HW'24 wint van concurrent Cluzona spui blijft twee keer Opnieuw nederlaag Clinge steken op 1 -1 -gelijkspel 44 SPORT TWEEDE KLASSE E Zaamslag houdt vier punten over aan het dubbele programma in de tweede klasse E. Cluzona-HW'24 0-2 (0-0): Hoe wel Cluzona voor HW'24 de laat ste jaren een moeilijk te kloppen ploeg is, begon de ploeg van trai ner Ralph Zegers voortvarend aan het duel met de ploeg uit Wouw. Alleen al in de eerste tien minu ten creëerden de Hulstenaren drie kansen. Tweemaal was Jasper Sulmon dicht bij de openingstref fer, eenmaal had Joost van Dam me de 0-1 op zijn schoen. Daarna ontwikkelde zich een wedstrijd die alle kanten op kon. Cluzona was nog dicht bij een goal door een afstandsschot van Ruben Maas, maar doelman Tim Siersse- ma antwoordde adequaat. De tweede helft verliep aanvanke lijk zoals de eerste was geëindigd: met veel middenveldspel, veel strijd en weinig kansen. In de 63e minuut was het HVV'24 dat de leiding nam. Marnix van Sons- beek bracht de bal uit een vrije trap hoog in de doelmond, Jasper Sulmon won het duel met de keeper van Cluzona en Joost van Damme profiteerde: 0-1. Die goal leidde tot een storm van protesten van Cluzona, maar veel haalde dat niet uit. In de hectiek die daarna ontstond hield HW'24 het hoofd koel en in de 77e minuut werd dat beloond met een tweede doelpunt. Dit keer was het Evert van den Berg die raak schoot uit een vrije trap van Marnix van Sonsbeek. Het geloof in een goed resultaat verdween daarna bij Cluzona als sneeuw voor de zon. ZAAMSLAG - Het zag er zaterdag lang naar uit dat Zaamslag en Dauwendaele de punten eerlijk zouden delen. Peter Dieleman be sliste op de valreep met de 3-2 de wedstrijd in de tweede klasse E in het voordeel van de Zeeuws- Vlamingen. Dauwendaele-doel- man Joshua van Dolder moest een inzet van Michiel Leijte los la ten, waarna de spits van Zaam slag de bal in het lege doel schoof. „Het was een open wedstrijd, die ook in 6-6 had kunnen eindigen", vonden de trainers Hubert van den Hemel (Zaamslag) en Marcel Lourens (Dauwendaele). „Een gelijkspel was de verhou ding. Maar we zitten in een flow. Dan heb je ook dat beetje geluk", zei de winnende trainer. Het abso lute hoogtepunt vormde het doel- KARAKTERISTIEK punt van Maikel Krans. Een zon dagsschot op een zaterdagmiddag. De rechterverdediger van Zaam slag maakte met een schitterende volley van minstens dertig meter gelijk: 1-1. Opmerkelijk feit was dat het Krans' eerste doelpunt in het seniorenvoetbal betekende. „Ik controleerde de bal met mijn borst, waarna ik met mijn linker voet uithaalde. Ik wist meteen dat -ie zat." Dauwendaele kreeg voor rust de beste kansen via Peter van Gorsel en Davy Ernest. Lourens was na afloop niet te spreken over de naïviteit van zijn ploeg bij de 3-2. „Je moet dan blij zijn met een punt, maar wij maken de fout om te kiezen voor een voetballende oplossing. Dat is het verschil met Zaamslag. Zij spelen opportunis tisch voetbal en nemen in de slot fase geen risico." Dauwendaele trad niet compleet aan, maar ook bij Zaamslag ble ven Jordy Bakker (enkel) en Mare de Haas (hamstring) door blessu res aan de kant. Zaamslag was via Peter Dieleman en Jorin Missu een paar keer gevaarlijk. Het doel punt van de Middelburgers kwam uit de lucht vallen. De snelle Maarten van Vooren bediende vanaf de rechterflank Levi Tam boer, die met een kopbal doelman Guido Vinke verraste. Daarna ver zuimden Peter van Gorsel en Da vy Ernest de score voor Dauwen daele op te voeren. Op slag van rust viel de gelijkma ker van Krans. Dauwendaele start te na rust goed en kwam via Peter van Gorsel op een 2-1-voorsprong. Twee minuten later scoorde Michiel Leijte de 2-2. De uitblin ker bij Zaamslag benutte na een steekbal van Dam de ruimte ach ter de Middelburgse verdediging en schoot zijn ploeg langszij, waarna Zaamslag er via alweer de zestiende competitietreffer van Dieleman nog met de winst van door ging. Gisteren speelde Zaamslag in Hal steren met 1-1 gelijk tegen WC'68. De ploeg van Hubert van den Hemel had te maken met per sonele problemen, waardoor Ma rio de Fouw, eigenlijk al gestopt, aan de bak moest. De Brabanders kwamen door een afstandsschot van Stijn Barendse