Middelburgse Ezra met diabolo-act in circus ZLTO tegen aanleg overland van kabel windmolens en centrale Paasdmkte Parkeertips van PZC-lezers DURE STRANDVAKANTIE 22 ZEELAND Sinds woensdag is het weer betalen om te parkeren aan de kust. Strandliefhebbers kunnen hun portemonnee trekken. dinsdag Met Pasen zouden we twee weken vrij moeten zijn. Met weemoed denk ik aan de Paasvakanties van vroeger die eindeloos duur den. Ze begonnen bovendien al op comfortabele wijze in de week daarvoor. Het was een tijd waarin ik nog niks hoefde behalve op mijn Paasbest te voorschijn komen. Van deze va kantie is één schamele dag over gebleven. In plaats daarvan kre gen we de meivakantie. Hoogstwaarschijnlijk zijn daar belangrijke redenen voor. Ver moedelijk heeft het met geld uitgeven te maken. Economen hebben keurig uitgerekend wat het meeste geld oplevert. Ik denk dat we in mei meer geld uitgeven dan in april. Het zal wel kloppen. Met snijdende noordoostenwinden zijn huis en haard de plekken waar je bij voorkeur vertoeft. De tijd dat het enige 'moeten' bestond uit het aantrekken van mijn keurige nieuwe zondagse kleren ligt ver achter mij. Kin deren, man, huisdieren, werk en huishouden vragen immer aandacht. In de lunchpauze op Witte Donderdag baan ik me een weg tussen de vakantievie rende oosterburen op de Mid delburgse markt om er een mud perssinaasappels vandaan te sleuren. Op Goede Vrijdag leg ik de laatste hand aan een onderzoeksrapport en worden alle bedden gereed gemaakt voor de vele vrienden die dit weekend zullen komen. Op Stil le Zaterdag vieren we de ver jaardag van mijn Haagse man, die dat bij voorkeur doet op een wijze die hem lief is: met zo veel mogelijk mensen, eten en muziek. Voor wie er op die zaterdag niet bij kan zijn doen we het de zondag nog eens dun netjes over. Paaszondag arri veert de laatste auto met nieu we gasten met dozen vol lek kers. Want gelukkig is er in Den Haag het verschijnsel toko, waar we heerlijke rijsttafels kunnen bestellen. Inmiddels weet de kok al waar de reis heengaat als mijn vriendin de bestelling doet: Naar Zeeland? Op maandag is er natuurlijk van alles over en dat eten we met de buren gezellig op. Heer lijk zo'n Paasweekend.maar een beetje te kort. In een gilet van zijn grootvader en geleende krijtstreep pantalon kreeg hij het publiek enthousiast. Voor herhaling vatbaar, vinden zo wel Ezra als eventmanager en spreekstalmeester Kevin van Geet van het circus. Van Geet: „Hij is goed. Zeker technisch. Ik zou hem zo binnenhalen. Maar ja, hij moet nog naar school" Ezra: „Ik zag vorige week dat het circus aan het opbouwen was. Ik heb toen een mailt je gestuurd of ik mocht optreden. Opeens sta je dan in de piste. Wel bijzonder toch. Het was heel leuk om te doen. De eerste keer vond ik span nend. Ik stond achter het gordijn en zag al die mensen zitten. Dat was even wennen. De tent zat toen bomvol. Maar toen ik een maal in de piste stond, ging het vanzelf." „Ik ben op m'n achtste begonnen. Iedereen speelde toen op school met diabolo's. Alleen ik ging door. Ik heb alle trucjes zelf ge leerd. Via filmpjes op YouTube en zo. Sinds kort kan ik ook met drie diabolo's werken, dat heb ik de laatste maanden geleerd, thuis." Lachend: „De gebroken lampen en kortsluiting vond m'n moeder niet zo leuk." „Ik wil nu ook vaker optreden. Ik wil graag laten zien wat ik kan. Het lijkt me leuk om nog eens met een circus mee te reizen. Maar om er m'n beroep van te ma ken? Ik weet het nog niet hoor. Misschien ga ik naar het Cios." VLISSINGEN - Een mevrouw uit Ka- pelle kijkt naar haar parkeerbon netje net op het moment dat de verslaggever haar iets vraagt over de hoogte van de parkeertarieven. Het is tweede paasdag op de par keerplaats bij het Nollestrand te Vlissingen. „Tja nu je het zegt. Het is best wel fors. Ik parkeer meestal in de par keergarage van Goes en dat is al niet goedkoop. Maar dit is nog net een tikje erger. Twee euro per uur." Op 1 april werden de parkeerauto maten weer in werking gesteld. Het loont de moeite om eens even onderzoek te doen naar het antwoord op de vraag waar de au to langs de kust het goedkoopst weggezet kan worden. Wie het niet erg vindt wat verder te lopen, is doorgaans goedkoper uit. Wie wat langer op het strand verblijft kan een dagkaart overwegen. In prijs uiteenlopend van 4 euro in de gemeente Sluis, van 6 tot 8,50 euro in Vlissingen, 8 tot 10 euro langs de Schouwse kust en 6 tot 12,50 euro in Domburg en Dis hoek. Het duurste parkeerterrein aan de Zeeuwse kust is in Dishoek te vin den, aan de Verlengde Dishoekse- weg vlak ondder de duinen. Het