De verrijzenis van Lotto Jumbo blijft uit SPORT Raadtgever beste Zeeuw in Omloop van de Braakman 3-0 overwinning voor Hoek 42 en 43 Kristoff wint na de Driedaagse De Panne ook 'Vlaanderens Mooiste'. Terpstra wordt in de laatste meters geklopt. Heemskerk wint 100 meter SwimCup DINSDAG 7 april 2015 37 OUDENAARDE - Zoals gebruikelijk was het zondag na afloop van de Ronde van Vlaanderen een druk te van belang rond de teambus van Etixx-Quick Step. En voor de zoveelste keer dit seizoen moest de ploegleiding van de Vlaamse sterrenformatie uitleggen waar om er niet meer in had gezeten dan de tweede plaats. Alexander Kristoff, een 27-jarige Noor die heeft leren koersen op pokdalige Vlaamse wegen, had op weg naar fmishplaats Oudenaarde geen kind gehad aan zijn mede vluchter Niki Terpstra. „Hij kan hem toch moeilijk de kant in rij den", zo verwoordde ploegleider Rik van Slycke het gevoel van machteloosheid waarmee ook zijn Nederlandse kopman zich naar de slachtbank had laten lei den. Geen woord van verwijt ook aan het adres van de Noord-Hol lander bij de andere ploegleider Wilfried Peeters. „Niki was vol gens mij op zijn best, maar tegen deze Kristoff viel niks te begin nen." Een eindje verderop in een rustig tentje achter de finishlijn kwam ook Terpstra zelf tot de conclusie dat hij kansloos was geweest. „Je hoopt nog even dat hij te moe is om te sprinten, maar je zag het: ik zette aan, ik kwam er even naast, maar dat was het dan." Tijdens de voorjaarsklassieker had Terpstra alles gedaan wat hij moest doen. De Etixx-kopman viel 25 kilometer voor het einde aan op de Kruisberg omdat hij vond dat het harder kon. Alleen Kristoff wilde of kon reageren. Terpstra durfde het aan om met een sprinter naar de meet te rij den. „Ik dacht hem te kunnen los sen op de Paterberg (laatste hel ling), maar ik had daar juist moei te om zijn wiel te houden." De viking had vorige week ook al indruk gemaakt tijdens de Drie daagse De Panne. Kristoff won al le drie ritten in lijn. En hij liet toen weten dat hij het liefst Tom Boonen achterna gaat. „Want ik denk dat ik eenzelfde type renner ben." Deze Kristoff, die lange tijd een beetje vreemde eend leek bij het Russische Katoesja, is niet langer de sprinter die achter Kittel en Ca vendish de kruimels mag oppik ken. „Ik wil veel meer zijn dan een sprinter." In De Panne dacht Stijn Devolder nog dat hij Noor in de afsluitende tijdrit de eindzege kon afsnoepen. Niet dus. Zonder enige specifieke tijdritbagage reed Kristoff zelfs sneller dan 'Volderke'. „En pas op, we hebben het laatste nog niet ge zien van deze man", zei diens ploegleider Dirk Demol donder dag al. „Ach, ik train niet eens veel an ders dan in de voorgaande jaren. Ik word ook steeds maar een stap je beter", vertelde Kristoff. „Maar kennelijk is het zo dat je door nog één stapje vooruit te maken je plots dit soort grote koersen kunt winnen." Het brengt Kristoff op een punt waar hij altijd al had willen zijn. Omdat zijn ouders tot voor kort in België woonden en werkten, leerde de Noor er koersen. „In het begin vond ik als junior die Vlaamse wegen maar niks. Veel te schokkerig. Op den duur ga je er van houden. Ik herinner me dat we als jongens van onze club tij dens de Ronde van Vlaanderen tussen de kopgroep en het pelo ton keihard over de Paddestraat re den. Toen al droomde ik ervan om ooit een keer echt mee te mo gen doen aan deze wedstrijd. Winnen kwam überhaupt niet in me op." OUDENAARDE - Na weken van tegenslag hoopte Lotto- Jumbo in de Ronde van Vlaanderen op de verrijzenis van het team. De gele teambus stond er zondag in Oudenaarde echter toch weer beschaamd bij. „Ik heb gefaald", zei kopman Sep Vanmarcke onomwonden. Hij was niet bij de les toen op de Taaienberg 25 ren ners er vandoor gingen. Een ultieme herstelpoging op de Kruisberg liep op niets uit en zo staat de Neder landse formatie nog altijd op nul zeges. Als enige ploeg in de WorldTour. Ploegleider Nico Verhoeven stelde dat het uitblijven van een overwinning zijn renners niet bezighoudt. Tenminste, zolang de bui tenwereld er niet te veel op blijft hameren. Coach Merijn Zeeman sprak van een volgende dom per in een seizoen waarin zijn ploeg achtervolgd wordt door pech, blessures en ziekte. „Sep was wel goed, maar toch liep het verkeerd. Hij is nog wel goed. Dus gaan we het zondag weer proberen in Pa- rijs- Roubaix. Het is enige wat we nu kunnen doen: hard blijven werken." Hoek is na overwinning op concurrent FC Lisse stap dichter bij lijfsbehoud. De Noor Alexander Kristoff laat Niki Terpstra (op achtergrond) in het stof bijten. Bas Czerwinski/ANP door Ad Pertijs pagina 40: Neutrale wagens Shimano betrokken bij twee ongelukken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37