CPC is zeker van de nacompetitie FC Axel mag zich 42 SPORT TOPKLASSE Hoek is na 3-0-overwinning op concurrent FC Lisse stap dichter bij lijfsbehoud. GPC Vlissingen-De Meeuwen 4-1: „We kregen absoluut niets ca deau. Meeuwen legde ons het vuur na aan de schenen", sprak Karl Vergouwen op paaszaterdag. Ricardo de Nooijer werkte op aan geven van Robin de Pagter al na twee minuten de ï-o binnen. Waar De Meeuwen voor rust de bovenliggende partij was, was GPC in de tweede helft de betere ploeg. Uit een vrije trap van Jes- per de Vlieger kwam de thuis ploeg op 2-o. Delano Langezaal bracht de spanning weer terug in het duel, maar na een schitte rende actie van De Nooijer beslis te Robin de Pagter het duel. Na een fraaie crosspass van Maarten Peene kopte De Nooijer ook nog de 4-1 binnen. Oostkapelle-Arnemuiden 1-0: Oostkapelle-trainer Harro Haze laar was blij met de zege tegen een directe concurrent: „Wij stichtten het meeste gevaar, dus ik vind het wel een terechte uit- slag." In de 68e minuut besliste de thuisploeg het duel. Invaller Jidde Rotte stoomde van achter uit op, sneed naar binnen en schoot keurig in. Daarmee ver zorgde hij meteen de eindstand. Bruse Boys-Tholense Boys 5-0: Met een schot in de korte hoek opende Koen van de Berge na bijna een half uur de score en op slag van rust kopte Domenique van den Berge de koploper in vei lige haven. In de tweede helft bouwde Bruse Boys de score een voudig uit. Met zijn tweede goal zorgde Domenique van den Berge voor de 3-0 en uit een vrije trap tilde Mats Willemse de score naar 4-0. Rudo van den Berge zorgde voor de vijfde Bruse treffer. GPC Vlissingen-Arnemuiden 4-0: Al binnen drie minuten gaf Ricardo de Nooijer met de 1-0 de eerste aanzet tot een feestje bij de thuisploeg. GPC kwam in de tweede helft via Davy van Geers- daele op een 2-0-voorsprong. Ro bin de Pagter en Wouter Vermeu len deelden met elk een doelpunt daarna volop mee in de Vlissingse feestvreugde. Tholense Boys-Zwaluwe 0-1: Tholense Boys had een veldover- wicht, maar verzuimde zaken te doen. In de 26e minuut werd Zwa- luwe-speler Mike Weeland we gens natrappen uit het veld ge stuurd en kwam de thuisploeg te gen tien man te staan. Toch was het Zwaluwe dat scoorde. Via een been kwam de bal op de hand van Michael Schot en Pim Schonk zette de penalty om in een treffer, waarmee hij voor de eindstand te kende. Dauwendaele - WHS 4-3: Andreas Vroegop en Arvin de Witte zetten het gehavende WHS op 2-0. Davey Ernest zorgde voor rust voor de 2-1 en na de pauze liep Dauwendaele via Stefan Joos- se, Peter van Gorsel en Mart de Kroo uit naar 4-2. Robin van Dij- ke bepaalde de eindstand op 4-3. HOEK - In de strijd om te overle ven bedient Hoek zich tegenwoor dig van een machtig wapen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg lokt de op ponent uit zijn tent en slaat dan toe via de counter. FC Lisse trapte KARAKTERISTIEK zaterdag met open ogen in de val en leed een 3-0-nederlaag. „We spelen sinds de wedstrijd te gen Spakenburg een systeem dat iedereen wel ligt", merkte trainer Kenny Verhoene na afloop op. Het rendement is evident. Hoek haalde uit de laatste drie wedstrij den zeven punten en met nog vier wedstrijden voor de boeg lijkt lijfsbehoud op het hoogste ni veau in het amateurvoetbal een kwestie van tijd. „Ik denk dat we nog één overwinning nodig heb ben", zei verdedigende midden velder Gert-Jan van Leiden. De gekozen strategie is te billij ken, zeker het slechte veld van Hoek in ogenschouw nemend. „De voetballende oplossingen zijn van ondergeschikt belang", stelde Verhoene. En dus leunt Hoek achterover. Bij balverlies houdt de ploeg één man voorin, kruipen de vijf mid denvelders dicht bij de vier verde digers en is het loeren op dat ene foutje bij de tegenstander. Zodra dat gebeurt, wordt er snel omge schakeld. Soms wordt dan de bal vaste spits Sam De Munter ge zocht, een andere