uurtarief is daar met 2,20 euro niet duurder dan op andere par keerplaatsen in Veere, maar de dagkaarten wel. Die kosten 12,50 euro per dag. Overigens worden dezelfde tarieven gehanteerd in de Jan Tooropstraat en de Van Voorthuijsenstraat in Domburg. En de tarieven stijgen. Want toen de PZC in 2009 een onderzoek deed naar de parkeertarieven moest daar 1,80 euro per uur of 10 euro voor een dagkaart betaald worden. De bermen van de Rampweg in clusief die van Noordwelle en Scharendijke doen ook goed mee. Volgens een opgaaf van de ge meente moet daar 1,80 per uur worden betaald of 10.00 uur voor een hele dag. Het goedkoopst in de strandbezoe- ker uit in de gemeente Sluis. Het- duurste parkeertarief aan de Slui- se kust is te vinden op het par keerterrein aan de Boulevard de Wielingen ter hoogte van het win kelcentrum. Daar kost parkeren 1,50 per uur, met dien verstande dat er maar maximaal twee uur aan een stuk geparkeerd mag wor- Als je in je vakantie naar het strand wilt, loopt het toch in de papieren den. Dus voor een dagje strand moet een andere parkeerplaats ge zocht worden. In 2009 was de gemeente Veere ook al topscoorder als het om de hoogte van de parkeertarieven gaat. De gemeente had er zelfs een slogan voor bedacht: 'Gratis aan de rand, duurder aan de wa terkant'. Veere heeft ook een overzicht ge geven van de inkomsten. In Dom burg komt 640.000 euro per jaar binnen aan parkeergelden, in het styadje Veere 245.000 euro, in Dis hoek 34.000 euro en sinds de ge meente ook de parkeerterrein van het waterschap exploiteert komt daar 695.000 euro van binnen. Nog even terug naar de parkeer terrein bij het Vlissingse Nolle strand. Een familie uit Goes en 's-Heer Hendrikskinderen en Heinkenszand wil net vertrekken. „We hebben 3 euro betaalt, voor een wandeling over de boulevard. Best wel prijzig. Tsja, het is dicht bij het strand. Maar als je in je va kantie eens een paar keer naar het strand wil, loopt het toch in de pa pieren." Nog een tip van de redactie. In Dishoek is het zogenaamde ter rein van Wielemaker met 900 plaatsen. Helemaal gratis. Lezers van de PZC en inwoners van Zeeland hebben ook hun tips voor een parkeerplaats aan de kust doorgegeven. Marissa de Visser: „Ik zou zeg gen, ga lekker maar het strand van Westkapelle, altijd overal gra tis parkeren in het hele dorp!! En een mooi schoon strand." Willem Kruit: „Als we alle nu nog gratis plekken gaan delen met het publiek, dan blijven er voor de lokale kenners van deze plaatsjes geen gratis plekken meer over! Dus wie de plekken gaat melden gooit zijn glazen in." Jaap Meulpolder: „Er is een gratis parkeerplaats en dat is achter de tennisvelden bij Vrouwenpolder." Dick van Doom: „De gehele Brou- wersdam aan de Noordzeezijde is vrij parkeren en bij de werkhaven op Neeltje Jans. Bij beide locaties is het vrij parkeren en liggen aan het strand." Bianca Runge: „Bij Dishoek is een enorme parkeerplaats waar gratis geparkeerd kan worden. Vlak bij het strand. Even doorste ken langs het bos. Succes!" Zo'n kabel levert nadelen voor land- en tuinbouw op, zoals door snijding van kabels en drainerin gen en verstoring van de grond. Daarnaast is het niet denkbeeldig dat de eventuele straling die van de kabels komt, de agrariërs hin dert. Of zoals de ZLTO schrijft in een reactie: „Precisielandbouw neemt in de landbouw een vlucht en nu reeds is er hinder van in vloedssferen van electiciteitska- bels met magnetische velden, door het wegvallen van signaal waardoor bewerkingen en aanstu ringen van high tech apparatuur worden verstoord. Dit heeft overi gens ook veiligheidsaspecten in zich. Technische ontwikkelingen gaan snel en gebruikte systemen worden steeds verfijnder en dus gevoeliger voor dergelijke versto ringen." En verder: „Ook al zou in vloed van straling niet weten schappelijk aantoonbaar zijn, moet je als er een alternatiefis, de bevolking niet opschepen met vra gen en onzekerheden." Marleen Blommaert Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Als een volleerd cir cusartiest stond Ezra Veldman (14) uit Middelburg in de circuspiste. Hij trad op als diabolist tijdens ze ven voorstellingen van circus Belly Wien in Middelburg. Het is weer kassa aan de kust voor strandbezoekers door René Schrier Bezoekster parking Nollestrand Ezra Veldman tijdens een van zijn gastoptredens als diabolist bij circus Belly Wien in Middelburg, foto Ruben Oreel GOES - De boerenorganisatie ZLTO is tegen aanleg van een kabel tussen een windmolenpark op de Noord zee en de centrale bij Borssele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22