Kwadendamme-Spui ï-i: Na een kwartier strafte Ad Verlinde een fout bij Kwadendamme af. Spui kreeg kansen op meer en na rust schoot Martin Smaardijk een re bound in het doel. De thuisploeg kreeg ook mogelijkheden op meer. Mels de Vos kreeg de kans voor Spui, maar hij schoot een straf schop naast, waardoor beide ploe gen het moesten doen met een en kel punt. Spui-Colijnsplaatse Boys 1-1: Voor de pauze speelde het spel zich vooral af op het middenveld. Na de openingstreffer van Daniel Deenen drukten de bezoekers uit Colijnsplaat meer en meer door en bracht Bertus Zoeteweij de te rechte ï-i-eindstand op het score bord. Rood Wit W-RIA W. 5-2: De be zoekers kenden een prima start, maar het was Boy van Steen die na een kwartier de score opende. Soufian Dooms maakte al snel ge lijk (1-1), maar via een eigen doel punt stond het halverwege 2-1. Kort na rust maakte Kristian de Jong er uit een hoekschop 3-1 van. RIA W. ging risico's nemen en de thuisploeg profiteerde van de ruimte via Jordy Adan en René Sprangers: 5-1. Cuneyt Kursun be paalde in de slotfase de eindstand op 5-2. SC Kruisland-RCS 3-1: In een ge- lijkopgaande wedstrijd opende de thuisploeg al snel de score via Ma- rouane Hamdouna: 1-0. Robbie van Iwaarden bracht RCS langszij (1-1), maar kort voor rust mocht Hamdouna ondanks een vlagsig- naal doorgaan en de 2-1 aanteke nen. In de tweede helft kregen beide ploegen mogelijkheden. De thuisploeg had pech met een bal tegen de paal, maar in de slotfase maakte Achmed Didi er alsnog 3-1 van. Alliance-Terneuzen 2-0 (res tant): In het halfuur dat nog moest worden afgewerkt tot aan de rust verzuimde Alliance verder uit te lopen. De tweede helft liet een heel ander Terneuzen zien dat er met veelal opportunistisch voetbal echter niet in slaagde om langszij te komen. Met nog een klein kwartier te gaan besliste Wesley Smits de wedstrijd defini tief: 2-0. Clinge-Unitas'30 0-2: Na een ster ke start van de bezoekers, die in de vijftiende minuut tot de 0-1 van Jordy Bollaart had geleid, gooi de Clinge alle schroom van zich af tegen de kampioenskandidaat. Kort voor rust had de thuisploeg pech met een inzet van Thomas Leegwater die uit het doel werd gekopt en na de rust met een in zet van Sven Dhooge die voor langs ging. In de slotminuten be zorgde Jorik den Braber de bezoe kers definitief de drie punten: 0-2. Zaamslag gelukkigste door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om lijfsbe houd deed HW'24 gisteren belang rijke zaken in de uitwedstrijd tegen Cluzona. De Hulstenaren versloe gen de concurrent uit Wouw met 0-2 en verruilden door dat resul taat de negende voor de achtste plaats. Veilig is HW'24 desondanks nog altijd niet. Het verschil met Clu zona is niet meer dan vijf punten. door Aector Dooms Dauwendaele-Zaamslag 2-3 (1 -1 ).12. Levi Tamboer 1-0,45. Maikel Krans 1-1,49. Peter van Corsel 2-1,51. Michiel Leijte 2-2, 88. Peter Dieleman 2-3. Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Guus Toornstra (Dau wendaele), Joris Rademakers, Michiel Leijte (Zaamslag). Bijzonderheid: het eerste duel werd vanwege het onbespeelbare veld in Zaamslag in Middelburg op het veld van Dauwendaele ge speeld. De wedstrijd in Zaamslag was een thuiswedstrijd voor Dau wendaele, want volgens de KNVB geldt het wedstrijdschema. Aantal toeschouwers: 150. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Spui bleef tegen zo wel Kwadendamme als Colijnsplaat- se Boys steken op een 1 -1 -gelijk spel. De Zeeuws-Vlamingen blijven daardoor middenmoter in de vier de klasse van het zaterdagvoetbal, met 29 punten uit twintig competi tiewedstrijden. 5 Met de resultaten tegen Kwadendam me en Colijnsplaatse Boys komt Spui dit seizoen op vijf gelijke spelen in twintig gespeelde competitiewedstrij den in de vierde klasse A. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal speelde Clinge gisteren op eigen veld een prima partij tegen Unitas'30, maar de beloning in de vorm van één of meer punten bleef uit. De Zeeuws-Vlaamse zondagclub ging op eigen veld met 2-0 onderuit. De 2-0-nederlaag van Clinge tegen nummer twee Unitas'30 bleek de zestiende verliespar- tij van dit seizoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44