gaan verheugen op kampioensfeest IJzendijke verliest en wint SPORT 43 Topklasse schoot de bal van dichtbij en voor een leeg doel naast - hem verge ven. Het deed trouwens niks af aan het goede optreden van Does burg. De snelle aanvaller is een be langrijke pion in het huidige sys teem. Hij zorgt met zijn snelheid voor dreiging en bindt altijd één of twee spelers aan zich. Boven dien is hij ijzersterk in het duel. Doesburg stond aan de basis van de ï-o in de 39e minuut. Hij schat te een dieptepass van Gert-Jan van Leiden op juiste waarde in, bereikte de achterlijn en stelde De Munter in staat om de 1-0 te la ten aantekenen. De openingstref fer voor rust kwam als een bevrij ding. Hoek had in het eerste be drijf weliswaar na tien seconden met een schot op de lat (Doe- burg) geopend, daarna had de thuisclub het lastig met FC Lisse. Thomas van Renterghem liet zich als linksback verleiden tot uitstap jes naar het middenveld, terwijl Gert-Jan van Leiden nogal eens werd geconfronteerd met spelers die uit zijn rug wegliepen. Giovan ni Siereveld - hij speelde een fout loze wedstrijd - onderkende het gevaar en pakte zijn verantwoor delijkheid. Trainer Kenny Verhoene stuurde vervolgens in de rust nog meer bij. Hij gaf zijn aanvallers de op dracht de verdedigers van FC Lis se wat meer druk te geven. Het leidde tot een tweede helft waarin Hoek weinig meer te vre zen had van de tegenstander en waarin het zelf via uitvallen ge vaarlijk kon worden. De 2-0 van Doesburg was er één uit het boek je, de derde treffer in blessuretijd kwam tot stand uit een vrije trap, benut door topschutter Guillau- me Clinckemaillie. „We zijn niet meer naïef', constateerde Verhoe ne. „Dat is de sprong die we dit seizoen hebben gemaakt. Daar naast is het natuurlijk lekker dat de spelers in vorm zijn, op het juiste moment, net als vorig jaar." Toen werd de titel in de hoofd klasse een feit, nu komt lijfsbe houd in de topklasse steeds dich terbij. In het geval van Hoek staat dat bijna gelijk aan een kampioen schap. Kapelle-Domburg 1-3: „Een slech te wedstrijd. Beneden ons ni veau", gaf Harry de Waard na mens Kapelle aan. Beide teams kregen in het eerste half uur twee grote kansen. In de 32e minuut was het wel raak, toen Jos de Nooijer uit een voorzet van Wim van Dijk raak kopte. Na een uur spelen zette Wouter de Visser Domburg op 0-2, maar via Robin Boogaard, die scoorde na een in zet van Ibi el Uarichi, kwam Ka pelle terug tot 1-2. In de slotmi nuut bepaalde Martijn Minder- houd uit een vrije trap de eind stand op 1-3. Nieuwdorp-Arendskerke 6-2: Een knappe wederopstanding van Nieuwdorp, nadat de ploeg na 22 minuten door twee kopgoals van Michiel Bouwman tegen een 2-0-achterstand aan keek. In een tijdsbestek van drie minuten, in de 29e en 31e minuut, kreeg de thuisploeg twee strafschoppen. Beide keren schoot Teun Rent meester raak. Niels Mulder zette Nieuwdorp nog voor de pauze op 3-2 en direct na de hervatting maakte Stefan van de Klooster er al 4-2 van. Martijn de Goffau, die de assist bij de 4-2 gaf, zorgde voor de laatste twee goals. De Noormannen-FC Axel 1-5: Onder behoorlijke publieke be langstelling opende Maik de Wolf voor rust de score. In de tweede helft drukte Axel het krachtsver schil in treffers uit. Eerst scoorde Marco Plasschaert, daarna trof Niek de Meijer drie keer achter el kaar doel. Erwin Pouwelse deed elf minuten voor tijd nog iets te rug namens De Noormannen. Veere-Arendskerke 1-1: Kort na rust miste Robin de Rijke een kans en daarna werd diezelfde De Rijke aangetikt in de zestien. Van af de penaltystip opende hij zelf de score. Uit een vrije trap, die de lat trof, was De Rijke daarna dicht bij de 2-0. Michiel Bouwman zorg de in de 77e minuut met zijn der de kopdoelpunt in twee duels voor de 1-1. Serooskerke-Walcheren 3-1: Roy Koole werkte uit een corner van Jannick Wondergem de 1-0 bin nen en na 32e minuten zette Mi chael Simonse Serooskerke na een uitgespeelde aanval al op 2-0. Wal cheren was vooral via Mark van der Eijk gevaarlijk en hij kopte zijn ploeg in de 53e minuut naar de 2-1. Zestig tellen later ontnam Alex de Visser, uit een voorzet van Jasper Wilderom, het duel van alle spanning. Kapelle-MZVC 0-0: Beide ploe gen hadden de intentie om te voetballen, maar verkeerden con stant tussen hoop en vrees. Via Ju- rian Minderhoud