAL - De Beka-zwemloop in Roosendaal is gewonnen door Nick van Ingen uit Dordrecht. Hij bleef Sander de Bart een minuut voor. De Belg Ruben Marijnissen eindigde als derde. Bij de vrouwen eindigde de Vlissingse Priscilla Meerman als derde. Zij moest de Bredase Maria Oorsprong (eerste) en Jolanda Nell (tweede) voor la ten gaan. Deta Sport en MTV wa ren de grootverdieners bij het ZK turnen. De clubs behaalden alle bei dertien medailles. door Arwin Willemsen Koos Hamels door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De teams van Animo kenden een vliegende start in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis- trictstenniscompetitie. Manon Dewulf versloeg namens de Boskreek met 6-1 7-6 Milou Flohil van MLTC. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50