Mokotjo wil het seizoen redden met bekerfinale Prins Ali pleit voor Schoondijke wint op eigen technologie in voetbal sportpark van Zeeland Sport SPORT 45 Een paar dagen later verruilde Mo kotjo PEC Zwolle voor FC Twente en nam zijn voetballoopbaan een nieuwe afslag. Zaterdagavond te gen PSV speelde Mokotjo alweer zijn 29e eredivisieduel in het shirt van FC Twente. Hij is daarmee de enige speler die dit seizoen alle duels voor FC Twente in actie kwam. De Zuid Afrikaan is het levende bewijs dat er in voetbal amper iets te plannen valt. Van prijswin naar met subtopper PEC tot tob ber bij FC Twente, wie had dat ge dacht? Dat het blazoen van het dramatisch verlopen seizoen uit gerekend tegen z'n oude club nog een beetje opgepoetst kan wor den, past eigenlijk precies in het plaatje. „Het is heel simpel: we hebben nog one shot om het seizoen te redden", vertelde Mokotjo zater dagavond. Eén mogelijkheid, één kans, één duel. Alles valt van avond tegen PEC Zwolle samen voor het sportief en financieel zwaar geplaagde FC Twente. Mokotjo: „Ik heb nog twee doelen dit seizoen. Allereerst vind ik dat we in de competitie op een plaats moeten eindigen die een beetje respectabel is. Twente-waardig, zeg maar. Maar boven alles staat natuurlijk de bekerfinale. Die wil len we halen én winnen. Dat is het doel." Als geen ander weet Mokotjo hoe mooi het spelen van zo'n finale kan zijn. Hoe in De Kuip een soort elektische lading kan han gen, die hypnotiserend werkt voor de spelers op het veld. Hoe het stadion letterlijk op en neer kan deinen door de uitzinnige supporters op de tribunes. Vorig jaar voelde Mokotjo het zelf, als hoofdrolspeler in de sensationele 5-1-bekerwinst van PEC Zwolle op Ajax. „Dat was met afstand de mooiste dag uit mijn voetballeven. Ik ben nog nooit zó blij geweest. Alles schoot door mijn hoofd die dag. Ik verliet mijn ouderlijk huis op heel jonge leeftijd, was pas twaalf jaar oud. Maar die finale, die sfeer, zo'n wedstrijd: dat was alles waar ik al die tijd voor geleefd had. I dis ciplined myself, every dag. Heb wei nig steun gekend van mijn ouders. Vanaf mijn twaalfde, toen ik naar een voetbalschool ging, kon ik maar twee keer per jaar naar huis. Ik weet wat ik door heb moeten maken om deze droom te kunnen leven. Daarom weet ik ook hoe graag ik opnieuw die fina le wil spelen." De middenvelder doet z'n verhaal ruim een uur na de ontluisteren de 5-0-thuisnederlaag tegen PSV. Mokotjo heeft na de flater lang in bad gelegen, om het seizoen en de situatie van FC Twente in per spectief te plaatsen. „De meeste krantenkoppen gaan op dit moment niet eens over voetbal. Maar op het eind van de dag ben ik degene die de wedstrij den speelt. Daar moet ik het laten zien, nergens anders." Een ander FC Twente zal het vanavond in De Grolsch Veste moeten waarma ken tegen z'n voormalige vrien den uit Zwolle. En dat kan, zegt Mokotjo stellig. „Als we die finale kunnen bereiken, zou dat fantas tisch zijn. En ik geloof er in. PEC is dit seizoen stabieler dan toen ik er speelde. Maar uiteindelijk denk ik dat wij meer kwaliteit hebben. We moeten opstaan en bewijzen dat we dat zijn. Dit is de dag." op een i-o-voorsprong. Twintig minuten voor tijd werd Zaamslag in het inhaalduel beloond voor het aanvallende spel met een tref fer van De Fouw uit een voorzet van Peter Dieleman: 1-1. De Zeeuws-Vlamingen, die met Mare Verwei (Terneuzense Boys) en Dennis van Passel (Vogelwaar de) de eerste versterkingen bin nenhaalden, zijn nog kansrijk in de derde periode. Daarin gaan zij, samen met Bruse Boys, aan kop met twaalf punten uit vier wed strijden. „Ik wil de tradities van het spel behouden, maar ik ben tegelijker tijd ook progressief', schrijft de Jordaniër, die namens Azië als vi- ce-voorzitter zitting heeft in het bestuur van de Fifa. „Er zijn speci fieke terreinen waarop technolo gie het spel zal verbeteren, zon der die te ontregelen." Prins Ali