en Wout Vink was Kapelle voor rust gevaarlijk. Na de pauze kreeg eerst Vink een kans, waarna Patrick Joossens dicht bij de 0-1 was. In de 65e mi nuut liet Robin Boogaard het na om Kapelle de drie punten te be zorgen. Nieuwdorp-Nieuwland 3-0: „Een zakelijke overwinning", zo sprak Ko de Vos namens Nieuw dorp. Al na twee minuten mocht Janick van As op het randje van buitenspel doorgaan en dat bete kende de 1-0. Nieuwland kreeg ook de nodige kansen, maar na 26 minuten kwam Nieuwdorp toch op 2-0. Stefan van de Klooster werd op zijn hiel getrapt en vanaf de penaltystip schoot Teun Rent meester zijn derde penalty in het paasweekend binnen. In de 62e minuut tekende Van de Klooster zelf voor de 3-0 en daarna bleek Nieuwland-doelman Rien Meu- lenberg een sta-in-de-weg voor meer treffers. VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal was er wisselend succes voor IJzendijke. De ploeg verloor zaterdag met 3-1 van Ter Leede 2 en won gisteren met 3-1 van WIJ. Ter Leede 2-IJzendijke 3-1: De ploeg van Guust van de Velde ken de een waslijst aan blessures. Rosanne Lammers zorgde voor de 1-1 en Ter Leede 2 kwam ietwat ge lukkig op 2-1. In de jacht op de 2-2 viel aan de andere kant de 3-1. IJzendijke-WIJ 3-1: Voor rust had de thuisploeg de beste kansen en kwam het op 1-0 dankzij Thea de Blaeij en Rosanne Lammers maak te er 2-0 van. WIJ drukte IJzendij ke in de tweede helft terug en kwam op 2-1. Na de bevrijdende 3-1 van Kelly van Leeuwen was de wedstrijd gespeeld. De voetbalsters van Graauw be haalden in de vijfde klasse een knappe 2-3 winst bij titelkandi daat Kapelle. In de strijd om de titel in de der de klasse van het zondagvoetbal voerden de vrouwen van Honte- nisse de druk op SC 't Zand 2 op door een 5-1-zege op Marjola. Hontenisse leidt nu met 47 pun ten uit 17 wedstrijden, 't Zand volgt met 46 punten uit 16 duels. Derde klasse. Hontenisse-Marjo- la Girls 5-1: Hontenisse ontnam hekkensluiter Marjola Girls voor de rust al elke illusie. Bonne van Kruijssen (2x) en Annelis Baauw voerden de voorsprong op naar 3-0. Kelly van de Abeele voegde daar nog twee treffers aan toe. Vijfde klasse. Dosko 2-Vogelwaarde 1-2: 0-1 Iris Cornelissens, Annette de Bakker 1-2. DINSDAG 7 APRIL 2015 Thomas van Renterghem van Hoek (midden) in duel met Guido Pauw van FC Lisse. foto Ronald den Dekker Kozakken Boys - GVW 4-0 (1-0). 18. Van der Waal 1-0, 49. Husen 2-0, 65. Irilmazbilek 3-0, 89. Caari 4-0. Scheidsrechter: Boot. Gele kaart: Basoski (Kozakken Boys). FC Lisse - Spakenburg 1-1 (0-1). 35. Tol 0-1, 71. Buijs 1-1. Scheidsrechter: Bekebrede. Rode kaart: 45. Pauw, 59. Monteny (FC Lisse/ 2x geel). Gele kaart: Zoontjes (FC Lisse). Capelle - HHC 2-2 (1-1). 34. Gouriye 0-1, 40. Lanjouw 1-1 (e.d.), 55. Balrac 2-1, 66. Werk man 2-2. Scheidsrechter: Roeleveld. ONS Boso Sneek - Ajax AFC 2-2 (2-1). 5. A. De Boer 1-0, 22. A. De Boer 2-0, 26. Rose 2-1, 88. Post 2-2. Scheidsrechter: Mulder. Rode kaart: 90. Gonzales (ONS Boso Sneek/ 2x geel). Gele kaart: Kampstra (ONS Boso Sneek). IJsselmeervogels - Spakenburg 0-0. Scheids rechter: De Winter. Rijnsburgse Boys - CVVV 0-1 (0-0). 89. Grot 0-1. Scheidsrechter: Van der Burg. Gele kaart: Troost, Van den Boogaart (Rijnsburgse Boys), Hofman, Den Hartog, Brouwer (GVW), Capelle - Sparta Nijkerk 4-2 (3-1). 19. Tiele- man 1-0, 23. Kousemaker 2-0, 28. Karreman 3-0, 45. J. Jong 3-1, 53. Bosscha 4-1, 70. Da vids 4-2. Scheidsrechter: Van Kraay. HHC - Barendrecht 2-1 (1-1). 7. Stolk 0-1 (strafschop), 36. Penterman 1-1, 83. S.Weustink 2-1. Scheidsrechter: Kooij. Rode kaart: 90. Stolk (Barendrecht/ 2x geel). Gele kaart: S.Weustink (HHC). Excelsior M. - Scheveningen 1-0 (1-0). 13. Vink 1-0. Scheidsrechter: Dijkstra. Gele kaart: Van der Ende, Kurt (Excelsior M.). Kozakken Boys - SC Genemuiden 3-2 (2-1). 28. Van der Waal 1-0, 33. Powel 2-0, 40. Ties 2-1, 64. Ties 2-2, 84. Irilmazbilek 3-2. Scheids rechter: Van den Helder. Gele kaart: Bot, Irilma zbilek (Kozakken Boys), S.Visscher, Boes, Rie- mens (SC Genemuiden). Vijfde klasse. Kapelle-Graauw 2-3: Kelsey Jonkheim 0-1, Eveline Elemans 0-2, Merlot Broeckaert 1-3. FC Axel-Zaamslag 2-0: Nancy Heirwegh 1-0, Lies Gans 2-0. Koewacht-Apollo'69 3-0: Eveline Bak ker 1-0, Suzanne van der Maas 2-0, Sa- mantha van der Kévie 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43