keer is de snel heid van Kyle Doesburg een be proefd recept. „We hebben in dit systeem sterke troeven", zei Ver hoene, die tegenwoordig ook nog de luxe heeft om de zaak bij te stellen of uit te bouwen. Tegen FC Lisse kon hij halverwege de tweede helft Birgen Martens en Nick de Groote - in een nog niet zo grijs verleden vaste waardes - inbrengen. Martens deelde zaterdag de nek slag uit aan FC Lisse. Nadat de sterke luchtmacht (Vandepitte, Van Leiden en Siereveld) van Hoek in de 72e minuut een hoek schop van Lisse onschadelijk had gemaakt, gebruikte Martens net voor de middenlijn zijn lichaam goed en kon hij zo alleen op doel man Mark de Vries afgaan. De Belg gaf de bal precies op tijd af op Doesburg en die schoof de 2-0 binnen. Daarmee was de mispeer van even daarvoor - Doesburg FC Axel-Nieuwland 2-0: Tegen stander Nieuwland kreeg de cre dits van Axel-trainer Kees Wester- weele: „Het was een lastige wed strijd voor ons. Nieuwland deed het niet slecht. Omdat we altijd veel op de helft van de tegenstan der spelen, kwamen de goals toch." FC Axel kwam uit een corner van Mike de Wolf via Dennis le Feber pas na rust op 1-0. Na een goed uitgespeelde aanval, waarbij Ivo Verstraeten de bal bij Marco Plas- schaert bezorgde, gooiden de gast heren het duel op slot. Veere-Yerseke 1-3: Een terechte zege voor het fysiek sterkere Yer seke. Lars Beenakker opende de score en met zijn 31e treffer van het seizoen zette Arjen de Koeijer Yerseke na ruim een half uur op 0-2. Na rust kwam Veere als her boren uit de kleedkamer. Na een pass van Thijs Koster maakte Lorenzo de Groot de 1-2. Veere bleef drukken, maar hielp Yerseke zelf op goedkope wijze aan de 1-3. Na een verdedigings- fout aan Veerse zijde scoorde op nieuw De Koeijer. De Noormannen-Walcheren 0-1: In het tweede bedrijf raakte Pedro Boon namens De Noorman nen de lat, maar was het Daryl Hollander die Walcheren in de 61e minuut de 0-1 bezorgde. Daar mee pakte de gelukkigste ploeg de drie punten. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Twee thuiszeges tij den het paasweekeinde (4-1 op De Meeuwen en 4-0 tegen Arnemui- den) leverden CPC Vlissingen de tweede-periodetitel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal op. MZC'11, dat lang uitzicht had op de periode, werd in de slotron- de alsnog gepasseerd door de ploeg van Karl Vergouwen. Bruse Boys klopte zaterdag Tholense Boys met 5-0 en staat nu zes pun ten los op CPC én MZC'11. 6 Met nog vijf wedstrijden voor de boeg is het verschil tussen koploper Bruse Boys en de nummers twee CPC Vlissingen en MZC'11 zes punten. pagina 44 en 45: Zaamslag houdt vier punten over aan het paasweekend Counter als wapen door Jan Dagevos Hoek-FC Lisse 3-0 (1-0). 39. Sam De Munter 1-0, 72. Kyle Doesburg 2-0, 90. Guillaume Clinckemaillie 3-0. Scheidsrechter: S. van der Vrande (Beuningen). Rode kaart: 73. Tom Broekhuizen (FC Lisse). Gele kaart: Roel de Goede (FC Lis se), Sam de Munter, Reguillo Van- depitte (beiden Hoek). Aantal toe schouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Gert-Jan van Leiden, Emre Dönmez (68. Birgen Martens), Guillaume Clinckemail lie; Kyle Doesburg (89. Mattis Per- soons) en Sam De Munter (78. Nick de Groote). FC Lisse: Mark de Vries: Justin Valk, Tom Zoontjes, Kevin Winter, Roel de Goede; Tom Broehuizen, Rik Vermeulen(57. Mo Messaoud, Koen Fokkema (72. Thiery Monte- ny), Richard van Heulen, Nigel Har- denberg (67. Lars Rauws) en Gui- do Pauw. FC Axel-speler Dennis Ie Feber in duel met Pieter-Jan Peene (rechts) van De Noormannen. foto Izaak Verkeste door Klaas Verspoor VLISSINGEN - FC Axel morste ook tijdens het paasweekend geen pun ten en het kampioenschap komt in zicht. Mocht Nieuwdorp bij Seroos- kerke drie punten morsen en FC Axel weten te winnen bij Walche ren, dan is de titel in de derde klas se A al een feit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42