noemt in zijn manifest weliswaar geen voorbeelden, maar hij doelt mogelijk onder meer op de invoering van een vi- deoscheidsrechter. De internatio nale spelregelcommissie IFAB houdt dat voorlopig tegen. De Jor daniër wil net als Michael van Praag en Luis Figo op 29 mei graag Blatter aflossen als voorzit ter van de FIFA. Van Praag en Figo gaan de verkie zingsstrijd in met de belofte meer landen toe te laten tot het WK. Prins Ali voelt ook wel iets voor uitbreiding van het deelnemers veld, dat momenteel 32 landen telt, maar vindt dat dit geen the ma moet zijn tijdens de campag ne. „Hiervoor is meer onderzoek nodig." Hij wil in elk geval een roulatiesysteem instellen, zodat het WK steeds op een ander conti nent wordt gehouden. In zijn manifest benadrukt de Jor daanse prins dat alle corruptiever- halen over de Fifa hebben geleid tot financiële schade. „Het 'merk Fifa' is beschadigd." Corn Boys-Zeeland Sport 1-3: Peter van Antwerpen, Roy Ver kerk en Jordy Vermeulen profi teerden van de offday bij de thuis ploeg. Pas na de 0-3 en de terech te rode kaart voor Kevin Kooiman van de Boys leefde de thuisploeg wat op. Meer dan de 1-3 van Mike Stenzei leverde dit niet op. Corn Boys-Vogelwaarde 1-1: Met veel publiek langs de kant gingen beide ploegen vol voor de winst. Na een overtreding rand zestien meter schoot Dennis van Passel uit een vrije trap de 0-1 binnen. Halverwege de tweede helft kwam de thuisploeg op gelijke hoogte via een rake kopbal van Se- bastiaan de Meijer: 1-1. Schoondijke-Zeeland Sport 2-1: Na de openingstreffer van Yassine Benali maakte Sjimmie Kort nog voor de pauze gelijk: 1-1. In de tweede helft pakte Schoondijke drie belangrijke punten via een door Nouredine Zaha benutte strafschop: 2-1. Naast de wedstrijd verloren de Vlissingers ook doel man An Ta, die per ambulance moest worden afgevoerd. Koewacht-Luctor'88 1-2: De thuisploeg kwam slechts één keer voor het doel, maar hierbij was het wel meteen raak: 1-0 door Zoë Schelfhout. Kort na rust bracht Jeroen Kedde zijn ploeg uit een pass van Barry Olierhoek langszij: 1-1. Bij de winnende treffer van de bezoekers was Kedde de aange ver en Rutger van Rossum dege ne die de trekker overhaalde: 1-2. Luctor'88-Biervliet 1-1: Voor rust had de thuisploeg pech met een keiharde knal van Barry Olier hoek tegen de kruising. Een kwar tier voor tijd bracht Derek de Booij uit een fraaie aanval Bier vliet op voorsprong: o-r. Kort hier na eindigde een inzet van Roy van Leeuwen tegen de paal. In de slotfase zorgde Jeroen Kedde er voor dat Luctor'88 zijn in 2015 on geslagen status behield: 1-1. DINSDAG 7 APRIL 2015 door Joost Dijkgraaf ENSCHEDE - Je zou het bijna verge ten, maar Kamohelo Mokotjo won dit seizoen al een prijs. Op een zo merse dag in augustus vierde de middenvelder in blauw/wit-tenue de winst van de Johan Cruijff- schaal. De uitblinker van die dag? Mokotjo zelf. Met een prachtige as- sist leverde hij een belangrijke bij drage aan de 1 -O-zege op Ajax. partij met zege Maikel Krans (links) tekende zaterdag voor zijn eerste doelpunt in het seniorenvoetbal. De speler van Zaamslag verzorgde in het duel met Dauwendaele de 1-1. Peter van Gorsel (rechts) maakte de 2-1. foto Ronald den Dekker CAIRO - Als laatste van de drie uit dagers van Fifa-voorzitter Sepp Blatter heeft de Jordaanse prins Ali bin Al-Hussein zijn verkiezingspro gramma gepresenteerd. De 39-jari- ge prins pleit in zijn gisteren uitge brachte manifest onder meer voor gebruik van technologische hulp middelen in het voetbal. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal kwamen en kele ploegen zowel zaterdag als maandag in actie. Zo won Luc- tor'88 eerst met 2-1 bij Koewacht en speelde de ploeg twee dagen la ter thuis met 1-1 gelijk tegen Bier vliet. Luctor'88 behaalde in 2015 twintig punten. Voor de win terstop sprokkelde de ploeg veertien punten bij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45