Een goede start van het seizoen Nog geen drones bij Borssele ZEELAND 23 Fiets mee! Auto's in de sloot Spoorstraat i8c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113)312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl Zaterdag 13 juni 2015 DELTA RIDE FORTHE ROSES deltaridefortheroses.nl CRAAUW - Bij een botsing tussen een bestelbusje en een personen auto zaterdag in Graauw is de 57-jarige bestuurder van het busje gewond geraakt. Het ongeluk ge beurde rond 13.30 uur op de krui sing Dwarsstraat/ Middenweg. De 57-jarige man uit Graauw zag de van rechts komende personen auto over het hoofd. Beide voertui gen belandden in de sloot. De 41-jarige bestuurster van de auto en haar drie kinderen van 11, 10 en 8 jaar uit Nieuw Namen lie pen geen ernstig letsel op. Polie constateerde dat er bedui dend minder 'last minute' boekin gen waren dan vorig jaar. Maar toen viel Pasen dan ook twee we ken later en was het 20 graden. Dat was nogal een verschil met vooral gisteren, tweede paasdag, toen het op veel plekken gewoon guur was. De verschillende paasmarkten en aanverwante activiteiten deden het goed. In Vlissingen kon je over de koppen lopen tijdens de paasmarkt op de boulevard. Veel toeristen en Zeeuwen zochten dit soort activiteiten en de toeris tische kernen en badplaatsen op om zich te vermaken. Polie stelde verder vast dat de Zee landpas en de kaarten voor het nieuwe fietsroutesysteem in de smaak vallen. Bij de VW-kanto- ren waren al tweehonderd Zee- landpassen verkocht, ook aan in woners van Zeeland, en daar was hij best tevreden over. Terugkijkend op het weekeinde had Polie het over een goede start van het seizoen, ook al was er sprake van een vroege Pasen. De laatste maanden duiken myste rieuze drones op bij kerncentrales in heel Europa. Ook bij de kern centrale in het Belgische Doel werd al zo'n drone gesignaleerd. De veiligheidsdiensten hebben de eigenaren van de kerncentrales ge vraagd om deze extra maatrege len te treffen. Ook het personeel van de kerncentrales heeft op dracht gekregen alarm te slaan wanneer ze een drone zien. In december zei beveiligingsma nager Stefan Ridder van de Bors- selse kerncentrale van EPZ daar over in de PZC dat EPZ blijft bou wen aan een 'effectieve' beveili gingscultuur, want de wereld en technische ontwikkelingen staan niet stil. Over drones, die tegen woordig al vanaf een paar dui zend euro te koop zijn, zei Rid der: „Drones betekenen een nieu we ontwikkeling, die we nauw keurig analyseren. Onze beveili ging is primair gericht op het voorkomen van nucleaire lozin gen. De vraag is of je met drones zoiets zou kunnen veroorzaken." Uiteraard wordt ook het digitale netwerk door virtuele herders be waakt. „We besteden veel aan dacht aan cybersecurity. We doen dat met verschillende partijen, waaronder het Nationaal Cyber security Centrum, dat onder Dick Schoof valt, de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding en Veiligheid. We monitoren, treffen preventieve maatregelen en scree nen onze iet'ers." Drones betekenen een nieuwe ontwikkeling, die we nauwkeurig analyseren. DINSDAG 7 APRIL 2015 RIDEthê ROSES Cadzand-bad is naar Zeeuwse begrippen niet duur om aan de kust te par keren (1,50 euro per uur), foto Ronald den Dekker De Verlengde Dishoekseweg te Dishoek is het duurste parkeerterrein aan de Zeeuwse kust. foto Ruben Oreel Vlissingen zit aan de top met 2 euro per uur en niet alleen aan het strand. foto Ruben Oreel Een van de duurdere plekken op Schouwen-Duiveland, Rampweg Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema door René Schrier wemeldince - De Zeeuwse toeris tische accommodaties zaten dit weekeinde voor ongeveer 65 pro cent vol, becijferde VW-directeur Patrick Polie aan het eind van het weekeinde. De vakantiehuisjes en de hotels deden het het best. De campings hadden last van het weer dat minder was dan voorspeld. BORSSELE - Boven de kerncentrale in Borssele hebben - voor zover dat kon worden nagegaan - nog geen drones gevlogen. In België is dat anders. Kerncentrales in België worden sinds kort bewaakt tegen drones. Met warmtebeeldcamera's en infraroodcamera's moeten dro nes sneller worden opgemerkt, be vestigden energiemaatschappij Electrabel en de nucleaire waak hond Fanc aan Belgische kranten. ua4j( :i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23